• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Margarita PŪDŽIUVIENĖ

Pasirodo, prekybos centrų „Maxima“ ir „Iki“ lentynose gulinčios braškės yra užaugusios Gaurės kaime plytinčiuose laukuose. Ūkininkas Raimondas Beske sako esantis vienas pagrindinių šių uogų tiekėjų minėtiems prekybos centrams Lietuvoje. Jo auginami braškynai Gaurės kaime užima 11 ha plotą.

REKLAMA
REKLAMA

Orus žino valandų tikslumu

Nuo vakar turgelio prie Muzikos mokyklos prekystalius papildė ir Raimondo braškės. Verslininkas sako turgeliuose neprekiavęs keletą metų. Mėgino prieš kelias dienas vežti uogas į Klaipėdą parduoti urmu perpardavinėtojams, tačiau ten jo netenkino žemos kainos. Lenkų tiekėjai savo braškes parduoda prekybininkams labai pigiai ir sudaro didelę konkurenciją. Tauragėje turgaus prekybininkai kainas nustato keliais litais didesnes, kilogramas braškių – nuo 6 litų.

REKLAMA

Mudu susiruošiame apžiūrėti jo 11 ha ploto braškynų Gaurės kaime.

– Nuo dalies laukų per vakar ir šiandien darbuotojai nurinko braškes, kitos dalies laukų braškės tik mezga uogas, trečios – dar tik žydi. Paprastai braškes stengiamės nurinkti kas antrą dieną, tačiau planus nuolat koreguoja orai. Seku hidrometeorologijos tarnybos informaciją apie orus. Jei keletui dienų pranašaujami lietūs – derlių skubiai nurenkam. Jei lyja kelias dienas – darbuotojai siunčiami į laukus vos tik nustoja lyti. Laimei, internete informaciją apie orus galima sužinoti valandų tikslumu, – sako Raimondas.

REKLAMA
REKLAMA

Domisi naujovėmis

Raimondo braškynuose šiuo metu dirba apie 30 darbuotojų, dauguma pagal neterminuotas darbo sutartis, įdarbinti sezonui. Eidami apžiūrėti naujos braškių rūšies, sutinkame vieną jo darbuotojų. Vyras nešiojasi raciją – tam, kad būtų galima nuolat palaikyti ryšį su keletu kitų vadovaujančias pareigas einančių darbuotojų. Suorganizuoti skubų skynimą, pasitarti kitais klausimais. Laukuose pora moterų ravėjo piktžoles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Raimondas rodo užsimezgusias uogas ir sako, kad šios bus didelės. Neįgudusiai akiai visi braškių krūmai, žiedai atrodo panašūs, ūkininkui jie – labai skirtingi.

– Šiemet dar įsigijome itališkų braškių daigų. Norisi pažiūrėti, kuo šios veislės uogos skirsis, kokia bus jų kokybė, įdomu, koks bus skonis, – sako ūkininkas.

Tiekia 6 metus

Šaltuoju metų periodu, kai darbai sustoja, ūkininkas vyksta į įvairias ūkininkų parodas užsienyje, domisi naujovėmis.

REKLAMA

– Kasmet pasaulyje išvedama apie keliasdešimt naujų braškių rūšių. Skiriasi ir braškių auginimo būdai. O pirkėjams svarbiausia, kad braškės būtų skanios ir išvaizdžios, – sako ūkininkas.

Žinoma, auginant braškes, neapsieinama be trąšų. Ūkininkas sako tręšiantis kas savaitę nedideliais kiekiais. Vienam hektarui – 50 kg trąšų.

REKLAMA

– Tam, kad braškių kereliai trąšas sugebėtų įsisavinti ir pačioms uogoms tektų tik nedideli jų kiekiai, – aiškina ūkininkas.

Raimondas braškių auginimu verčiasi 17 metų. Prieš šešerius metus jis tapo vienu pagrindinių lietuviškų braškių tiekėjų prekybos centrams „Maxima“ ir „Iki“. Nurinktas ir į plastikinius indelius sufasuotas braškės Raimondo darbuotojai specialiu transportu gabena į Panevėžyje ir Vilniuje įsikūrusius logistikos centrus, iš kurių uogos paskirstomos po šalies prekybos centrus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų