Sprendimas priimtas byloje, kurią 2017 metais pradėjo Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as, apkaltinęs JAV technologijų milžinę taikius mokesčius Prancūzijos startuoliams, norėjusiems pardavinėti savo programėles bendrovės platformoje.
Skunde taip pat teigiama, kad „Apple“ naudojo duomenis, gautus iš kūrėjų, ir galėjo vienašališkai keisti sutartis.
Remiantis priimtu sprendimu, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, Paryžiaus komercinis teismas priėjo prie išvados, jog susidarė „didelis disbalansas“ ir „didelis teisinis ir ekonominio nesaugumas“, nes programų kūrėjai negalėjo iš naujo derėtis dėl sutarties sąlygų arba ginčyti jų programų pašalinimo iš platformos.
Visgi teismas atmetė penkis iš 11 skundų, įskaitant dėl reikalavimo naudoti tik „Apple“ mokėjimo sistemą arba dėl 30 proc. komisinių, kurie, teisėjo teigimu, nėra per dideli ir yra naudojami tiek fizinėje, tiek internetinėje prekyboje.
Teismas nenurodė keisti tam tikrų ginčijamų sąlygų, tačiau atkreipė „Apple“ dėmesį į naująsias ES skaitmeninės rinkos taisykles, kurios privers bendrovę keisti savo sutartis visoje Europoje, sudarant naudingesnes sąlygas programėlių kūrėjams.
„Apple“ teigė naujienų agentūrai AFP, kad išsamiai išnagrinės sprendimą ir toliau rems kūrėjus, kartu siūlydama saugią platformą vartotojams.
„Apple“ tiki dinamiškomis ir konkurencingomis rinkomis, kuriose gali klestėti naujovės“, – teigė bendrovė.
„Google“, kuriai buvo pateiktas panašus skundas, kovo mėnesį buvo įpareigota sumokėti 2 mln. eurų baudą ir pakeisti septynias sutarčių sąlygas.
Spaudžiamos pagrįsti komisinius, kuriuos nustato kūrėjams visame pasaulyje, dvi JAV technologijų milžinės sumažino juos per pusę mažiesiems kūrėjams ir įvedė daugiau lankstumo nustatydami savo platformų naudojimo kainas.
Naujieji ES reglamentai taip pat gali priversti „Apple“ leisti naudoti „App Store“ alternatyvas pirkti programas, taip pat alternatyvias mokėjimo sistemas.