Antradienį pasaulinė valiutų rinka buvo ženkliai gyvybingesnė, palyginti su seklia pirmadienine prekyba. Rizikingesnėmis laikomos euro ir svaro valiutos turėjo paklausą, tačiau JAV dolerio atžvilgiu pabrango tik svaras. Pagrindinės valiutų poros viražai vakar buvo ypač ryškūs.
Europos akcijų rinkos indeksas FTSEurofirst 300 pasistiebė 0,10%. JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 krito atitinkamai 1,11% ir 1,72%. Naftos žaliavos kaina nusileido žemiau 73 JAV dolerių už barelį. Naftos kainą žemyn stumtelėjo ryte ženkliai prieš eurą stiprėjęs JAV doleris. Valiutų kursų bangavimas ir krypties nebuvimas parankus auksui, kurio kaina kilo septintą prekybos sesiją paeiliui iki 1225.3 JAV dolerių už unciją.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas antradienį nusileido 0,62% iki 1,2226 lygio. Kurso dinamika buvo permaininga. Europos prekybos sesijoje kursas pradėjo kelionę žemyn ir buvo pasiekęs naujas keturių metų žemumas (1.2110). Atsispyręs nuo šio palaikymo lygio euro ir JAV dolerio spurtavo net 242 p. iki 1,2352. Vėlesnėje Niujorko sesijos dalyje kursas vėl leidosi iki 1,2200 lygio.
Eurą toliau blaško rinkos dalyvių nuogąstavimai dėl euro zonos ekonomikos ateities. Rinkos dalyviai išlieka įsitempę, todėl net ne pirmo svarbumo naujienos ar komentarai gali įtakoti jų veiksmus. Toliau didelis dėmesys skiriamas reitingų agentūroms, kurios sulaukia vis daugiau kritikos iš valdininkų.
Paskelbti Vokietijos pardavimai mažmeninėje rinkoje (1,0%) buvo geresni nei prognozuoti (0,8%). Nedirbančiųjų skaičius sumažėjo 45 tūkst., nors buvo prognozuotas 18 tūkst. mažėjimas. Regis, jog Vokietijos ekonomika nepajuto skolų krizės. Ženkliai susilpnėjęs euras šaliai, kuri yra viena didžiausių eksportuotojų pasaulyje, buvo netgi naudingas. Tačiau vienos Vokietijos indėlio į bendrą euro zonos ekonomikos stabilumą nepakanka. Bendras euro zonos nedarbo lygis pakilo iki 10.1% - aukščiausio lygio nuo 1999 metų. Šiuo metu euro zonos šalyse darbo ieško beveik 16 mln. žmonių.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas pakilo 0,77% iki 1,4647 lygio. Vakar ryte kursas smuktelėjo iki 1.4437, tačiau vėliau pradėjo ralį. Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio kursas stiebėsi aukštyn ir šiandieninėje Azijos prekybos sesijoje. Tai trečia diena paeiliui, kuomet svaras stiprėja prieš dolerį. D.Britanijos verslo aktyvumo indeksas gamybos sektoriuje per mėnesį nepakito ir sudarė 58,0. Šiandien skelbiamas statybų sektoriaus aktyvumo indeksas bei būsto ir vartojimo paskolų rinkos duomenys.
JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas per vakar dieną nusileido 0,28% iki 90,98 lygio, nors antrą dienos pusę JAV doleris rodė stiprėjimo ženklus. Šiandien ryte JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas juda aukštyn ir buvo pasiekęs 91,77 lygį. Japonijos jeną neigiamai veikia suirutė Japonijos politikoje. Iš savo posto atsistatydino Japonijos premjeras Y.Hatoyama. Paskutinės apklausos rodo, kad jo partija praranda populiarumą ir nelaimės artėjančių rinkimų. Paskelbtas JAV ISM pramonės gamybos indeksas siekė 59,7 ir buvo didesnis nei prognozuotas (59,3). Šiandien JAV skelbiami nebaigti namų pardavimo sandorių duomenys.
Kanados centrinis bankas, kaip ir prognozuota, padidino bazinę palūkanų normą nuo 0,25% iki 0,50%. Tai buvo pirmasis palūkanų didinimas G-7 šalių tarpe. Visgi tai nepadėjo Kanados doleriui sustiprėti prieš bendravardį iš JAV. JAV dolerio ir Kanados dolerio kursas vakar pakilo 1,0% iki 1,0547 lygio. Palūkanų didinimas buvo lauktas. Be to, Kanados bankas užsiminė, kad visi kiti ketinimai didinti bazines palūkanas bus labai atsargūs. Banką neramina padėtis Europoje ir galimi jos padariniai pasaulio ekonomikai.