Didžiausią – 3 proc. tarifą siūloma taikyti nebaigtam statyti, faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, apleistiems ar neprižiūrimiems nenaudojamiems pastatams bei patalpoms.
Planuojama aktyviau įtraukti bendruomenes, kurios padėtų surinkti detalią informaciją apie visus apleistus, neprižiūrimus pastatus Vilniaus mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu apleistų ir neprižiūrimų pastatų registras prasiplės 20 procentų, o tai leis į miesto biudžetą surinkti papildomus 500 tūkst. eurų.
Šiuo metu Vilniuje yra apie 1200 neparduotų naujų butų. Norint paskatinti nekilnojamo turto statytojus registruoti baigtus statyti pastatus, siūloma vieneriems metams atleisti nuo nekilnojamojo turto mokesčio, už naujos statybos pabaigtus statyti dar neparduotus butus, įregistruotus Registrų centre.
Siūloma nustatyti, kad 10 proc. nekilnojamo turto mokesčio, kuriuos sumoka maitinimo paskirties įmonės, naktiniai barai ir klubai, įsikūrę daugiabučių namų patalpose, bus skiriama daugiabučių namų atnaujinimui.
TIkimasi naudos
Šie pokyčiai paskatins atsakingiau prižiūrėti turtą, sukurs patrauklesnę aplinką, pritrauks investicijas ir jų plėtrą.
Nekilnojamojo turto mokesčio tarifus ateinantiems metams savivaldybės Taryba privalo nustatyti iki birželio.
Galutinį sprendimą dėl 2017 metų nekilnojamojo turto mokesčio tarifų Taryba priims kitame Savivaldybės tarybos posėdyje.