Neiškrito nei vienas varžtas
Šiauliuose, Tilžės gatvėje esantis dvylikaaukštis buvo renovuotas prieš penkerius metus. Per visą šį laiką, kaip pastebi šio namo bendrijos pirmininkė Jolita Kaupienė, renovacijos kokybė ir ilgaamžiškumas nesukėlė nė menkiausios abejonės.
„Viskas nuo pat pradžių buvo atlikta labai kokybiškai, todėl jokių problemų neturėjome. Per tuos penkerius metus neiškrito nei vienas varžtas ir esame tikri, kad ir toliau niekas nesikeis. Į rangovus per visus šiuos metus kreipėmės tik kelis kartus, pavyzdžiui, dėl kelių pūslių ant stogo. Tačiau visos atsiradusios bėdos yra susijusios su aplinkos poveikiu. Labai džiaugiamės, kad rangovas visada geranoriškai skuba mums pagelbėti ir visi klausimai greitai išsprendžiami. Iš tikrųjų liūdina tik vienas dalykas – jaunimas kartais papaišo ant ventiliuojamo fasado“, – pasakoja J. Kaupienė.
Jos skaičiavimais, namo gyventojai sutaupo nuo 40 iki 70 proc. šilumos. Be to, renovacija padėjo atnaujinti šilumos ir kitas pasenusias namo sistemas, o tai prailgino viso namo gyvavimo laiką.
Pašnekovė pastebi, kad kaip tik šiemet baigiasi 5 metų renovacijos darbų garantija, nustatyta teisės aktais, tačiau baimės dėl to gyventojai nejaučia. „Iki šiol garantijos iš esmės net neprireikė, tad tikrai nenuogąstaujame. Be to, vis dar galioja paslėptų statinio elementų, pavyzdžiui, vamzdynų, 10 metų garantija, o profesionalią daugiabučio priežiūrą patikėsime techniniam prižiūrėtojui“, – pasakoja bendrijos pirmininkė.
Įkvėpė toliau gerinti gyvenimo sąlygas
Vilniuje, Gerosios Vilties gatvėje esantis 100 butų daugiabutis buvo pradėtas atnaujinti 2013 m. Šiandien šio namo bendrijos pirmininkas Antanas Šackus pasakoja, kad renovacija paskatino gyventojų dėmesingumą aplinkai.
„Dabar visi tikrai atsargesni, grįždami iš darbo apžiūri namą akyliau. Ypatingai saugome laiptines, nes tai bendros patalpos, norime, kad jos visada būtų tvarkingos. Aišku, jeigu atsiranda koks vienas įbrėžimas, didelių problemų nebūna – tiesiog tą vietą iškart uždažome dažais. Kalbant apie renovacijos darbus, jokių nusiskundimų neturime nei dėl išorinių, nei dėl vidinių darbų. Negirdėjau, kad kas nors būtų nulūžę, atsiklijavę ar pan.“ – dėsto pašnekovas.
Bendrijos pirmininkas pastebi, kad atsakomybę už renovuotą daugiabutį turi prisiimti ir patys gyventojai.
„Pavyzdžiui, mes nusprendėme pasistatyti elektrinį vandens filtrą, kad nuosėdos nepakenktų naujos sistemos elektronikai, patiems vamzdžiams, skalbimo mašinoms ir t. t. Juk 100 metų už renovacijos ilgaamžiškumą statybininkai atsakingi nebus, reikia ir patiems apie tai pagalvoti“, – sako A. Šackus.