• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantino metu vis netyla konfliktai tarp darbuotojų ir darbdavių. Šįkart kilo nepasitenkinimas įmonėje „Širvintų šiluma“. Darbuotojai tikina, kad yra spaudžiami dirbti 7 dienas per savaitę. O įmonė dėl konflikto kaltina savivaldybės tarybos opoziciją.

Karantino metu vis netyla konfliktai tarp darbuotojų ir darbdavių. Šįkart kilo nepasitenkinimas įmonėje „Širvintų šiluma“. Darbuotojai tikina, kad yra spaudžiami dirbti 7 dienas per savaitę. O įmonė dėl konflikto kaltina savivaldybės tarybos opoziciją.

REKLAMA

Į portalą tv3.lt kreipėsi Širvintų gyventoja Lina (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi). Moteris skundėsi, kad įmonė „Širvintų šiluma“ kartu su Širvintų savivaldybės mere nusprendė karantino metu katilinėje keisti darbuotojų darbo grafiką.

„Iš pradžių buvo nuspręsta, kad mėnesį laiko darbuotojai dirbs ir gyvens katilinėje, kad neturėtų galimybės niekur užsikrėsti koronavirusu. Tačiau darbuotojai nesutiko taip dirbti.

Todėl buvo nuspręsta, kad pamainoje dirbs po du žmones 7 dienas per savaitę. Darbuotojai nesutiko ir su šiuo pasiūlymu, todėl įmonės direktorius pažadėjo 1 tūkst. eurų atlyginimą į rankas. Su šiuo pasiūlymu daugelis darbuotojų sutiko.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kyla didžiulis klausimas, ar įmonė bus pajėgi mokėti tokią algą. Juk įmonė moka algas, kai gyventojai sumoka už paslaugas. O karantino metu komunaliniai mokesčiai gyventojams gali būti atidėti“, – pasakoja Lina.

REKLAMA

Moteris teigia, kad darbas katilinėje yra nelengvas. Be to, kartais neužtenka atidirbti 8 valandas per dieną, jeigu sugenda katilas, kurį reikia taisyti.

Taip pat dalis darbuotojų yra vyresnio amžiaus arba namuose turi pasirūpinti vyresniais žmonėmis, nupirkti jiems maisto ar vaistų. Tad jeigu jie bus uždaryti savaitei, kas pasirūpins šeimos nariais?“ – retoriškai klausia moteris.

Pasak Linos, ne visiems darbuotojams patinka naujasis darbo grafikas, tačiau darbuotojai nedrįsta prieštarauti įmonės vadovui.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau ir prieštarauti darosi sunku. Nes visi įmonės sprendimai yra pateisinami ekstremalia situacija šalyje ir karantinu. Taip pat yra tvirtinama, kad darbuotojai sutiko savo noru taip dirbti, tačiau tai yra netiesa. Tikrai ne visi taip nori dirbti.

Be to tardamasi dėl darbo sąlygų vadovas netgi ne visus darbuotojus kviečia į susirinkimus“, – piktinosi moteris.

Įmonė grįžta prie senojo darbo grafiko

„Širvintų šilumos“ direktorius Tomas Badikonis tvirtina, kad 7 darbo dienų sprendimas kartu su darbuotojų sutikimu buvo priimtas norint išvengti susirgimų įmonės viduje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be to, mes nesame pirmoji savivaldybė priėmusi tokį sprendimą. Tačiau kitus jokių problemų nekilo. O užkliuvome mes, nes priimtas sprendimas nepatiko opozicijos nariams“, – tikina įmonės direktorius.

Pasak jo, priimant sprendimą ilginti darbo savaitę buvo paisoma darbuotojų interesų.

„Kol du darbuotojai dirba katilinėje, kiti esantys namuose gyvena karantine ir stengiasi kuo mažiau kontaktuoti su aplinka, kad neužsikrėstų ir galėtų pakeisti kitus darbuotojus.

REKLAMA

„Sąlygos dirbti ir gyventi katilinėje tikrai yra pritaikytos darbuotojų patogumui, įrengti poilsio kambariai, miegamieji, virtuvės“, – pasakoja T. Badikonis.

Anot įmonės direktoriaus, kilus pasipiktinimui buvo nuspręsta grįžti prie senojo darbo grafiko.

„Norime visus nuraminti, todėl grįžtame prie buvusio darbo grafiko. Tačiau jeigu negalėsime gyventojų tinkamai aprūpinti karštu vandeniu ir šiluma atsakomybę turės prisiimti opozicija“, – tikina T. Badikonis.

REKLAMA

Širvintų merė kaltina opoziciją

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė antrina „Širvintų šilumos“ direktoriui, kad priimtu sprendimas buvo siekiama apsaugoti darbuotojus nuo koronaviruso.

„Juk jeigu bent vienas darbuotojas susirgtų visi turėtų izoliuotis 14 dienų. Katilinėje gali dirbti tik žmonės, turintys tam tikrus sertifikatus ir pažymėjimus, bet kas atėjęs negali dirbti šio darbo. O Širvintų rajono žmonės negali likti be karšto vandens ir šildymo. Tai būtina ne tik gyventojams, bet ir Širvintų ligoninei, poliklinikai, socialiniam paslaugų centrui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl ir buvo kartu su darbuotojais nuspręsta, kad darbuotojai dirbs pasikeisdami 7 dienas per savaitę. O įmonė įsipareigojo juos aprūpinti maistu ir gyvenamuoju plotu.

Be to, panašūs sprendimai buvo priimti ir kitose šalies savivaldybėse, ne tik pas mus“, – aiškina Širvintų merė.

Tačiau, anot Ž. Pinskuvienės, nepasitenkinimas kilo, kai apie šį įmonės sprendimą sužinojo opozicija.

„Todėl šiandien, balandžio 6 dieną vykusiame pasitarime pasiūliau „Širvintų šilumos“ direktoriui atšaukti 7 dienų darbo savaitės sprendimą ir bus kaip bus. Jeigu Širvintų rajono gyventojai liks be karšto vandens ir šildymo galės padėkoti opozicijai“, – tikino Širvintų merė.

REKLAMA

Darbuotojams privalomas poilsio laikas

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atsiųstame komentare teigiama, kad Darbo kodeksas draudžia dirbti septynias dienas iš eilės.

„Pagal Darbo kodeksą per 7 paeiliui einančių dienų laikotarpį darbuotojui turi būti suteiktas bent 35 valandų nepertraukiamojo poilsio laikas. Skirti dirbti poilsio dieną galima tik su darbuotojo sutikimu

Jei darbdavys nesilaiko Darbo kodekso nuostatų, darbuotojai turi teisę su rašytiniu skundu kreiptis į VDI teritorinį skyrių dėl konkrečios situacijos. Į VDI besikreipiančių asmenų konfidencialumas saugomas įstatymu, o tikrinimas dėl galimų darbo įstatymų pažeidimų vykdomas tik pagal rašytinus skundus.

Kalbant apie darbo užmokestį, jis darbuotojui mokamas ne rečiau kaip du kartus per mėnesį, o jeigu darbuotojas prašo, – kartą per mėnesį. Bet kuriuo atveju už darbą per kalendorinį mėnesį negali būti atsiskaitoma vėliau negu per dešimt darbo dienų nuo jo pabaigos, jeigu darbo teisės normos ar darbo sutartis nenustato kitaip“, – rašoma komentare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų