„Pienas tikrai yra gerokai brangesnis. Tai yra rekordiniai metai. Visus metus, nesvyruojant, nepasiduodant sezoniškumui, pieno kainos yra 25-30 proc. aukštesnės, lyginant su praėjusiais metais“, - teigė pašnekovas.
Pasak jo, dėl Rusijos embargo lietuviškiems pieno produktams, realios pieno supirkimo kainos mažėjo vos pastebimai, ir tai tik smulkiesiems žaidėjams:
„Pieno kainos nežymiai, bet remiantis Rusijos faktoriumi, yra pažemintos. Tai pajuto smulkesni žaliavų rinkos žaidėjai jiems pritaikyta žemesne kaina. Tuo tarpu savo nariams, kaip ir esame prognozavę, esame užtikrinę iki metų pabaigos tas pačias kainas, ir kol kas horizonte nematau jokių veiksnių, kurie neleistų to pažado įvykdyti.“
N. Narausko teigimu, pieno gamintojai sėkmingai prisitaikė prie Rusijos draudimų lietuviškiems pieno produktams.
„Kaip ir prognozvome, pieno gamintojai pajusti to neturėtų, nes pieno perdirbėjai amortizuoja šiek tiek tą spaudimą, kurio jie susilaukia. Dar yra per trumpas laikas praėjęs, ir perdirbėjai turi tam tikrų instrumentų. Vienas tų instrumentų – žaliavos nukreipimas į produktus, kurie yra negreito vartojimo, tai yra sūriai“, - pasakojo N. Narauskas.
Nuo spalio mėn. Rusija nebeįsileidžia lietuviškų pieno produktų.