• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai, jau pateikę virš 500 siūlymų kitų metų biudžete įvairioms reikmėms rasti papildomai beveik 2 mlrd. litų, ignoravo Seime organizuotą diskusiją su finansų ir ekonomikos specialistais apie kitų metų biudžeto galimybes ir poveikį šalies ekonomikos plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime trečiadienį surengtame pasitarime, kuriame planuota diskutuoti ar 2008 metų biudžetas atitinka ilgalaikę ūkio plėtros strategiją, dalyvavo po du konservatorius ir "darbiečius" bei trys liberalai, iš kurių du netrukus išėjo savo reikalais.

REKLAMA

Tuo tarpu diskusijoje Ekonomikos instituto direktorius Eduardas Vilkas prognozavo, kad didelis kai kurių socialinių grupių daromas spaudimas Vyriausybei ir Seimui gali nustelbti investavimo į žinių ekonomiką reikalingumą ir svarbą.

Socialinį spaudimą jis pavadino vienu didžiausių grėsmių ekonomikai.

"Biudžetas rodo, kad stengiamasi atlaikyti socialinį spaudimą, o ne investuoti į tai, kas duotų pridėtinę vertę", - kalbėjo E. Vilkas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, jeigu kitais metais švietimo sistemos finansavimas didinamas 100 mln. litų ir į tą sumą dar įtrauktos Europos Sąjungos lėšos, tai ši sritis "skriaudžiama labai ryškiai".

Kitais metais nacionaliniame biudžete švietimui numatyta 5,717 mlrd. litų finansavimas - 14,2 proc. didesnis negu suplanuotas 2007 metams.

Aukštųjų mokyklų finansavimas didinamas 19 proc. - nuo 732 mln. litų iki 872 mln. litų.

"Ta sistema vegetuoja jau 15 metų. Visi mokslininkai baigia išmirti, laboratorijose yra 20-30 metų senumo įranga. Nauja kainuoja brangiai", - sakė E. Vilkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų