• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva jau antras Velykas pasitinka karantine, tačiau šiemet, atrodo, žmonės jaučiasi kur kas laisviau. Nebepaisoma ir prieššventinių raginimų likti namuose – dar tik įpusėjus darbo savaitei, traukinių bilietai savaitgaliui kai kuriomis kryptimis jau iššluoti. Pareigūnai primena, kad be būtinybės keliaujantys asmenys gali sulaukti administracinės atsakomybės ir nemažų baudų.

Lietuva jau antras Velykas pasitinka karantine, tačiau šiemet, atrodo, žmonės jaučiasi kur kas laisviau. Nebepaisoma ir prieššventinių raginimų likti namuose – dar tik įpusėjus darbo savaitei, traukinių bilietai savaitgaliui kai kuriomis kryptimis jau iššluoti. Pareigūnai primena, kad be būtinybės keliaujantys asmenys gali sulaukti administracinės atsakomybės ir nemažų baudų.

REKLAMA

Traukinio bilietų prieš velykiniam penktadieniui į Šiaulius ar Klaipėdą likę nebent pačiuose pirmuose, rytiniuose, reisuose. Bilietai į Kauną kol kas nėra išpirkti.

Vagonų ir reisų nedidins 

„Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos departamento projektų vadovė Rūta Atroškaitė patvirtina, kad tam tikros kryptys, net ir pandemijos metu, išlieka populiaresnės.

„Žmonės keliauja į darbus, gydymosi įstaigas, galiausiai, keliauti gali ir jei turi nekilnojamojo turto kitoje savivaldybėje. Pavyzdžiui, keliauti iš Vilniaus į Klaipėdą yra leistina, jei Klaipėdoje turi NT nuosavybę; kelionės tarp Vilniaus ir Kauno – darbo reikalais – taip pat išliko aktualios“, – sako R. Atroškaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Atstovė prideda, kad traukiniuose šiuo metu, dėl karantino ribojimų, parduodama tik pusė vietų ir keleiviai yra sodinami kas antras eilėse, šachmatų tvarka.

REKLAMA

„Traukiniuose, nors čia erdvės ir nemaža, stengiamės išlaikyti atstumus. (...) Vagonų padidinimų neplanuojame, nes šiuo metu galimos tik būtinosios kelionės, kurias ir užtikriname“, – patikslina R. Atroškaitė.

Kaip jau žinoma, Velykų savaitgalį keleiviai bus tikrinami ir traukiniuose, tačiau „Lietuvos geležinkelių“ atstovė atkreipia dėmesį, kad keleivių išlaipinti neplanuojama.

„Keleivių patikrą vis tiek atliks policijos pareigūnai, nes mes to daryti tiesiog negalime. Keleivių išlaipinti neplanuojama – kiek žinome, žmonėms gali nebent būti surašyta administracinė nuobauda, kas kaip ir yra logiška – žmogus neša atsakomybę, tačiau išlaipinti keleivių neplanuojama“, – teigia R. Atroškaitė.

REKLAMA
REKLAMA

R. Atroškaitė sako, kad keleiviams jau kurį laiką yra nuolat primenama apie numatomus keleivių patikrinimus.

„Proaktyviai informuojame keleivius, primindami, kokios išimtys leidžia keliauti ir kad su savimi būtina turėti kelionės būtinybę pagrindžiantį dokumentą, kurį, prireikus, parodytumėte policijos pareigūnui“, – primena R. Atroškaitė.

Traukinius tikrins pareigūnai

Pareigūnai primena, kad Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 500 iki 1 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šventinį Velykų savaitgalį judėjimo ribojimą kontroliuos daugiau nei 3300 pareigūnų, jie dirbs stacionariuose postuose. Prie policijos prisijungs kitos viešojo saugumo tarnybos. Taip bus siekiama užtikrinti judėjimo kontrolę bei kuo didesnį transporto pralaidumą tarp savivaldybių bei tiems asmenims, kurie vyksta dėl neatidėliotinų priežasčių.

REKLAMA

Policijos pareigūnai taip pat skirs daugiau dėmesio susibūrimams viešose erdvėse, tikrins vykstančius keleiviniais traukiniais.

„Suprantame, kad žmonės  yra įsitempę ir jaučia psichologinį nuovargį dėl užsitęsusios pandemijos, tačiau  situacija išlieka  gana sudėtinga, sergamumas koronaviruso infekcija nemažėja. Siekiant suvaldyti judėjimo kontrolę šalyje šventiniu laikotarpiu policijos pareigūnams  talkins kitos statutinės tarnybos, kad visiems norintiems  išvykti su svarbia priežastimi nereikėtų laukti ilgai prie patikros punktų“, – teigia vidaus reikalų ministrė, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA

Per praėjusį savaitgalį policija apgręžė beveik 1,4 tūkstančio automobilių. Už ribojimų nesilaikymą surašyti 102 administracinių nusižengimų protokolai.

Judėjimas prie vidinių Europos Sąjungos sienų  išlieka labai intensyvus, vidutiniškai per parą pravažiuoja apie 2000 transporto priemonių, patikrinama apie 350 asmenų. Per praėjusią ir šią savaitę patikrinta apie 3500 asmenų, beveik 1000 iš jų neturėjo registracijos QR kodų. Iš viso nuo vasario 17 d. patikrinta beveik 18 tūkst. asmenų, atvykusių  iš Lenkijos pusės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo pirmadienio Lenkija taip pat pradėjo taikyti papildomas kontrolės priemones prie sienos –  reikės pateikti neigiamą testo, atlikto ne vėliau nei 48 val. iki atvykimo, rezultatą. 

Judėjimas ribojamas iki balandžio 6 d.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio pabaigos. Taip pat gyventojų judėjimas per Velykas yra apribotas, nes judėjimo ribojimai visoje Lietuvoje pratęsti iki balandžio 6 dienos imtinai.

REKLAMA

Karantinas Lietuvoje galioja iki balandžio 30 d. 24 val., judėjimo ribojimas galios iki balandžio 6 d. 24 val.

Be to, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymėjo, kad net 14 šalies savivaldybių šiuo metu patenka į „juodąją“ zoną.

„Epidemiologinės situacijos pokyčiui įtakos dar gali turėti artimiausių dviejų trijų savaičių Lietuvoje patvirtintos viruso mutacijos. Lietuvoje nustatyti jau 225 britiškosios atmainos atvejai, patvirtinti jau ir pirmieji PAR mutacijos atvejai“, – Vyriausybės posėdyje sakė A. Dulkys.

REKLAMA

Gyventojų judėjimą riboti nuspręsta apsvarsčius, kad per šventinį Velykų savaitgalį gali nepavykti išvengti didesnio gyventojų judėjimo.

Judėjimo ribojimai įsigalioja nuo šeštadienio, kovo 27 dienos.

Išimtys judėjimui numatomos, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat leidžiamas judėjimas, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. 

Šis ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų