Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sukūrė CNN analogą – „Russia Today“ ( „Šiandienos Rusija“), rašo spiegel.de. Televizijos kanale daug propogandos, seksualumo apraiškų ir, atrodo neriboto pinigų kiekio, kurie plaukia iš Kremliaus. „Russia Today“ pranoksta kokurentus iš viso pasaulio.
Politinė vakaro programa dažnai prasideda chaotiškai pateikiamomis bulvarinėmis naujienomis. Amerikietė laidų vedėja Abby Martin, šiuo metu dirbanti Kremliaus finansuojamame televizijos kanale, išsiskiria raudonu lūpdažiu padažytomis lūpomis, kurios puikiai dera su viršutiniu juodu drabužiu, aukštakulniais ir tatuiruote ties kulkšnimi.
Visa tai puikiai iliustruoja, kad Rusija yra agresyviai nusiteikusi ir nori būti ryški.
JAV žvalgybinę informaciją nutekinusio Edwardo Snowdeno nuotrauka kabo studijoje ant sienos. TV laidose, pavyzdžiui, galima išgirsti istoriją apie Gabono diktatorių Ali Bongą Ondimbą, kurį palaiko dabartinis JAV prezidentas Barackas Obama. „Russia Today” stengiasi Amerikos konkurentus atskleisti ir išryškinti.
Daugeliui Vakaruose taip pat įdomu pamatyti ir išgirsti kritišką JAV vertinimą. „Russia Today“ galima žiūrėti ir didžiuosiuose JAV miestuose – San Franciske, Čikagoje ar Niujorke. Pavyzdžiui, Vašingtone „Russia Today“ yra trylika kartų populiaresnė pagal žiūrimumą negu Vokietijos transliuotoja „Deutsche Welle“. Britų salose „Russia Today“ turi 2 mln. žiūrovų. Rusiško kanalo žiūrimumas internete taip pat yra laikomas sėkmingu. „YouTube“ interneto svetainėje birželio mėnesį minėtoji televizijos stotis sulaukė 1 mlrd. žiūrovų.
Televizijos stotyje šią vasarą pradėjo dirbti ir legendinis JAV radijo laidų vedėjas bei televizijos žurnalistas Larry’is Kingas. Prieš tai jis net 25 metus buvo CNN veidas. Jis turi paprastą užduotį: „sulaužyti“ anglosaksišką žiniasklaidos monopolį. Net Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas l prieš porą savaičių lankėsi šioje televizijoje.
Dar 2000 metais Larry’is Kingas atliko pirmąjį interviu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Nuo to laiko, paplito kalbos apie Rusijos vadovo charizmą.
Rusų sėkmės receptas pasižymi trimis ingridientais: seksualumo apraiškomis, be ko neapseina nei vienas žinių kanalas; griežtai antiamerikietiška pozicija ir atrodo nesibaigiančiu pinigų srautu, plaukiančiu iš Kremliaus.
Nuo 2005 metų, Rusijos Vyriausybė padidino metinį televizijos kanalo biudžetą. Jis pakilo nuo 30 mln. JAV dolerių iki 300 mln. JAV dolerių. „Russia Today” biudžetas maitina 2500 darbuotojų ir rangovų visame pasaulyje. Televizijos kanalas gali nebijoti, kad jo biudžetas bus sumažintas, nes V. Putinas pasirašė dekretą, draudžiantį finansų ministrui imtis bet kokių veiksmų, siekiančių tą biudžetą sumažinti.
Vyriausybė taip pat išleido daug pinigų naujam transliavimo centrui įkurti šiaurės rytų Maskvoje, į kurią „Russia Today“ persikėlė gegužę. Stotis neatskleidžia tikslios įrengimo kainos. Televizijos kanalo žiūrovai gali žiūrėti „Russia Today“ arabų, anglų ir ispanų kalbomis. 2009 metais, kanalas angliakalbiams žiūrovams ir ispanams buvo pervadintas į „RT“.
„Russia Today“ pozicionuoja save kaip lyderiaujantį kanalą, kuris kritikuoja Vakarus. Taip pat tai reiškia, kad kanalas susilaukia populiarumo tarp tų žiūrovų, europiečių ir amerikiečių, kurie kiek abejoja Vakarais.
Bet kuriuo atveju, televizijos kanalas naudoja daug propogandos. Vidutinis čia dirbančių redaktorių amžiaus vidurkis nesiekia 30 metų ir beveik visi kalba angliškai. Siekiant paįvairinti naujienas, kartais yra naudojami Holivudiniai sprendimai – specialieji efektai. Pavyzdžiui, rodoma kaip Izraelio bombonešis padaro kilpą prieš numesdamas sprogmenis Sirijoje.
Įvaizdžių karas
Televizijos kanalo vienas iš tikslų - užkirsti kelią, kuriuo Rusija galėtų sumenkinti savo įvaizdį, taip, kaip tai nutiko 2008 metų rugpjūčio mėnesį. Kada Rusijos pajėgos veržėsi į Gruziją, Pietų Kaukazą. Jaunas, tuometinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pasirodė visuose kanaluose ir pasmerkė Rusiją, teigdamas, kad pastaroji išprovokavo karą.
CNN parodė sunaikintų pastatų vaizdus po Rusijos bombų atakos, Gruzijos provincijoje Goryje. Tačiau Rusijos teigimu, iš tiesų tai buvo kadrai iš Pietų Osetijos sostinės Chinvalio po Gruzijos išpuolio.
Pažymėtina, kad JAV vyrauja didelis nepasitikėjimas sava žiniasklaida. Tuo pat metu „Russia Today“ taip pat naudoja daug sąmokslo teorijų ir propogandos saviems tikslams pasiekti. Pavyzdžiui, kuomet du čėčėnai įvykdė išpuolį Bostono maratono metu, visi šie įvykiai „Russia Today“ eteryje transformavosi į JAV vyriausybės sąmokslą.