Ceche bus apdorojamos išrūšiuotos Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių rajonų ir Šiaulių gyventojų surinktos atliekos. Jame bus galima apdoroti apie 25 tūkst. tonų maisto atliekų per metus, iš jų 7 tūkst. tonų būtų perdirbamos.
Pastačius naują įrenginį, maisto ir žaliosios atliekos nebepateks į mišrias komunalines atliekas, todėl sumažės jų kiekis, patenkantis į deginimo įrenginius ir sąvartyną.
„Mišriose atliekose maisto ir virtuvės atliekų dar randama apie 22 procentai“, – BNS nurodė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras.
Pasak jo, Šiaulių miesto ir rajono, Radviliškio, Joniškio ir Kelmės rajonų daugiabučių gyventojų maisto atliekos jau surenkamos į atskirus konteinerius – pernai regione buvo surinkta apie 1 tūkst. tonų atliekų.
Maisto atliekos jau yra apdorojamos pernai baigtame statyti atliekų perdirbimo ceche – jos paverčiamos žaliava biometano gamybai. Šiame įrenginyje galima apdoroti tik atskirai surinktas maisto atliekas bei pakuotes su virtuvės atliekų likučiais, bet negalima apdoroti žaliųjų atliekų.
Šiuo metu į žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius galima mesti tik žaliąsias atliekas, o pastačius naują cechą, gyventojai galės į juos mesti tiek gyvūninės, tiek augalinės kilmės maisto bei žaliąsias atliekas.
Pernai iš regiono gyventojų surinkta 974,5 tonos maisto ir 16,85 tūkst. tonų žaliųjų atliekų.