Tuo galės pasinaudoti apie 10 tūkst. Lietuvos įmonių – naudos gaus ir stambusis verslas, ir mažosios įmonė, kurioms lengvata leis nebankrutuoti.
Skaičiuojama, kad vidutiniškai įmonės galėtų susigrąžinti po 6,6 tūkst. eurų, iš viso 66 mln. eurų.
Dauguma įmonių, kurios turėjo mokėti pelno mokestį už 2019 metus, jį yra atidėjusios įvairiems terminams. Iš viso atidėjimai siekia 74 mln. eurų.
Įmonės, kurios peno mokestį jau sumokėjo, tačiau norės pasinaudoti lengvata, įmokas galės susigrąžinti.
Iki šiol nuostolių atgal perkėlimo galimybę nuo 2008 metų taikė ir ją dėl COVID-19 pandemijos išplėtė Vokietija, Olandija, Prancūzija. Tuo metu Lenkija, Čekija, Norvegija, Belgija, Austrija iki šiol nuostolių perkėlimo atgal neturėjo, tačiau taiko priemonę kaip laikiną paramą pandemijos metu.
Seimui pristatoma papildomai išmokai vienišiems senjorams
Seimui teikiamas siūlymui nuo liepos mokėti 28,63 euro papildomą išmoką skurdžiausiai gyvenantiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems.
Išmoka būtų lygi našlių pensijai, o nuo kitų metų siektų jau 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.
Tai reiškia, kad našliai, kaip ir iki šiol, gautų našlių pensiją, o pavyzdžiui, išsiskyrusiems ar nesukūrusiems šeimos būtų mokama tokio pat dydžio išmoka.
Premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad nauja priemonė mažins skurdą Lietuvoje. Socialinės apaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė skaičiuoja, kad papildomą išmoką šiemet gautų apie 60 tūkst. žmonių, o nuo 2022 metų 32 eurų vienišo asmens išmoką arba našlių pensiją jau gaus per 400 tūkst. žmonių.
Šiemet naujoms siūlomoms išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijų didinimui 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.