„Per artimiausius dvejus metus bendrovė sumažins produkciją 30 mlrd. JAV dolerių“, – pareiškė Ren Zhengfei bendrovės vadovų susitikime „Huawei“ būstinėje Šendžene.
2018 metais „Huawei“ įplaukos buvo šiek tiek didesnės nei 100 mlrd. JAV dolerių.
Visgi bendrovės įkūrėjas, kuris palygino „Huawei“ su apgadintu orlaiviu, pridūrė besitikintis, jog bendrovė iki 2021 metų grįš į ankstesnę trajektoriją.
„2021 metais atgausime gyvybingumą ir [toliau] teiksime paslaugas visuomenei“, – pridūrė jis.
„Huawei“ tapo vienu iš kertinių Kinijos ir JAV prekybos karo, kurio metu didžiosios valstybės „apdovanojo“ viena kitą didesniais muitais šimtų milijardų dolerių vertės prekėms, akmeniu.
JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija iš esmės užkirto kelią „Huawei“ į didžiulę JAV rinką ir uždraudė amerikiečių technologijų bendrovėms tiekti Kinijos įmonei gyvybiškai svarbius komponentus be Vašingtono leidimo.
Vašingtonas baiminasi, kad Kinijos vyriausybė išnaudos „Huawei“, kuri yra pasaulinė telekomunikacijų įrangos lyderė bei antra pagal dydį pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja, sistemas šnipinėjimui.
D. Trumpo administracija taip pat spaudžia kitas šalis neleisti naudoti „Huawei“ įrangos jų tinkluose, ypač naujosios kartos 5G ryšio tinkluose – būtent čia „Huawei“ tikėjosi suvaidinti svarbų vaidmenį.
JAV kampanija jau privertė daugelį pagrindinių technologijų bendrovių, įskaitant pagrindinius puslaidininkius tiekėjus ir prekės ženklus, tokius kaip „Facebook“ ir „Google“, sustabdyti bendradarbiavimą su „Huawei“.