Lietuvos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, viešintis Rygoje, šiandien dalyvavo Baltijos jūros regiono verslo forume.
Kalbėdamas šiame forume Gediminas Kirkilas akcentavo, kad Baltijos jūros regionas šiandien susiduria su naujais ekonominės globalizacijos iššūkiais. Šiomis aplinkybėmis reikėtų pasinaudoti savo tradiciniais ryšiais, kad užtikrintume naujas verslo galimybes Baltijos jūros regione ir taptume varančiąja jėga didesniam ekonominiam bendradarbiavimui.
Pasak Premjero, mums visiems naudinga glaudžiau bendradarbiauti Baltijos jūros regione; tai ypač svarbu Lietuvai, nes regiono valstybės yra pagrindinės Lietuvos prekybos ir investavimo partnerės. Lietuvos prekyba su Baltijos jūros regiono valstybėmis sudaro 63 proc. visos Lietuvos prekybos. Be to, devynios iš Baltijos jūros regiono valstybių narių yra dešimties pagrindinių užsienio investuotojų Lietuvoje sąraše.
Kalbėdamas apie Baltijos jūros regiono ateitį, Gediminas Kirkilas pabrėžė, kad reikia gilinti integraciją regione. Tai itin padėtų atremti naujus iššūkius bei pagerintų sąlygas verslui. „Daugiausia čia turiu omenyje infrastruktūrą, ypač energetikos bei transporto jungtis. O infrastruktūros projektų vystymas ir skirtingų regiono dalių izoliacijos mažinimas išliks svarbiu prioritetu artimiausioje ateityje. Tuo pat metu turime užtikrinti, kad visi nauji projektai būtų įgyvendinti nepadarant jokio neigiamo poveikio nepaprastai jautriai Baltijos jūros aplinkai“, - sakė Premjeras.
Gedimino Kirkilo nuomone, nemažiau svarbūs yra bendri veiksmai ir pastangos gerinant verslo klimatą regione, kuris padėtų pritraukti daugiau investicijų ir suaktyvintų prekybą. Rengiant ir vykdant abipusiai naudingus projektus reikėtų pasinaudoti Baltijos jūros valstybių tarybos ir kitais regioniniais formatais, tačiau iniciatyvas turėtų kelti ir verslo sektorius, ne tik valstybės institucijos. Dėl šios priežasties reikia aktyviai siekti glaudesnio bendradarbiavimo tarp viešojo ir privataus sektorių.
Taip pat Ministras Pirmininkas pabrėžė, jog būtina palaikyti regiono ekonominio vystymosi dinamiškumą, verslui siūlant pačias palankiausias sąlygas. Šiuo tikslu reikia siekti aktyvesnio kaimyninių šalių (pvz. Baltarusijos) bendradarbiavimo su Baltijos jūros valstybėmis.
„Nėra abejonių, kad ekonominis bendradarbiavimas išlieka viena svarbiausių regiono pažangos sąlygų“, - sakė Premjeras,- „todėl ir toliau turime stiprinti Baltijos jūros regiono privalumus, kad galėtume visapusiškai pasinaudoti regiono ekonominiu potencialu ir padidinti konkurencingumą tarptautiniu mastu“.
Daugiau: