• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Besikaupiančios žinios apie nuo orų nukentėjusį žemės ūkio derlių, kylančias kai kurių produktų kainas dalį lietuvių paskatino įsigyti daugiau kruopų, miltų atsargų.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Iki“ atstovas spaudai Valdas Lopata vardija, kad per paskutines dvi savaites, palyginti su liepa, miltų pardavimas šio tinklo parduotuvėse išaugo 30 proc., kruopų – dešimtadaliu.

REKLAMA

„Neatmetame tos tendencijos, kad žmonės nori pasirūpinti atsargomis dėl galimo brangimo“, – penktadienį portalui balsas.lt sakė V. Lopata, pridurdamas, kad kokių nors kitų paklausos augimo priežasčių įvardyti negalėtų.

Pasak V. Lopatos, daugiau nei trečdaliu augo ir cukraus pardavimai, tačiau šis pokytis labiausiai sietinas su tuo, kad prasidėjo uogienių virimo sezonas.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklo „Maxima“ atstovė spaudai Renata Saulytė tuo metu sako, kad šis tinklas pajuto šoktelėjusią grikių paklausą.

„Šiomis dienomis pasirodžius žinioms, kad tiekėjų likučiai jau baigiasi, o naujas derlius dar neparuoštas, kad grikiai pabrango, žmonės suskubo pirkti“, – aiškino ji, nurodydama, kad pasiūlos išsilyginimo tikimasi maždaug rugsėjo viduryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Saulytės, kad „kiti produktai būtų tapę deficitu – taip nėra“.

Prekybininkų atstovė pridūrė, kad nors prognozuotas ir duonos brangimas, jos atsargų „žiemai neprisipirksi“.

„Gali būti, kad įvairios žinios paskatina dalį žmonių prisipirkti daugiau atsargų, kaip buvo mąstoma sovietmečiu, tačiau dabar to nepajutome“, – sakė R. Saulytė.

REKLAMA

Tuo metu kaimyninėje Rusijoje žmonės aktyviai kaupia asmeninius sandeliukus, pranešė „Bloomberg“ naujienų agentūra.

Šalies prezidentas Dmitrijus Medvedevas viešai užtikrino, kad nepaisant žemyn smigusių derliaus prognozių, maisto trūkumo nebus, tačiau šalies gyventojai ramūs nesijaučia ir tuština parduotuvių lentynas.

REKLAMA

Rusijos žemės ūkio ministrė Jelena Skrynik teigia, kad rusai tradiciškai į naujienas apie derlių atsakydavo prisipirkdami tiek maisto, kad jo pakaktų ištisiems mėnesiams. „Tai smarkiai pakelia produktų paklausą ir taip sukuria sąlygas spekuliavimui kainomis“, – pabrėžė ji.

Kai kuriuose Rusijos reginonuose kainos pakilo daugiau nei 30 proc., nurodė šalies ekonomikos ministrė Elvyra Nabiulina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Irina Steškina, 58 metų auklė iš Maskvos, aiškina, kad rusai netiki valdžia, kai kalbama apie maistą. „Vos tik išgirstame gandus apie galimą trūkumą, tampa laikas pirkti“, – kalbėjo ji.

Moteris nurodė, kad jos teta su dėdė, kuriems yra po 76 metus, ėmėsi sandėliuoti miltus ir cukrų. „Tai mūsų kraujyje nuo sovietų eros. Mes pradedame kaupti dėl menkiausios priežasties“, – sakė I. Steškina.

REKLAMA

„Mes perkame panikuodami. Matau, kad visi perka miltus, tai ir aš nusipirkau kilogramą šį rytą. Man jų nereikia, bet nusipirkau. Dabar turėsiu rasti, kur juos pasidėti“, – „Bloomberg“ pasiguodė 64 metų Natalija Vinogradova.

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas ketvirtadienį pranešė, kad metams bus uždraustas rusiškų javų eksportas, nes dėl didžiulės sausros jų derliaus laukiama trečdaliu mažesnio nei įprasta. Toks sprendimas pasaulyje sukėlė susirūpinimą dėl galimo vadinamųjų „maisto karų“ atsinaujinimo besivystančiose šalyse, praneša CNN.

REKLAMA

Mozambike jau kilo septynių aukų pareikalavusios riaušės, kai šalies valdžia paskelbė 30 proc. didinanti duonos kainas.

2007 ir 2008 metais maisto trūkumas, didžiausias per 30 metų, įžiebė riaušes valstybėse nuo Bangladešo iki Meksikos ir prisidėjo prie Haičio bei Madagaskaro vyriausybių nuvertimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų