Jo teigimu, derinant atnaujintą Pensijų kaupimo įstatymo pataisų projektą nebebūtų siūloma kaupimą leisti nutraukti, siekiant spręsti būsto problemas ar tvarkyti dantis.
„Sąrašas, ką mes dabar esame ministerijoje pasirengę projektą ir pristatinėjome Trišalėje taryboje, yra daug siauresnis. Tai reiškia, ką Konstitucinis Teismas sakė, kad visas lėšas būtų galima atsiimti kritiniais atvejais, kada jau kaupimas pensijai nebėra tikslingas, kai žmonės sunkiai serga, sunkių ligų sąrašas, paliatyvioji slauga, sunki negalia“, – BNS trečiadienį sakė V. Šilinskas.
„Matysime, koks bus galutinis (Seimui teikiamas projektas – BNS), bet dabar esame pasirengę ir Trišalėje taryboje pristatinėjome darbdaviams ir darbuotojams, nėra (būsto problemų ar dantų tvarkymo – BNS). Yra tik šitie su kritiniais atvejais susiję atsėmimo atvejai“, – teigė ministras.
Vis dėlto, anot V. Šilinsko, tokio siūlymo nepakaktų, kad jį priimtų Seimas, todėl dar ketinama diskutuoti tiek su Seimo nariais, tiek su Prezidentūra.
„Mes matome, kad to nepakaktų, kad Seimas priimtų, ir žiūrime, kaip dar pagerinti projektus tam, kad galėtų palaikyti Seimo nariai“, – teigė ministras.
Anot V. Šilinsko, atnaujintą Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimų projektą Seimui tikimasi pateikti spalį. Vis dėlto ministras nenorėjo spėlioti, ar pataisas pavyktų priimti dar šioje parlamento kadencijoje.
Antradienį LRT radijui ministras teigė, jog taupymas pensijai, o ne būstui, automobiliui ar kitiems poreikiams, turėtų išlikti pagrindiniu šios sistemos tikslu. Pasak V. Šilinsko, norint leisti pensijų kaupimą nutraukti ir skirti pinigus būstui ar dantims, sprendimai dėl to turėtų būti priimti įvertinus jų kaštus, o tam reikia laiko.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė dar Seimo rudens sesijoje apsispręsti, ar antrosios pakopos dalyviams suteikti daugiau galimybių anksčiau laiko pasitraukti iš kaupimo.
Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę teigė, kad ministerijos siūlymai, kaip žmonės anksčiau laiko galėtų pasitraukti iš pensijų kaupimo antrojoje pakopoje, yra ribojantys ir per siauri.
Ministerijos duomenimis, šiuose fonduose dabar sukaupta 8,2 mlrd. eurų, iš kurių – 2,4 mlrd. eurų, arba beveik 30 proc. yra uždirbta suma.