Apsispręsti dėl pensijų kaupimo galima iki birželio 30 d. „Sodra“ papildomai informuoja gyventojus apie įtraukimą elektroniniais laiškais, automatiniais skambučiais ir asmeninių konsultacijų metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Sodros“ pranešimus dėl pensijų kaupimo šiais metais gavo beveik 236 tūkstančiai žmonių. Iš jų 100 304 gyventojai įtraukti į pensijų kaupimą.
Tai jaunesni nei 40 metų žmonės, kurie dirba pagal darbo sutartį arba vykdo savarankišką veiklą ir kurie niekada iki šiol nekaupė pensijai. Įstatymas numato, kad žmonės įtraukiami į kaupimą kas trejus metus, kol jiems sukaks 40 metų.
Kita gyventojų grupė, kuri šiemet gavo „Sodros“ pranešimus, tai žmonės, kurie iki 2019 m. birželio 30 d. neterminuotai sustabdė pensijų kaupimą. Anksčiau jie buvo pensijų kaupimo dalyviai, jų sukauptos sumos liko pensijų fonduose ir toliau investuojamos, tačiau pensijų reformos metu jie nusprendė nebemokėti naujų įmokų. Tokių žmonių šiemet 135 351.
Iki šiol beveik 65 procentai visų žmonių gavusių „Sodros“ pranešimus jau susipažino su jiems pateikta informacija asmeninėse paskyrose. Likę 35 proc. dar neatsidarė pranešimų.
Svarbu prisiminti, kad automatinis įtraukimas veikia tokiu principu: jei žmogus iki šių metų birželio 30 d. neatsisakys pensijų kaupimo, bus laikoma, kad jis sutinka su įtraukimu arba automatiniu įmokų atnaujinimu.
Kaip patikrinti, ar buvau įtrauktas į pensijų kaupimą?
Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi savo asmeninę „Sodros“ paskyrą. Prisijungus prie paskyros per elektroninės bankininkystės sistemą, su elektroniniu parašu ar per elektroninius valdžios vartus, paskyroje galima rasti visą gyventojui aktualią informaciją: „Sodros“ siunčiamus pranešimus, informaciją apie įmokas, išmokas, savo socialinio draudimo laikotarpius, stažą ir kita.
Tam, kad laiku gautumėte informaciją apie įtraukimą į dalyvavimą pensijų kaupime ir valstybinio socialinio draudimo naujoves, svarbu atnaujinti savo kontaktinius duomenis asmeninėje paskyroje.
Prisijungę prie asmeninės paskyros, spauskite ant savo vardo dešiniame viršutiniame kampe. Įveskite aktualius kontaktinius duomenis, o skiltyje „Proaktyvus (išankstinis) informavimas“ pasirinkite, kokiu būdu jums bus siunčiama svarbi informacija. Taip pat verta peržiūrėti savo elektroninio pašto dėžutės nustatymus, kad „Sodros“ laiškai nebūtų nukreipiami į nepageidaujamus pranešimus (SPAM).
Nurodę savo kontaktus, pranešimus ir priminimus gyventojai gaus taip pat elektroniniu paštu arba SMS žinutėmis.
Kaip informuoja apie įtraukimą į pensijų kaupimą
Gyventojai, šiemet įtraukti į pensijų kaupimą arba kuriems siūloma atnaujinti įmokų mokėjimą, jau gavo po du pranešimus savo asmeninėse „Sodros“ paskyrose. Pirmasis pranešimas buvo išsiųstas sausio pradžioje. Kovą tiems, kurie jo neperskaitė, buvo išsiųsti priminimai. Jei žmogus yra nurodęs savo el. pašto adresą, šie pranešimai taip pat buvo išsiųsti elektroniniu paštu.
Be to, „Sodra“ papildomai informavo gyventojus automatinių skambučių pagalba – kovo mėnesį svarbią informaciją apie pensijų kaupimą tokiu būdu išgirdo daugiau nei 80 tūkstančių žmonių.
Iki birželio 30 d. gyventojai dar gaus papildomų priminimų apie pensijų kaupimą tiek per asmenines paskyras, tiek el. paštu, telefonu ar konsultacijų metu.
Informacija teikiama ir gyvai – apsilankius „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje dėl išmokų, įmokų ar kitais klausimais, konsultantai patikrina, ar gyventojas šiemet buvo įtrauktas į pensijų kaupimą arba ar buvo atnaujintas jo įmokų mokėjimas, ir apie tai jį informuoja.
Registruoti laiškai nebebus siunčiami
Ankstesniais metais žmonėms, kurie neperskaitydavo pranešimų asmeninėse paskyrose, buvo siunčiami registruoti laiškai. Vis dėlto apie 30 proc. išsiųstų laiškų buvo grąžinami nepasiekę gavėjo. Taip pat nebuvo galimybės įvertinti, ar pasiekę adresatus registruoti laiškai padėjo užtikrinti tinkamą ir efektyvų žmonių informavimą.
Todėl šiais metais registruoti laiškai nebebus siunčiami, o „Sodra“ skirs daugiau dėmesio žmonių informavimui per asmenines paskyras, elektroniniais laiškais, telefoniniais skambučiais bei asmeninių konsultacijų metu. Skaičiuojama, kad popierinių laiškų atsisakymas šiais metais leis sutaupyti 330 tūkst. eurų.
Ką daryti gavus pranešimą apie pensijų kaupimą?
Gavusieji „Sodros“ pranešimą turi tris pasirinkimo variantus.
Jei norės prisijungti prie kaupimo arba atnaujinti įmokų mokėjimą, nieko daryti nereikės. Nuo 2025 m. liepos 1 d. automatiškai įtraukti žmonės taps pensijų kaupimo dalyviais „Sodros“ parinktoje bendrovėje bei pradės mokėti pensijų kaupimo įmokas. Žmonės, kurie jau buvo kaupimo dalyviai, nuo liepos 1 d. vėl pradės mokėti įmokas toje pensijų kaupimo bendrovėje, kur šiuo metu yra investuojamos jų lėšos.
Jei žmogus nori kaupti kitoje bendrovėje, nei parinkta atsitiktiniu būdu, jis gali sudaryti sutartį su savo pasirinkta kaupimo bendrove.
Jei apsispręs nekaupti arba neatnaujinti įmokų mokėjimo, iki birželio 30 d. reikės pateikti prašymą asmeninėje paskyroje gyventojui ar „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje ir atsisakyti dalyvauti kaupime arba atnaujinti įmokų mokėjimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Panašu,, kad yra nesuprantančių kas vyksta su "NT mokesčiu", tad trumpai:
1. “NT mokestis", pavadinkime jį: "PROGRESINIU NT MOKESČIU" jau buvo įvestas ir jį mokėjo visi kieno NT buvo vertas daugiau negu 150,000 eur.. Tarifai nuo 0.5 iki 4 %.
2. Dabar bus daromas NT pervertinimas ir JŪSŲ NT vertė bus ne ta kuri nurodyta dabar, tačiau ta kokia yra kaina rinkoje. Tai yra, jei JŪS butą VILNIUJE galite parduoti už 130,000 eur., tokia ir bus nustatyta jo vertė.
Jei turite dar ir kaimą, kuris dabar vertas 50,000 eur., tokia ir bus nustatyta jo nauja vertė. (Bendra suma 180,000eur.).
3. Nauji tarifai:
0,2 % iki 150,000
0,5 % nuo 150,000 iki 300,000
1 % nuo 300,000 iki 500,000
2 % nuo 500,000 eurų
Kalbama, kad “grindų“ nebus apskritai. Ir ar pastebėjote - nebėra 4 % tarifo, tad turtingi mokės mažiau, skirtumą turės padengti visi likę gyventojai, kurie sumažinus ar panaikinus 150K grindis, taps (mano žiniomis: “FINANSŲ MINISTERIJOS“ inicijuoto) "VISUOTINIO NT MOKESČIO" mokėtojais. Tokių, naujų mokėtojų, bus beveik milijonas; kitaip tariant: mokės [visi].
Taigi, kiek sumokės turintys butą ir kaimą? Paskaičiuokime pagal aukščiau pateiktus skaičius (butas su kaimu - bendra suma 180,000 eur.):
900 eurų - jei nebus grindų
800 eurų - jei bus 20K grindys
Ir nei neabejokite: JŪSŲ turimo NT vertė kils, ir bus perskaičiuojama kas 3 metus. Tad, po trijų metų tikėtina, kad mokėsite ne 900, tačiau 1400 eurų ir t.t.. Na, o jei negalėsite susimokėti, tai kaip sakė VILNIAUS meras: turėsite parduoti. - ir nuomotis?
Rekomendacijos:
-> VALIUS ĄŽUOLAS apie “visuotinį NT mokestį“ | facebook • com/reel/960707202717311
-> Kelia šiurpą! NT mokestis bus 4 proc?! | youtube • com/shorts/Y5ON3Plz6mM
-> NT MOKESTIS . PRARASTI NAMAI !!! | youtube • com/shorts/nvE6xVp3CtA
-> Atsargiai - klasta! Amerikos lietuvė įspėjo: visuotinis nekilnojamojo turto mokestis paliks be stogo | youtu • be/lXkRze-dy-o
-> Grindų nebus ir mokestis bus žymiai didesnis nei sakoma (video): NT mokestis. Už orą mokėsime visi! (2025 03 29) | youtu • be/VOhy-EFM-hw
P.S: “sveikinu“ sisteminius: JŪS padėjote emigrantams apsispręsti dėl negrįžimo, neinvestavimo, taip pat, padėjote apsispręsti net pasiturintiems, kurie gyvena LIETUVOJE dėl emigravimo, net jei “VNTM“ nebus įvestas. Manau, kad ir verslas sureaguos į tokius gyventojų veiksmus; kaip antai atreagavo verslas ir į pakeltus kuro akcizus. Kiek dėl to netekome? 100 milijonų ir taip kasmet?
P.P.S: sprendimas paprastas: panaikinkite NT “mokestį“ apskritai.
#BoikotasNePirmoBūtinumoDalykųIkiBusPanaikintasNT“mokestis“Apskritai
`