Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, didelė dalis naujojo pastato, sujungiančio Upės gatvę ir Konstitucijos prospektą, suprojektuota ir pastatyta taip, kad būtų atvira visuomenei. Vienas svarbiausių aspektų kuriant šį pastatą yra jo tvarumas ir kuo mažesnė įtaka klimato kaitai.
Dalis pastato skirta visiems
„Naujoji SEB būstinė suformuoja savotišką naują vidinę tik pėstiesiems skirtą Vilniaus miesto gatvę, sujungiančią Upės gatvę su Konstitucijos prospektu, kuria galės naudotis visi vilniečiai – tiesiog ja praeiti, užsukti į čia įsikūrusį restoraną pietų, puodelio kavos, pasimėgauti pastate įrengtomis žaliosiomis erdvėmis ar, žinoma, pasitarti finansų klausimais naujame SEB banko Klientų konsultavimo centre, dalyvauti viename iš čia pat įsikūrusio Inovacijų centro ar kitame banko renginyje. Visuomenei yra visiškai atviras daugiau negu penktadalis pastato“, – pranešime cituojamas SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius Aivaras Čičelis.
Į naują centrinę SEB banko būstinę galima patekti iš dviejų pusių – iš Konstitucijos prospekto ir Upės gatvės.
Abu šiuos įėjimus jungia per du aukštus besitęsiantis amfiteatras. Ši konstrukcija yra unikali ne tik savo dydžiu, bet ir pritaikymo galimybėmis: jos viduryje sukurtos transformuojamos kėdės, todėl čia galės būti organizuojami įvairūs renginiai visuomenei. Be to, į amfiteatrą vilniečiai ir miesto svečiai gali ir tiesiog užsukti, prisėsti, pasikalbėti.
Įsikurs modernus Klientų konsultavimo centras
Iki vasaros pabaigos naujoje SEB banko būstinėje įsikurs Klientų konsultavimo centras privatiems ir verslo klientams. Tai bus didžiausia ir inovatyviausia SEB banko paslaugų teikimo vieta Lietuvoje.
Kad geriausiai atitiktų klientų poreikius, Konsultavimo centras suskirstytas į kelias erdves: uždarą privatumo suteikiančią aptarnavimo erdvę, kurioje bus teikiamos konsultacijos kasdienės bankininkystės, investavimo, būsto įsigijimo ir kitais klausimais, savitarnos zoną ir klientų laukimo erdvę su moderniais baldais. Erdves galima lengvai pritaikyti ne tik klientų konsultacijoms, bet ir renginiams ar paskaitoms.
„Daug dėmesio naujajame Klientų konsultavimo centre skirsime vaikams ir jaunimui. Čia organizuosime finansinio raštingumo renginius, paskaitas, seminarus, tad jaunieji banko klientai galės ne tik gauti konsultaciją ir įsigyti pirmąją asmeninę kortelę, bet ir gilinti savo žinias apie asmeninius finansus“, – sako A. Čičelis.
Į naująją SEB banko būstinę perkeliamas ir ligi šiol Savanorių prospekte veikęs Inovacijų centras. Čia, bendradarbiaujant su partneriais, naujos technologijos bus pritaikomos tobulinant dabartines banko paslaugas ir verslo modelius.
Be to, Inovacijų centras kvies į įvairias paskaitas, seminarus, verslo akseleratorius ir taip pat suteiks galimybes finansinių technologijų startuoliams, norintiems bendradarbiauti su banku, įsikurti ir vystyti inovatyvius produktus ar paslaugas pagal jiems pritaikytą specialią programą.
Inovatyvūs ir aplinką tausojantys sprendimai
„Vienas svarbiausių aspektų kuriant šį pastatą yra jo ekologiškumas siekiant daryti kuo mažesnę tiesioginę įtaką klimato kaitai, naudoti kuo mažiau energijos. Tam pritaikyti inovatyvūs, šiuolaikiniai inžineriniai sprendimai. Pastatas suprojektuotas, pastatytas ir bus eksploatuojamas taip, kad atitiktų aukščiausią tarptautinį BREEAM pastatų standartą (angl. BREEAM Outstanding)“, – sako A. Čičelis.
Ant vieno iš pastatų stogo yra sumontuota saulės jėgainė, kurios pagaminta energija naudojama inžinerinėms sistemoms.
Pastate sumontuota išskirtinė vėdinimo sistema, sudaryta iš daugelio mažų vėdinimo sistemų, kurios valdomos atsižvelgiant į patalpose esančių žmonių skaičių.
Taip pat pastate įrengta moderni oro ir vandens šildymo ir šaldymo sistema, leidžianti pereinamuoju laikotarpiu, kai lauko temperatūra yra nuo -5 iki +15 laipsnių, šildyti pastatą nesinaudojant miesto šilumos tinklais, o išgauti šilumą iš lauko oro ir taip sunaudoti kur kas mažiau energijos.
Dar viena pastate įrengta naujovė – biodinamiškai efektyvus apšvietimas, kuris prisitaiko prie žmogaus biologinių ritmų ir atitinka natūralios šviesos ciklą, tarsi būtume lauke.
„Tam, kad dar labiau skatintume darbuotojus rinktis aplinkai draugišką transportą ir sveiką gyvenimo būdą, pastate įrengėme 200 dviračių ir 50 elektrinių paspirtukų saugojimo ir krovimo vietas“, – mini A.Čičelis.
Šiuo metu banko padaliniai Vilniaus mieste yra įsikūrę penkiuose skirtinguose pastatuose ir tai nėra efektyvu. „Persikėlę į vieną biurų centrą, galėsime efektyviau dirbti ir bendradarbiauti, sukursime žymiai kokybiškesnę darbo aplinką savo darbuotojams ir inovatyvias klientų aptarnavimo erdves“, – teigia banko atstovas.
Funkcionalios erdvės darbuotojams
Darbuotojams skirta erdvė suplanuota atsižvelgiant į veiklos pobūdį. Tai reiškia, kad priklausomai nuo atliekamos veiklos darbuotojai galės susirasti tinkamiausią vietą veiklai: įprastą darbo vietą atviroje erdvėje ar nedidelėje patalpoje, jei norima labiau susikaupti. Taip pat darbuotis bus galima greta atriumo, specialiai įrengtose bendradabiavimo erdvėse, o vasarą, kai geras oras, – ir darbuotojų reikmėms skirtoje terasoje ant vieno iš pastatų stogo.
1 100 SEB banko darbuotojų čia bus skirta 840 standartinių ir 440 nestandartinių darbo vietų. Skatinant sveikatingumą darbuotojams įrengta ir sporto salė.
Naujoji SEB banko būstinė užima 12,9 tūkst. kvadratinių metrų plotą.