Prienų miestui geografinės padėties galėtų pavydėti daugelis miestų: iki Birštono vos 6 km, iki Alytaus 30 km, Kauno – 32 km, Marijampolės – 40 km, o iki Vilniaus – 96 km. Taigi, kad ir kur bevažiuotumėte, Prienai tampa patogiu „tranzito“ tašku.
Miestas virto statybų aikštele
„Jaučiame poreikį atsinaujinti taip, kad pravažiuojantiems žmonėms paliktume gerą įspūdį, kad jie sustotų ar net grįžtų į Prienus. Dabar miesto gyventojams nebekyla klausimas, kodėl reikia renovacijos, jie domisi, kada bus pradėtas jų būsto atnaujinimas ir ar įmanoma šio proceso pradžią paspartinti“, – pastebi renovacijos programos administratoriaus UAB „Prienų ūkis“ direktorius Algis Valatka.
Miestui ypač didelis pasiekimas tai, kad daugiausiai šilumos energijos vartojantys namai jau renovuoti. Jų gyventojai gali džiaugtis reikšmingais skirtumais bei gerokai sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis. Pašnekovas giria pirmuosius pačius ryžtingiausius gyventojus, kurie ėmėsi daugiabučių atnaujinimo darbų ir pasinaudojo pirmajame etape suteiktomis geriausiomis programos įgyvendinimo sąlygomis, kurie „užkrėtė“ visą miestą renovacijos procesu.
„Dabar Prienai atrodo lyg statybų aikštelė – pradėta kvartalinė renovacija, kurios metu tvarkomas miesto centras ir Stadiono mikrorajonas, o kartu su šia programa patvirtinti ir viešųjų erdvių, miesto apšvietimo, kelių, atliekų surinkimo aikštelių projektai. Savivaldybė tvarko jau renovuotų pastatų aplinką – rengiamos žaidimų aikštelės, pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelės. Tuo pačiu vyksta ir kelio remonto darbai, o tokia visuotine atnaujinimo darbų situacija pasinaudoja ir parduotuvės – jos užsidaro, kad taip pat galėtų atsinaujinti“, – dabartinę miesto situaciją apibūdina A. Valatka.
Maksimaliai įtraukia ir būsto gyventojus
Natūralu, kad tiek daug vienu metu vykstančių atnaujinimo darbų kelia tam tikrų nepatogumų miesto gyventojams, bet žmonės nesiskundžia, nes supranta, kad po šių darbų miestas pasikeis iš esmės.
„Siekiame gyventojus kuo labiau įtraukti į renovacijos procesą. Jau pastebime tendenciją, kad kuo aktyviau būsto gyventojai bendrauja su statybininkais, tuo mažiau problemų kyla vykstant renovacijos darbams, o galutiniu rezultatu lieka patenkinti visi“, – kalba A. Valatka. Pašnekovas pabrėžia, kad visi renovacijos etapai nuo investicinių planų parengimo iki darbų vykdymo yra kompleksiški ir labai svarbūs, todėl stengiamasi kuo daugiau bendrauti su gyventojais, juos supažindinti, kaip vyksta procesas.
„Stengiamės nuolat teikti informaciją – atskirai rengiame kiekvieno renovuojamo namo susirinkimus. Jeigu atsiranda problemų su būsto renovacijos gamybine eiga, rangovus kviečiame klausimus spręsti kartu su gyventojais. Tik taip randamas geriausias sprendimas“, – aiškina pašnekovas.