Kovą atliktos pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatai parodė, kad pasitikėjimo rodiklis didėjo ketvirtą mėnesį iš eilės. Įtakos tam turėjo optimistinė produkcijos gamybos prognozė. Taip pat pagerėjo ir gaminių eksporto prognozė: 31 proc. įmonių vadovų prognozuoja eksporto augimą, 10 proc. - mažėjimą.
Lietuvos apdirbamosios gamybos produkcija (be rafinuotų naftos produktų) šių metų sausio-vasario mėnesiais buvo 5,4 proc. didesnė nei prieš metus. Tiesa, po tikrai džiuginusių sausio rezultatų vasarį tenka stebėti jau kuklesnį 2,4 proc. metinį apdirbamosios pramonės produkcijos augimą.
Praėjusiais metais ekonomikai demonstruojant palyginti sparčią plėtrą, bendros materialinės investicijos, palyginamosiomis kainomis, praktiškai neaugo. Tačiau akcentuotina, kad pagrindiniu inkaru šio rodiklio dinamikai išliko sąstingyje įšalusios investicijos į nekilnojamąjį turtą. Tuo tarpu investicijos į modernizavimąsi ir technologinę pažangą, t. y. mašinų, įrenginių ir transporto priemonių įsigijimus, 2012 m. ūgtelėjo 6 proc., o į jų remontą - 36 proc. Tiesa, šį augimą daugiau lėmė žema palyginamoji bazė, nes bendras šalies investicijų į modernizavimąsi lygis pernai išliko žemas (3,6 proc. BVP) ir net nesiekė ES vidurkio (6,1 proc. BVP).
Tuo tarpu Latvija ir Estija galėjo pasigirti žymiai aukštesniais atitinkamais rodikliais (atitinkamai 8,1 proc. ir 10,5 proc. BVP).