Aplinkosaugininkai pranešė minėtą baudą skyrę už tai, kad netinkamai eksploatuodama gamybinėse patalpose įrengtą paviršinių nuotekų sistemą „Grigeo Klaipėda“, įvykus techniniam gedimui, neteisėtai į Kuršių marias per paviršinių nuotekų tinklus išleido 18,6 kub. m nevalytų gamybinių nuotekų su teršalais.
Šį Aplinkos apsaugos departamento nutarimą bendrovė apskundė teismui, bet jis konstatavo, kad ekonominę sankciją skyrę aplinkosaugininkai teisingai kvalifikavo padarytus pažeidimus, baudos dydis neprieštarauja protingumo ir proporcingumo principams. Teismo sprendimas gali būti skundžiamas per 30 kalendorinių dienų.
Aplinkosaugininkai „Grigeo Klaipėda“ taip pat yra pareiškę įmonei 48 milijonų eurų civilinį ieškinį už gamtai padarytą žalą, į Kuršių marias neteisėtai ir sistemingai leidžiant nevalytas nuotekas.
Šiaulių apygardos teismas baudžiamąją bylą dėl Kuršių marių taršos antradienį pradėjo nagrinėti iš esmės.
Kaip teismo metu pagarsino prokurorė, į Kuršių marias iš „Grigeo Klaipėda“ galėjo būti išleista ne mažiau kaip 4,2 mln. kubinių metrų biologiškai nevalytų nuotekų.
Jose aptikta įvairių organinių medžiagų, tarp jų ir sunkiųjų metalų, tokių kaip gyvsidabris, kadmis, nikelis, naftalenas ir kitų, taip pat toksiškų sieros junginių bei kitų medžiagų. Šios medžiagos pasklido po saugomą Kuršių marių teritoriją.