• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

BTV tiesioginiame eteryje buvo diskutuojama apie socioekonomines šalies tendencijas.

Savaitraščio „Veidas“ ir „Prime Consulting“ atlikta apklausa rodo, kad 87,4 proc. didžiųjų šalies miestų gyventojų krizės pabaigos vis dar nemato. Krizė baigėsi tik 7 proc. respondentų. Du trečdaliai apklaustųjų sako išleidžiantys viską, ką uždirba – buvo teigiama BTV.

REKLAMA
REKLAMA

Laidoje dalyvavęs Krikščionių partijos atstovas, ekonomistas Gediminas Vagnorius stebėjosi konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus pozicija dėl minimalios algos didinimo. „Keista, kai premjeras pareiškia, jog darbininkų ir darbdavių santykiai yra ne jo reikalas“ – sakė G. Vagnorius.

REKLAMA

Jeigu pasižiūrėtume į vargingesnę visuomenės dalį, tai per metus, centrinio banko duomenimis, pagrindinių maisto produktų ir dalies paslaugų kainos išaugo daugiau nei 30 proc. –  pasakojo G. Vagnorius, pabrėžęs, kad infliacija išaugo daugiau, nei kyla atlyginimai. Todėl, pasak ekspremjero, dauguma, ypač mažiau uždirbantieji, nejaučia jokio pagerėjimo ar krizės pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas pasakojo, kad dabartinės vyriausybės pasirinktas krizės įveikimo kelias yra neadekvatus, nes visiškai nepaisoma socioekonominių poreikių, ypač mažiausiai uždirbančių žmonių.

Ekonomistas Povilas Gylys akcentavo, kad tokios algos, kokios yra šiuo metu, neužtikrina orių darbuotojų sąlygų, todėl žmonės išvyksta svetur.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas Lietuvoje vyksta, tai – mąstymo krizė. Nei mes labai rimtai makro lygiu, t.y. viešųjų interesų lygiu, mąstome nei darome. Verslininko požiūriu, mikro lygyje, visada naudinga mokėti mažesnę algą. Tačiau makro lygyje, jeigu mes nustumsime darbo žmones į užribį, tai atsiranda tokia masinė emigracija, kuri atsisuka prieš verslą – sakė ekonomistas, profesorius P. Gylys.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų