• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkdamiesi plastines operacijas lietuviai neatsilieka nuo vakarų: didinasi krūtinę, nusisiurbia riebalus, susitvarko akių vokus ir už tai ryžtasi mokėti iki 6 tūkst. eurų. Tačiau jeigu operaciją dėl sveikatos rekomenduoja gydytojas, tam tikrais atvejais ją finansuoti gali privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

Rinkdamiesi plastines operacijas lietuviai neatsilieka nuo vakarų: didinasi krūtinę, nusisiurbia riebalus, susitvarko akių vokus ir už tai ryžtasi mokėti iki 6 tūkst. eurų. Tačiau jeigu operaciją dėl sveikatos rekomenduoja gydytojas, tam tikrais atvejais ją finansuoti gali privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

REKLAMA

Lietuvos plastikos chirurgai pasakoja, kam dažniausiai ryžtasi pacientai ir kodėl renkasi būtent tokias operacijas. Jų teigimu, kai kurias plastines operacijas galima atlikti už vidutinį mėnesinį atlyginimą, tačiau dažniausiai kainos – keturženklės.

Brangiausiai atsieina veido korekcijos, o vienos pigiausių – lytinių organų operacijos. 

Operacija – viena, o korekcijos – kelios

Plastikos chirurgo dr. Sauliaus Vikšraičio teigimu, šiuo metu sparčiai populiarėja dvigubos, kompleksinės operacijos t.y. vienu metu padedančios išspręsti kelias problemas. Sugrąžinamos, atstatomos, dažniau po gimdymo, rečiau po svorio metimo prarastos kūno formos.

„Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Mantas Sakalauskas įvardija, kad populiariausios operacijos yra krūtų didinimas implantais arba riebalais, riebalų nusiurbimas, viršutinių vokų plastika, nosies ir pilvo plastika.

REKLAMA
REKLAMA

Jis paaiškina, kad veido operacijos populiarios, nes veidą mato visi aplinkiniai, todėl, kompleksuojant dėl kažkurios veido srities, dažniau ryžtamasi operacijai.

REKLAMA

Prie populiariųjų jis taip pat priskiria „Mommy makeover“ – tai kompleksinė operacija, dažniausiai atliekama moterims po nėštumo ar nėštumų, kai vienos operacijos metu koreguojamos bent dvi sritys, pavyzdžiui, pilvas ir krūtys.

Anot jo, kartu gali būti atliekamos ir papildomos korekcinės operacijos, pavyzdžiui, krūtų pakėlimas ir (arba) didinimas implantais, krūtų mažinimas, pilvo plastika.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažnu atveju kartu atliekamas ir riebalų nusiurbimas nuo juosmens, nugaros ar kitų kūno vietų, kartais – riebalų persodinimas į sėdmenis.

Ši kompleksinė operacija gali būti atliekama ir moterims, netekusioms daug kūno svorio arba moterims, kurios nori pasikoreguoti kelias kūno vietas vienu metu“, – komentuoja chirurgas.

M. Sakalauskas sako, kad kompleksinės operacijos pacienčių mėgstamos dėl to, kad reikia iškęsti tik vieną anesteziją, vieną skausmingą periodą, vieną reabilitacijos ir nedarbingumo laikotarpį, tačiau geriau pastebimas rezultatas, kadangi vienu kartu pakoreguojamos kelios vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis priduria, kad tai ir ekonomiškai naudinga – bendra operacijos kaina, koreguojant kelias kūno vietas per vieną kartą, išeina mažesnė.

„Sugihara“ klinikos plastikos chirurgas dr. Darius Radzevičius dar išskiria, kad Lietuvoje ir vakarų kultūrose dominuoja panašios plastinės operacijos, tačiau Azijos šalyse specifika – kitokia:

„Tolimosiose Azijos šalyse didžiausias dėmesys skiriamas akių formos korekcijos operacijoms, arabų kraštuose – nosies formos korekcijai ir plaukų persodinimui.“

REKLAMA

Brangiausias – veido patempimas

S. Vikšraičio teigimu, populiariausios operacijos vidutinis biudžetas yra apie 3 tūkst. eurų: „Vienos operacijos šią ribą pasivijo arba ją atitinkamai viršijo atsižvelgiant į operacijų sąnaudų augimą – operacijos medžiagų, implantų kainų kilimą.

Ne paslaptis, kad pandemijos metu stipriai kilo medžiagų kainos – apie 30 proc. Taip pat ir slaugos personalo darbo užmokestis.“

REKLAMA

O D. Radzevičius pasidalina, kad viršutinių vokų korekcija kainuoja 1,2–1,5 tūkst. eurų, krūtų didinimas implantais – 3,6–4 tūkst. eurų, krūtų mažinimas – 3,5–4 tūkst. eurų, pilvo plastika su riebalų nusiurbimu 3,6–4,2 tūkst. eurų ir nosies plastika su galima kvėpavimo korekcija – 3,3–3,8 tūkst. eurų.

Brangiausias – veido ir kaklo patempimas, kurio kaina yra nuo 5 tūkst. iki 5,5 tūkst. eurų.

Chirurgas tikina, kad išimčių kokybei ir saugumui nedarė, todėl pigesnių alternatyvų neieškojo ir dėl padidėjusių sąnaudų kainas pakėlė: „Įvardinti konkretų kainų pokytį būtų sunku. Sakyčiau, kad kainos kito apie 10 proc., tačiau tai labai priklauso nuo operacijos pobūdžio.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasididinti krūtis – brangiau, nei lytinį organą

M. Sakalauskas teigia, kad plastinę operaciją, tokią kaip viršutinių vokų plastika, pavyktų atlikti už mėnesinį vidutinį atlyginimą (kaina prasideda nuo 850 eurų).

Tačiau jis neslepia, kad kompleksinių operacijų kaina retais atvejais gali išaugti iki keturženklės sumos.

„Gijos klinikose“ krūtų operacijos moterims kainuoja nuo 2,3 tūkst. iki 3,8 tūkst. eurų. Lytinių lūpų plastikos kaina – nuo 1 tūkst. eurų, o varpos ilginimas ir storinimas – nuo 2,1 tūkst. eurų. Anksčiau plastikos chirurgo minėta kompleksinė operacija „Mommy makeover“ – nuo 5,6 tūkst. eurų.

REKLAMA

O brangiausios taip pat išlieka veido operacijos: 4,5 tūkst. eurų kainuojantis vidurinės ir apatinės veido dalies patempimas bei 5,7 tūkst. eurų kainuojantis viso veido patempimas.

Anot M. Sakalausko, plastinių operacijų kainos, kaip ir visų paslaugų, per pastaruosius dvejus metus padidėjo maždaug 10 proc.

Kaina priklauso nuo paciento

„Clinicus Klaipėda“ įkūrėjas ir bendrasavininkas, plastikos chirurgas, Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos vadovas dr. Rokas Bagdonas paaiškina, kad kainos gali kisti atsižvelgiant į individualią problemą, kuriai pašalinti gali prireikti skirtingų sprendimų.

REKLAMA

„Pavyzdžiui, jeigu ateina dvi pacientės su tuo pačiu klausimu – ką daryti su nukritusiais vokais, vienai užteks juos pakoreguoti, kitai viršutinių vokų plastiką gali tekti derinti su antakių pakėlimu. Tad ir kaina nuo 950 eurų padidėja iki 1200“, – komentuoja pašnekovas.

Jis atskleidžia, kad krūtų operacijų kainos prasideda nuo 3,2 tūkst. eurų ir kinta priklausomai nuo pasirenkamo implantų gamintojo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Beje, įdomus faktas: daugėja moterų, kurios nori ne pasididinti krūtinę, o ją susimažinti, ir taip išspręsti dėl didelio svorio atsirandančias problemas – atsikratyti galvos, stuburo skausmų“, – priduria plastikos chirurgas.

Pasak R. Bagdono, kūno kontūrų korekcijos kainos taip pat varijuoja: pilvo sienos korekcija be riebalų nusiurbimo kainuoja nuo 3 tūkst. eurų, su nusiurbimu – nuo 3,7 tūkst. eurų.

REKLAMA

Plastikos chirurgas neslepia, kad plastinių operacijų kainos pastaraisiais metais didėjo, tačiau ne taip drastiškai, kaip kitos prekės ar paslaugos.

Anot jo, energetinių išteklių brangimas, medicinos įrangos kainų pokyčiai ir darbo užmokesčio didėjimas neišvengiamai koreguoja kainodarą: „Tačiau kiekvienas gydytojas ar estetinės medicinos klinika stengiasi išlaikyti tą patį aukštą paslaugų kokybės ir pacientų aptarnavimo lygį.“

REKLAMA

Jei operacija būtina – ją apmokės PSD

Valstybinių ligonių kasų prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai pabrėžė, kad plastinė chirurgija gali būti atliekama dėl dviejų priežasčių – dėl kosmetinių arba medicininių. 

Jie paaiškino, kad kosmetinės, dar vadinamos grožio procedūros (pvz., kuprotos nosies korekcija), yra įrašytos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Anot VLK, už šias paslaugas pacientui reikia mokėti pačiam, jų ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) neapmoka.

Pašnekovų teigimu, plastinės ir rekonstrukcinės operacijos apdraustiems asmenims gali būti kompensuojamos PSDF lėšomis tais atvejais, kai jos atliekamos ne kosmetiniu tikslu, o yra išduodamas siuntimas kompensuojamam gydymui.

„Nustatyti, ar yra medicininių indikacijų konkrečiai operacijai, gali tik gydytojas specialistas konsultacijos metu. Svarbu atsiminti, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustam asmeniui planinis operacinis gydymas iš PSDF bus kompensuojamas tik tuomet, jei jis atliekamas gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su ligonių kasa dėl tokių paslaugų teikimo.

Į gydymo įstaigą apdraustasis turi kreiptis su gydytojo specialisto išduotu siuntimu. O gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su ligonių kasomis, sąrašas pateikiamas ligonių kasų interneto svetainėje“, – komentuoja VLK.

Pasak pašnekovų, siuntimas nemokamai konsultacijai pas specialistus ar operacijai išduodamas ne pagal paciento norą, o pagal poreikį, atsižvelgiant į nustatytą paciento ligos diagnozę bei sveikatos būklę.

VLK nurodo, kad pacientui, turinčiam sveikatos problemų, reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, apžiūrėjęs ir įvertinęs paciento būklę, patars, ką jam tokiu atveju daryti (atliks tyrimus, išrašys siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai ir kt.).

REKLAMA

Jei gydytojas nuspręs, kad operacija būtina – pacientui bus duotas siuntimas specialisto konsultacijai ar operacijai.

„Pavyzdžiui, nusvirusių antakių korekcija yra įrašyta į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą mokamų sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą. Tačiau, jeigu gydytojas specialistas nustatys, kad tokia operacija apdraustajam būtina dėl medicininių priežasčių, už ją bus apmokėta iš PSDF lėšų“, – teigia VLK.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų