Pusė vieno uostamiesčio bendrabučio gyventojų maždaug pusmetį turės verstis be vandens, praneša „Panorama“.
Namą administruojančios bendrovės vadovai teigia, kad prausyklos čia nebeatitinka jokių higienos reikalavimų, o dėl drėgmės pradėjo griūti namo sienos. Gyventojai piktinasi, kad vanduo atjungtas net nežinant, kada prasidės remontas.
„Pusę metų užsukt vandenį, tai kas mes – kiaulės? Ar žiurkės mes esam?“, – piktinasi bendrabučio gyventoja.
„Absurdas yra – neturiu nei kur vaiko atprausti, nei nieko. Vaikas eina į 3 klasę ir ką daryti?“, – antrina kita šio bendrabučio gyventoja.
Namą administruojančios bendrovės vadovai tikina, kad delsti nebebuvo galima. Esą netinkamai naudojant prausyklas, sienos prisigėrė drėgmės, o po šios itin šaltos žiemos – jos pradėjo griūti.
Kaip greitai pavyks suremontuoti ir atnaujinti vandens tiekimą, pasak administratorių, priklausys nuo pačių gyventojų. Kol kas pinigų remontui sukaupta labai mažai, nes gyventojai esą dėl sunkios ekonominės padėties vis prašydavo kaupimo mokesčio nerinkti.
Gyventojai neslepia, kad sudurti galą su galu jiems itin sunku, daug yra iš viso nemokių. Kad už remontą teks mokėti patiems, sako suprantantys, tačiau piktinasi, kad administratorius darbus atlieka be jų sutikimo, ir remontuoja ne tai, ką, anot jų, būtų būtina.
„Kaupėm tas lėšas – stogą remontavo. Paskui langus sudėjo, nors sakėm, kad nedėtų langų, kad reikia prausyklą suremontuoti. Mums atsakė, kad remontas prasideda nuo langų. Taip ir mum sudėjo langus – pradėjo dar daugiau viskas pelyti ir pradėjo griūti“, –pyksta gyventojai.
Kad nekiltų jokių abejonių namo administratoriai pasamdė nepriklausomus ekspertus, kad šie nustatytų darbų eiliškumą. Tačiau išlaidos už jų paslaugas vėl guls ant gyventojų pečių.
Asta Kažukauskienė