Šiuolaikinių paslaugų tiekėjai
„SpectroCoin“ ir „Bankera“ paslaugos tampa vis aktualesnėmis: „SpectroCoin“ jau dešimt metų teikia kriptovaliutų keitimo paslaugas ir turi daugiau nei 1.5 milijono vartotojų, o „Bankera“ valdo Informacinių technologijų (IT) ir kompetencijų centrą Lietuvoje, kuris teikia programavimo bei kitas IT sprendimų paslaugas. Nuolat besiplečiančios ir augančios įmonės ieško vis daugiau darbuotojų, o savo srities profesionalus stengiasi pritraukti išskirtinėmis darbo sąlygomis.
„SpectroCoin“ ir „Bankera“ paslaugas teikia visame pasaulyje. Įmonės įsikūrusios moderniuose ofisuose Vilniuje, Kaune ir Taline, tačiau vien šiomis lokacijomis neapsiriboja ir nevengia įdarbinti nuotoliniu būdu tokiose egzotiškose šalyse kaip Japonija, Pietų Korėja, Brazilija, Armėnija ir kt. gyvenančių specialistų. Įmonės teigimu, rasti talentus įvairiuose pasaulio kampeliuose jiems leidžia lankstumas bei mokėjimas atsižvelgti į individualius kiekvieno darbuotojo poreikius bei vertybes.
Džiaugiasi sparčiu augimu
Įmonės duomenys atskleidžia, kad „Bankera“ ir „SpectroCoin“ 2022 metais augo itin sparčiai – lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, įmonės darbuotojų skaičius augo 20 proc. Be to, darbuotojų augimas numatomas ir šiais metais.
Didėjantį įmonės populiarumą lemia vis labiau augantis teikiamų paslaugų poreikis. Pasak įmonės atstovo, pagrindinės sritys, kuriose įdarbinami nauji specialistai, yra IT, pinigų plovimo prevencija, verslo vystymas, produktų ir projektų valdymas.
Žinoma, specialistų šiose srityse surasti ne visada lengva. Vis dėlto didžiulį norinčiųjų įsidarbinti susidomėjimą „Bankera“ ir „SpectroCoin“ įmonėmis lemia jų veiklos populiarumas, įdomūs projektai, profesinio tobulėjimo ir augimo galimybės, lankstumas ir suteikiamos papildomos naudos darbuotojams. Taip pat daug dėmesio skiriama ir darbo patirties neturinčių studentų įdarbinimui. „Bankera“ ir „SpectroCoin“ tokiems būsimiems specialistams tampa pirmąja įmone, kurioje įgyjama darbinė praktika. Dažnu atveju jie auga įmonės viduje, gali kilti karjeros laiptais ir tapti ilgamečiais įmonės darbuotojais.
Kitas svarbus aspektas, kurį pabrėžia „Bankera“ ir „SpectroCoin“ atstovė – įmonės vertybės. „Nors Bankera įmonių ekosistemoje šiuo metu dirba per 230 įvairių sričių specialistų, tačiau iki šiol palaikome neformalią „start-up“ kultūrą. Neturime sprendimų priėmimo hierarchijos, kuri bereikalingai tempia laiką. Kiekvienas darbuotojas, turintis idėjų, kaip galime efektyvinti veiklą ar tobulinti esamus sprendimus, yra išklausomas. Laisvės veikti ir inicijuoti principas yra labai stipriai įsišaknijęs įmonės veikloje,“ – mintimis dalijasi personalo vadovė Ieva Raciuvienė.
TOP darbdaviu gali tapti ne kiekvienas
Nors „Bankera“ ir „SpectroCoin“ visus 2022 metus „MeetFrank“ darbuotojų paieškos platformoje karaliavo TOP vietose kaip populiariausias darbdavys, vis dėlto tokį titulą pelnė ne be reikalo. Jau kuris laikas įmonės vadovybė stengiasi pagerinti darbuotojų darbo sąlygas ir užtikrinti aukščiausio lygio profesinę patirtį bei augimo galimybes savo specialistams. Pasak „Bankera“ direktoriaus Tado Dapšio, iš kitų jie išsiskiria inovatyvumu: „Mūsų įmonė dirba su naujausiomis technologijomis, kadangi veikiant tokiose verslo srityse kaip technologijos, visuomet turi būti novatoriškas ir vytis naujausias tendencijas. „Bankera“ yra tapusi Europos Komisijos hakatono kovai su koronavirusu nugalėtoja, pasiūliusia novatorišką sprendimą koronaviruso iššūkiams spręsti. Ir tai tik dalis to, ką „Bankera“ ir „SpectroCoin“ įmonės yra pasiekusios ir išsiskiria iš kitų įmonių.“
Įdarbinimo programos „MeetFrank“ atstovas Justas Burba taip pat pastebi būsimų darbuotojų norą dirbti inovatyvioje, liberalių pažiūrų įmonėje. J. Burba pabrėžia, kad tarp Lietuvos TOP darbdavių vyko įtempta kova: „Praeitais metais beveik 4000 kompanijų sulaukė aplikantų iš „MeetFrank“ platformos. Lyginant su kitomis rinkomis, Lietuvoje tarp TOP 5 kompanijų vyko įtempta kova ir rezultatai paaiškėjo tik paskutinėmis metų dienomis.“
Pasak „MeetFrank“ atstovo, 2022 metais darbuotojams buvo aktualiausia galimybė dirbti nuotoliu: „2022 metais dar labiau ryškėjo nuotolinio darbo populiarumas. Kas aštunta aplikacija iš Lietuvos buvo į kompanijas užsienyje. Tai reiškia, jog kandidatai yra pasiruošę relokuotis arba dirbti nuotoliniu būdu. Kita aiški tendencija – kompanijos vis dažniau pačios kreipiasi į geriausius rinkoje esančius kandidatus, o ne laukia jų aplikacijų.“