• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Šią savaitę pranešta, kad 2009 m. gruodžio 31 d. valdžios sektoriui priskiriamų subjektų skola užsienio kreditoriams buvo 19 mlrd. 43,5 mln. litų. Vie­nam gy­ven­to­jui tenkanti užsienio sko­la jau sudaro 5720,5 lito.

REKLAMA
REKLAMA



2010 m. vasario mėnesį visa pramonės produkcija sudarė 3925,6 mln. litų ir, palyginti su sausio mėn., sumažėjo 3,6 procento, pašalinus sezono įtaką, – 0,4 procento. Mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninės ir mažmeninės prekybos bei remonto įmonių apyvarta (be PVM) 2010 m. vasario mėn. sudarė 1724,4 mln. litų (2009 m. – 2046 mln. litų) ir, palyginti su sausio mėn., sumažėjo 4 proc. 2010 m. vasario mėn., palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, žemės ūkio produktų kainos padidėjo 4,2 proc.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad Vokietijos bankas „NordLB“ ketina pasitraukti iš Lietuvos ir kitų Baltijos regiono šalių, parduodamas savo banko „Dnb Nord“ akcijų paketą.

Pranešta, jog Lietuvos banko 2009 metų pelnas sudaro 519,44 mln. mln. litų. Valdybos posėdyje pažymėta, kad tai didžiausias pelnas per Lietuvos banko 20 metų veiklos istoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Visą savaitę Vilniaus biržoje prastos nuotaikos, prekyba vyko pasyviai (gairės: rinkos, NASDAQ OMX).

Savaitės apklausos tema

Šią savaitę klausėme jūsų – ar pasitikite ekonomistų prognozėmis? Juk jie mums sako, kokie metai laukia mūsų šalies, pasaulio ekonomikos, kokiose srityse galima tikėtis augimo, taigi – ir kur vertėtų investuoti ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nepasitikiu, nes nežinau, kokie interesai juos gali saistyti su valdžia ir verslu“, – teigia 28 proc. dalyvavusių apklausoje mūsų skaitytojų. Nepasitiki, nes ekonomistai esą nepasako visko, ką iš tikrųjų žino apie realią padėtį, 18 proc. dalyvavusiųjų apklausoje. Nemažai skaitytojų (16 proc.) nepasitiki ekonomistų prognozėmis, nes sako pastebėję, jog jų prognozės niekada arba beveik niekada nepasitvirtina. 13 proc. skaitytojų nepasitiki ekonomistų prognozėmis, nes mano, kad patys turi reikiamą išsilavinimą, ir supranta daugiau nei kalba ekonomistai. „Pasitikiu konkrečiais ekonomistais, o ne ekonomistais apskritai“, – sako 12 proc. skaitytojų, tačiau komentaruose, deja, nenurodė nei vieno. 4 proc. skaitytojų teigia pasitikį ekonomistų prognozėmis, nes tai padeda planuoti ateitį. Tiek pat skaitytojų pasirinko atsakymo variantą „O kuo daugiau pasitikėti – juk pats neturiu tam reikiamo išsilavinimo?“. Ir tik vienas procentas skaitytojų nurodė labiau pasitikintys valdžios prognozėmis.

4 proc. apklausoje dalyvavusių skaitytojų komentaruose rašė: „Taigi pasižiūrėkit, ko moko ekonomikos fakultetuose.. ogi gražiai pašnekėti, ir viską paremti istoriniais įvykiais. Deja skaičiuoti, kaip matematikas galiu pasakyti, kad moko juos minimaliai. Bet jmj, jeigu jau prognuozoji, tai turi būti viską paskaičiavęs, pamodeliavęs“; „Sakoma, kad ekonomistų prognozės gali būti ne ką blogesnės, nei kitų, paprastų žmonių“...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų