judėjimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „judėjimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „judėjimas“.
Skambina pavojaus varpais – beveik du trečdaliai lietuvių nesportuoja: įspėja, kas gresia
Daugiau nei pusė lietuvių nesportuoja ir nesimankština: atliktos apklausos rezultatai gąsdinantys, mat reguliariai nejuda net 62 proc. gyventojų. Sveikatos specialistai įspėja, kad per mažas fizinis aktyvumas turi didžiulę įtaką sveikatai ir vardina ligas, kurios gali užklupti sėdint namuose ir nejudant.
Sveikatingumą propaguojančios įstaigos pastebi, kad tendencijos pamažu gerėja, o galimybių yra pilna.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Ekspertai atskleidžia – štai kaip paprastas pasivaikščiojimas gali išgelbėti gyvybę
Kasmet rugsėjį visoje Europoje vykstanti Judumo savaitė ne tik skatina aktyvų gyvenimo būdą, bet ir sukelia rimtas diskusijas apie žmonių pasyvumą ir nejudumą. „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ ekspertai kelia klausimą – kaip priversti žmones daugiau judėti? Kaip tingėjimas paveikia sveikatą ar net šalies ekonomiką?
Vilnius tampa ne tik modernesnis, bet ir sparčiai pildosi automobiliais – kasmet gatvėmis išrieda 4 tūkst. automobilių daugiau, nei praeitais metais.
Kineziterapeutė sklaido mitus, ar kiekvienam reikia kasdien nueiti 10 tūkst. žingsnių
Lietuviai įsitikinę, kad kasdien kiekvienam žmogui reikia nueiti 10 tūkst. žingsnių. Tam yra sukurta ne viena žingsnių rinkimo programėlė, kai kurios jų už žingsnius net siūlo įvairių prizų. Tačiau kodėl būtent 10 tūkstančių? Kokia tokio kasdienio žingsniavimo organizmui nauda? Ir kam nueiti tiek žingsnių gali būti pavojinga? Į šiuos klausimus atsako kineziterapeutė Dovilė Sorakienė.
Fizinio aktyvumo svarba
Galima pasidžiaugti, kad šiomis dienomis vis dažniau žmonės susirūpina savo sveikata, o norėdami ją pagerinti neretai pradeda nuo fizinės būklės tobulinimo. Reguliari fizinė veikla padeda išlaikyti sveiką kūno svorį, sustiprinti raumenis ir kaulus, pagerinti kvėpavimą, širdies funkciją, sumažinti patiriamą kasdienį stresą bei pagerinti nuotaiką, o vaikams - kognityvinių gebėjimų lavinimasį.
Pasakė, kiek minučių reikia judėti per savaitę: kitaip gali baigtis liūdnai
Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie judėjimo naudą žmogaus organizmui kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas.
„Sveikatos DNR“ laidos vedėjai paklausus, kiek laiko per dieną žmogus turėtų būti aktyvus, J. Fišas atsako, kad reikėtų judėti daugiau nei 150 minučių per savaitę.
Gydytojas atskleidė jaunatviškumo paslaptį: štai, kokia ji
Paprasti pratimai, kuriuos padaryti užtrunka vos dvi minutes, gali padėti išlaikyti sveiką stuburą, o taip pat palaikyti raumenų bei smegenų jaunatviškumą.
Dr. Michaelas Mosley dalyvavo tinklalaidėje, kurioje daugiausia dėmesio skiriama paprastiems gyvenimo būdo patarimams, galintiems labai pakeisti sveikatą.
Gydytojas rekomenduoja labai paprastus gyvenimo būdo pokyčius, kuriuos lengva įtraukti į kasdienę rutiną – kasdien atlikti du pratimus: atsispaudimus ir pritūpimus, rašo express.co.uk.
Suverenų judėjimai vis labiau plinta pasaulyje: štai kas kelia didžiausią pavojų
Pastarosiomis savaitėmis Lietuvą sukrėtė žinia apie suvenerų judėjimui save priskiriančią Vilčinskų šeimą, savavališkai išvežusią tris vaikus iš vaikų gerovės centro „Pastogė“. Ši istorija taip pat paskatino platesnes diskusijas apie vadinamąjį „suverenų“ judėjimą. VILNIUS TECH filosofijos ir kultūros studijų rektoriaus Alfredo Buiko teigimu, suverenai – žmonės, įprasminantys save per konflikto su valstybe prizmę, taip randantys atsakymus į jiems svarbius klausimus.
Kai kurie suverenai sugalvoja savo automobilių numerius: „Man šita sistema pradeda daryti žalą“
Valstybės saugumo departamentas susirūpino išplitusiu suverenų judėjimu, teigia, kad valstybei kelia rūpesčių – kai kurie neigia valstybės teisėtumą, o valstybės institucijas užkemša savo reikalavimais. Aiškėja, kad suverenais pasiskelbusių žmonių grupių yra ne viena. Neaišku, ir kiek iš viso suverenų Lietuvoje yra.
Filosofas apie vadinamuosius suverenus: šis judėjimas plinta tarp žmonių, kurie turi finansinių problemų
Kaune tris savo vaikus pagrobę Mindaugas ir Ieva Vilčinskai save vadina suverenais. Jie nesilaiko Lietuvos Respublikos įstatymų, atsisakė savo asmens dokumentų, neleido vaikų į mokyklą. Valstybės saugumo departamento duomenimis, panašia filosofija remiasi dar keli šimtai lietuvių. Kaip atsirado šis „suverenų“ judėjimas ir kokį pavojų kelia, atsako Vilnius TECH filosofijos lektorius Alfredas Buiko.
Privalu įsidėmėti: viskas, ką reikia žinoti apie eismo ribjimus NATO viršūnių susitikimo metu Vilniaus Senamiestyje
Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, keisis eismo organizavimas Senamiestyje, praneša Susisiekimo paslaugos.
Informuojama kad jau nuo liepos 7 d. Senamiestyje ir miesto centre įsigalioja NATO viršūnių susitikimo metu galiosiančių eismo ribojimų schema:
Draudžiamas automobilių stovėjimas gatvėse
Nuo liepos 7 d. Senamiestyje – eismo ribojimo zonoje esančiose gatvėse – bus įrengti automobilių stovėjimą draudžiantys kelio ženklai, kurie galios Senamiesčio gyven...
REKLAMA
REKLAMA
Atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: padės šie patarimai
Gera psichinė sveikata turi teigiamą poveikį mūsų fizinei savijautai ir sumažina rimtų sutrikimų riziką, o bloga psichinė sveikata gali turėti didelį neigiamą poveikį mūsų fizinei kūno būklei, teigia Dr Jenn Cooper, diplomuota konsultavimo psichologė.
Tradiciškai buvo manoma, kad psichinė sveikata ir fizinė sveikata yra du atskiri dalykai, o mūsų protas ir kūnas yra atskiri. Tačiau mes vis labiau suvokiame, kaip glaudžiai jie yra susiję, rašo express.co.uk.
JAV dėl riaušių Kapitolijuje stojo prieš teismą grupė ultradešiniųjų Donaldo Trumpo šalininkų
Jungtinėse Valstijose pirmadienį prasidėjo rezonansinis penkių kraštutinių dešiniųjų judėjimo „Oath Keepers“ narių teismas dėl pernai įvykusių riaušių Kapitolijuje.
Kaip prisiekusiųjų žiuri sakė prokurorai, ši grupė surengė „ginkluotą maištą“, siekdama padėti eksprezidentui Donaldui Trumpui išlaikyti valdžią savo rankose.
Rusijoje pritarta planui įsteigti patriotinio jaunimo judėjimą: Putinui bus pasiūlyta vadovauti stebėtojų tarybai
Rusijos įstatymų leidėjai trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, kuriuo siekiama įkurti patriotinį jaunimo judėjimą, primenantį sovietinių laikų jaunimo organizacijas.
Prezidentui Vladimirui Putinui bus pasiūlyta vadovauti šio jaunimo judėjimo stebėtojų tarybai, kuri sieks racionalizuoti ir remti vyriausybės pastangas stiprinti vaikų ir jaunimo patriotines ir rusiškas vertybes.
Lietuvoje neteisėtų migrantų netrukus gali nelikti: Bilotaitė siūlys leisti jiems laisvai keliauti
Judėjimo ribojimo neteisėtiems migrantams, pernai atvykusiems per Baltarusiją į Lietuvą, bus siūloma nebetęsti, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
„Mūsų sprendimas toks, kad mes nesiūlysime pratęsti to judėjimo apribojimo – tokia kryptis yra numatyta. Kaip atrodys proceso algoritmas, šiuo metu dėliojama“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministrė.
Jos teigimu, migrantų judėjimas gali būti ribojamas iki 18 mėnesių – sprendimus dėl to priimant kas šešis mėnesius.
„Islamo valstybė“ patvirtino: žuvo jų lyderis
Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ketvirtadienį paskelbė pareiškimą, kuriame patvirtino savo lyderio Abu Ibrahimo al Qurashi žūtį ir paskyrė Abu Hasaną al Hashemi al Qurashi jo įpėdiniu.
IS džihadistai „prisiekė ištikimybę Abu Hasanui al Hashemi al Qurashi kaip tikinčiųjų emyrui ir musulmonų kalifui“, sakė grupuotės atstovas garso įraše, kuriame patvirtinta buvusio IS vadovo ir buvusio atstovo žūtis.
Rytą pradėkite šiuo gėrimu: organizmą išvalys lyg šluota
Nors nėra tokio dalyko kaip stebuklingas mygtukas, kurį paspaudus galėtume išsivalyti organizmą, tačiau yra būdų, kurie gali padėti jaustis geriau.
„Today“ pateikia penkis patarimus, padėsiančius išvalyti organizmą, sumažinti pilvo pūtimą vos per vieną dieną.
Dieną pradėkite nuo vandens su citrina
Pradėkite dieną su stikline šilto arba šalto vandens su citrina. Citrinoje esantis pektinas padeda virškinti, todėl citrina tampa detoksikuojančiu maistu.
Bilotaitė: nepaprastoji padėtis leistų riboti judėjimą pasienyje, ryšį migrantų stovyklose
Nepaprastosios padėties įvedimas leistų riboti judėjimą pasienyje, taip pat ryšį neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietose, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Mirties rizika ir sveikata: kodėl 7 000 žingsnių per dieną yra nauji 10 000?
Daugelis iš mūsų turi išmaniuosius laikrodžius ar programėles telefonuose, kurios skaičiuoja mūsų žingsnius. Paprastai mes siekiame nueiti bent 10 000 žingsnių per dieną, o mums dažnai primenama, kad tai padeda pagerinti sveikatą.
Šį skaičių pasirinko Japonijos žingsniamačio rinkodaros kampanija, tačiau dabar jį įtraukia populiarūs išmanieji laikrodžiai, pavyzdžiui, „Fitbit“, į kasdienės veiklos tikslus.
Metų senjore išrinkta kaunietė stebina net jaunesnius: dienos nepradeda be 1 svarbaus dalyko
„2021 Metų senjore” išrinkta Jūratė-Stasė Bartkuvienė būti tituluota nesitikėjo. Džiaugsminga, šarminga bei žaisminga moteris dienas leidžia itin sveikai ir judriai. Pasak senjorės sveikuolės, judėjimas ir bendravimas yra du stebuklingi keliai į gerą gyvenimą.
Iš Bardiškio kaimo, Joniškio rajono, kilusi moteris pasakoja, kad gimtinę palikti teko sulaukus vos trijų mėnesių. Po trejų metų, kartu su mama ir dar trimis seserimis, Jūratė buvo ištremta į Sibirą.
Atsikratykite priaugtų kilogramų be jokio vargo: štai, ką reikia žinoti
Kartais norėdami sulieknėti, puolame nuo vienos dietos prie kitos, tačiau nei viena iš jų neatneša ilgalaikių rezultatų. „Svorį galima koreguoti tinkamai pasirenkant maisto produktus, valgymų dažnumą ir pakankamai judant“, – sako biomedicinos mokslų daktarė, docentė Sandrija Čapkauskienė ir primena, kad kalorijų skaičiavimas ne visada yra geriausia lieknėjimo priemonė.
Anot S. Čapkauskienės, svarbu suprasti, kad žmogui pakanka trijų valgymų per dieną ir užkandžiai tikrai nereikalingi.
Neišnešiota gimusi alytiškė iki šiol sulaukia praeivių žvilgsnių: siunčia svarbią žinutę kitiems
„Tik priėmus save ir supratus, kad galiu būti tuo, kuo aš noriu, tapau tuo, kuo esu dabar“, – tokiais žodžiais pokalbį apie susigyvenimą su negalia pradeda Indrė Babarskaitė (22). Nuo vaikystės ji patyrė ne vieną operaciją, nuolatinį gydymą, kad galėtų vaikščioti. Dabar apie negalią ji kalba pozityviai ir sako, kad nieko nėra neįmanoma.
Iš Alytaus kilusi mergina nuo vaikystės turi judėjimo negalią – ji gimė neišnešiota ir gimdymo metu patirtos komplikacijos atsiliepė kojoms.
Žiniasklaida: Talibanas reikalauja iki rugpjūčio 31-osios užbaigti evakuaciją Kabule
Talibanas neketina pratęsti galutinio termino, iki kurio Vakarų šalys turi užbaigti evakuaciją iš Kabulo oro uosto, pirmadienį pranešė televizija „Sky News“, remdamasi valdžią Afganistane užgrobusio islamistų judėjimo atstovais.
Anušauskas: raketų sistemų judėjimas Baltarusijoje – ne išskirtinis
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad raketų sistemų judėjimo Baltarusijoje nevertina kaip išskirtinio.
Taip jis reagavo į ankstesnius žiniasklaidos pranešimus, kad prie Baltarusijos sienos su Lietuva pastebėtas šalies karinių dalinių su priešlėktuvinėmis raketomis S-300 judėjimas.
Šie požymiai išduoda, kad judate per mažai: nenumokite ranka
Dirbate namuose, pasivaikščiojimą mielai pakeičiate filmų maratonu, tingite eiti į parduotuvę, todėl maistą užsisakote internetu. Nenuostabu, kad kūnai ima panikuoti ir ima siųsti signalus, kad judėti reikia dažniau.
„Bright Side“ nori padėti iššifruoti jūsų kūno signalus, kad gyvenimas būtų šiek tiek sveikesnis.
1. Jūsų akys papurtusios.
Sėdimas gyvenimo būdas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kodėl kūnas sulaiko vandenį.
Kurortų viešbučiai: susidomėjimas atsigavo, bet dirba ne visi
Vyriausybei šią savaitę panaikinus bet kokius judėjimo ribojimus tarp savivaldybių, kelis mėnesius nedirbę Lietuvos kurortų viešbučiai stebi aktyvų žmonių susidomėjimą, dalis jų savaitgaliui nebeturi laisvų vietų. Vis dėlto veiklą atnaujino ne visi – kai kurie dar laukia maitinimo, SPA ir kitų paslaugų atvėrimo.
Pajūryje laukiama anšlago: Palangos meras vietiniams pataria iš anksto nusipirkti maisto
Vyriausybei atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, panašu į tai, jog šį savaitgalį Palanga braškės per siūles: po karantino atsidariusiuose kurorto viešbučiuose jau šiandien laisvų kambarių skaičius sparčiai artėja prie nulio, o užimtumas jau nuo penktadienio gali siekti arti 100 proc.
„Kaip matome, šį savaitgalį Palangoje bus didžiulis svečių antplūdis“, – „Vakarinei Palangai“ sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus.
Čaplinskas įvertino atlaisvintą judėjimą: pasakė, kas dabar svarbiausia
Nuo trečiadienio Vyriausybei leidus judėti tarp savivaldybių, tokį sprendimą įvertino ir profesorius Saulius Čaplinskas.
Pasak profesoriaus, šį žingsnį žengti reikėjo jau anksčiau, mat tai padės sumažinti gyventojų jaučiamą įtampą.
„Panaikinti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių. Labai sveikintinas, nors ir gerokai vėluojantis sprendimas. Tai leis sumažinti gyventojų įtampas, pyktį ir dalinai amortizuos pandeminį nuovargį“, – sako S. Čaplinskas.
Lietuvoje atnaujintas judėjimas tarp savivaldybių
Naktį iš antradienio į trečiadienį baigė galioti draudimas be būtino reikalo vykti į kitą savivaldybę.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad nebetęsti šio draudimo nutarta, nes jis „išsėmė savo galimybes“.
Anot jo, didžioji dalis naujų užsikrėtimų COVID-19 susiję su ugdymo įstaigomis arba gamybinėmis įmonėmis.
Policija savaitgalį apgręžė beveik 2 tūkst. automobilių, skyrė 136 baudas
Užtikrindama judėjimo tarp savivaldybių ribojimą policija ilgąjį Velykų savaitgalį apgręžė per 1,7 tūkst. automobilių, už šių reikalavimų pažeidimus skirtos 136 baudos, BNS informavo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Vyriausybė atidėjo sprendimą dėl judėjimo ribojimų pratęsimo
Vyriausybė, planavusi spręsti dėl judėjimo ribojimų pratęsimo, antradienį į posėdį nesirinks.
Patikslintoje premjerės Ingridos Šimonytės antradienio darbotvarkėje nurodoma, jog ministrai rengia tik neformalų pasitarimą. Po jo vyks Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos konferencija.
Pagal šiuo metu galiojantį Vyriausybės nutarimą, judėjimo tarp savivaldybių ribojimas, Ministrų kabinetui jo nepratęsus, nustos galioti naktį iš antradienio į trečiadienį.
Bilotaitė apie Velykų savaitgalį ir ribojimus: bus prašoma net pratęsti žieminių padangų sezoną
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame tikinama, kad Velykų savaitgalį Lietuvoje bus sustiprinamos policijos pajėgos. Prie patikros postų policijos pareigūnų bus daugiau, galimi patikrinimai ir traukiniuose.
O vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame pakartoja, jog pajėgos bus stiprinamos. Ji taip pat užsiminė, kad dėl judėjimo ribojimų bus prašoma pratęsti žieminių padangų sezoną.
Ribojimai gyventojams nė motais – savaitgalio bilietai populiariais traukinių maršrutais jau iššluoti
Lietuva jau antras Velykas pasitinka karantine, tačiau šiemet, atrodo, žmonės jaučiasi kur kas laisviau. Nebepaisoma ir prieššventinių raginimų likti namuose – dar tik įpusėjus darbo savaitei, traukinių bilietai savaitgaliui kai kuriomis kryptimis jau iššluoti. Pareigūnai primena, kad be būtinybės keliaujantys asmenys gali sulaukti administracinės atsakomybės ir nemažų baudų.
Premjerė: „socialiniai burbulai“ tarp savivaldybių panaikinti mažinant bendrą judėjimą
„Socialiniai burbulai“ tarp savivaldybių panaikinti siekiant mažinti bendrą judėjimą, sako premjerė Ingrida Šimonytė
„Iš esmės pakeistos tik taisyklės dėl judėjimo į kitą savivaldybę, tai yra bendro apribojimo nejudėti į kitą savivaldybę be būtino reikalo kontekste, nes viduje savivaldybės tas reguliavimas nėra pakeistas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.
Policija primena judėjimo ribojimus: kada galima važiuoti į kitą savivaldybę?
Praėjusią savaitę Lietuvoje vėl įsigaliojo judėjimo ribojimai. Iki pat balandžio 6 d. Lietuvoje policija kontroliuos įvažiavimus į miestus ir savivaldybes.
Policija, užtikrindama LRV sprendimų vykdymą, organizuoja stacionarius ar mobilius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios/išvažiuojančios į miestus/iš miestų transporto priemonės.
Policija: kurortuose nakvynę rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti
Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, sako Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
Anot jo, jei žmonės atvyks į Palangą iki naujo tvarkos įsigaliojimo ir turės jų viešnagę patvirtinančius dokumentus, jie kurorte galės būti.
„Jei įvažiuoji iki dvylikos ir kitą dieną, savaitgalį turi įrodančius dokumentus, tai viskas tvarkoje“, – BNS penktadienio popietę sakė Policijos departamento atstovas.
Nuo vidurnakčio vėl įsigalioja judėjimo apribojimai: policija atsakė į dažniausiai užduodamus klausimus
Penktadienį Vyriausybė Velykų laikotarpiui atnaujino judėjimo apribojimus šalyse. Judėjimas galimas tik kai kuriose žiedinėse savivaldybėse. Kitu atveju bus reikalauja pateisinamos priežasties, kodėl norima įvažiuoti į kitą savivaldybę.
Policija, užtikrindama LRV sprendimų vykdymą, organizuoja stacionarius ar mobilius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios/išvažiuojančios į miestus/iš miestų transporto priemonės.
Policija skelbia, kaip vykdys judėjimo kontrolę: įvažiavimai bus užtverti, naudos kameras
Policija, užtikrindama LRV sprendimų vykdymą, organizuoja stacionarius ar mobilius kontrolės postus visų šalies savivaldybių centrų prieigose, kuriuose bus kontroliuojamos įvažiuojančios/išvažiuojančios į miestus/iš miestų transporto priemonės, rašoma pranešime.
Dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis, bus įrengiamos stebėjimo kameros ar statomi draudžiamieji ženklai.
Savivaldybių merai judėjimo ribojimais nepatenkinti: kritikuoja Vyriausybės sprendimą
Vyriausybei nusprendus atlaisvinti judėjimą tik dalyje savivaldybių, jų merai kritikuoja pasirinktus kriterijus ir sako nemanantys, kad ribojimai duos norimų rezultatų.
„Lūkestis visada buvo vieningos, vienos Lietuvos. Kadangi visiems vienu metu gyvenimas tapo sunkesnis ir suparalyžiuotas labiau, ribojimai atsirado visiems, gal buvo lūkestis, kad visiems jie vieną dieną ir išnyks.
Policija paaiškino, kaip reikės judėti tarp vienų ir kitų Lietuvos savivaldybių
Nuo antradienio, kai judėjimo ribojimai bus taikomi šešiolikoje savivaldybių, policija žada taikyti panašias kontrolės priemonės, kokios veikia šiuo metu, tranzitu bus galima vykti aplinkkeliais, nekertant miestų, BNS informavo ministerijos ir policijos atstovai.
„Stacionarių postų nuolatinių 24/7 nebus, bet bus savivaldybėse sustiprinta kontrolė, tie postai gali atsirasti bet kuriuo metu, bet kurioje vietoje“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
Atlikėja Giulija atskleidė savo jaunatviškumo ir geros sveikatos paslaptį: tai yra pagrindas
Dainininkė Giulija Baužienė kaip ir kiti atlikėjai ilgisi koncertinės veiklos. Garsi moteris pripažįsta, kad dėl karantino sustojusio darbo scenoje ir uždarytų sporto salių, jos judėjimas sumažėjo, tačiau laidos „Sveikatos medis“ žiūrovams atskleidė, kad vietoje nesėdi ir aktyvumui palaikyti randa kitų alternatyvų.
Laidoje „Sveikatos medis“ atlikėja Giulija atskleidė, kad jos jaunatviškumo ir geros sveikatos paslaptis ir pagrindas yra judėjimas.
Ekstremaliųjų situacijų komisija pirmadienį svarstys galimą judėjimo ribojimų atlaisvinimą
Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija pirmadienį svarstys galimą judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimą.
„Ruošiamės judėjimo ribojimų atlaisvinimams tarp savivaldybių, tad turime gerai išdiskutuoti ir rasti tinkamus modelius, kad savivaldybės, kuriose situacija yra nebloga, neatsidurtų tarp tų, kur sergamumas vėl drastiškai išaugs“, – teigia vidaus reikalų ministrė, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Agnė Bilotaitė.
Policija paaiškino, kaip keičiasi judėjimo ribojimai Lietuvoje
Lietuvos policijos atstovai paaiškino, ką reiškia judėjimo atlaisvinimai žiedinėse savivaldybėse, taip pat nurodė, kam suteikiama teisė laisvai judėti savivaldybių ribose.
„Vis dar gauname daug klausimų dėl judėjimo atlaisvinimo žiedinėse savivaldybėse.
Požėla: judėjimo kontrolė tarp savivaldybių efektyvesnė savaitgaliais
Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako manantis, kad judėjimo kontrolė tarp savivaldybių efektyvesnė savaitgaliais, nes tada pareigūnai tam skiria didesnes pajėgas.
„Tikrai manau ir taip turbūt yra, kad savaitgaliais šitų priemonių efektyvumas yra didesnis negu paprastomis darbo dienomis ir tai yra natūralu, kad savaitgaliais tam skiriame didesnius resursus“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Požėla.
Mažųjų sveikata prastėja: prašoma kuo skubiau nutraukti nuotolinį vaikų gydymą
Dalis medikų skundžiasi, kad dėl to, jog vaikai patys nebepasirodo gydytojui, o gydymas vyksta per nuotolį, mažųjų sveikata prastėja – daugėja nutukusių vaikų, blogėja ir jų rega. Seimo nariai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad vaikų gydymas nuotoliniu būdu kuo greičiau nutrauktas.
Vilnietė Rasa po vizito pas gydytoją rengia savo kelių mėnesių kūdikį. Moteris sako, kad pas medikus lankosi pagal planą, bet kartą dėl vaiko sveikatos jau teko konsultuotis ir nuotoliniu būdu.
Bilotaitė: judėjimo kontrolė tarp savivaldybių galėtų būti atlaisvinama
Vidaus reikalų ministrė konservatorė Agnė Bilotaitė sako, kad pusantro mėnesio šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvesta judėjimo kontrolė tarp savivaldybių galėtų būti atlaisvinama etapais – ribojant keliavimą tik savaitgaliais ir švenčių dienomis, o atlaisvinimo planas turėtų būti svarstomas pirmadienį Vyriausybėje.
Palangos policija nebediskutuoja: atvažiavote į postą – imkit protokolą
Policijos suvestinių duomenys už sausio pirmosios savaitės duomenys rodo, jog norinčiųjų patekti į Palangą tam neturint svarios priežasties kardinaliai sumažėjo. Tačiau panašu į tai, jog kurorto policijos pareigūnai siekia, kad tokių vairuotojų, kuriems tektų apsisukti ir grįžti atgal, apskritai neliktų.
Pirmąją sausio savaitę penkiuose policijos postuose ties įvažiavimais į Palangą patikrinta beveik pustrečio tūkstančio automobilių.
Gyventojų mobilumas mažėja, bet pirmojo karantino lygio nepasiekė
Pirmąją šių metų savaitę Lietuvos gyventojų mobilumas toliau mažėjo – judėjimas į prekybos centrus ir pramogų vietas iš esmės nukrito į pirmojo karantino pradžios lygį, tačiau žmonės dažniau nei pernai pavasarį lankosi maisto parduotuvėse ir vaistinėse.
Policijai užtikrinti judėjimo kontrolę kasdien padės per 20 karo policininkų ekipažų
Policijai užtikrinti judėjimo kontrolę tarp savivaldybių kasdien padės per 20 karo policininkų ekipažų, pirmadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.
Jos teigimu, iki šiol karo policininkai kartu su policijos pareigūnais dirbo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o nuo pirmadienio talkins ir Alytuje, Marijampolėje bei Telšiuose.
Kasdien bus skiriama iki 25 karo policininkų ekipažų ne tik darbui kontrolės postuose, bet ir patruliavimui bei viešosios tvarkos užtikrinimui.
Pratęsta judėjimo kontrolė: policija patikrinimo vietų ir laiko iš anksto neskelbs
Vyriausybei pratęsus judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, šalies policija tai vykdys mobiliais postais – vairuotojai gali būti stabdomi bet kur ir bet kada.
„Policija gali atsirasti bet kur ir bet kuriuo metu. Be reikalo geriau nevažiuoti. Tolerancijos šįkart bus mažiau – nustatę pažeidimus, iškart taikysime atsakomybę“, – BNS pirmadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.
Jo teigimu, iš anksto apie mobilių postų vietas bei kontrolės laiką nebus skelbiama.