• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį pirmą kartą po daugelio mėnesių duris klientams atvėrė lauko kavinės, restoranai ir barai. Kol kas jie ir sulaukė daugiausia staliukų rezervacijų. Pasak barų atstovų, rezervuoti vietos nespėję gyventojai tikriausiai vėl nuguls parkus. Tuo metu kavinės ir restoranai atsidaryti neskuba, nes valgyti lauke esant šaltam orui esą beveik niekas nenori.

10

Ketvirtadienį pirmą kartą po daugelio mėnesių duris klientams atvėrė lauko kavinės, restoranai ir barai. Kol kas jie ir sulaukė daugiausia staliukų rezervacijų. Pasak barų atstovų, rezervuoti vietos nespėję gyventojai tikriausiai vėl nuguls parkus. Tuo metu kavinės ir restoranai atsidaryti neskuba, nes valgyti lauke esant šaltam orui esą beveik niekas nenori.

REKLAMA

Po karantino sąlygų palengvinimo portalo tv3.lt žurnalistai apsilankė Vilniaus senamiesčio kavinėse ir restoranuose. Ketvirtadienį apie pietus nė viena maitinimo įstaiga nebuvo perpildyta. Visos jos turėjo laisvų staliukų.

Taip pat panašu, kad dalis kavinių ir restoranų šiandien dar tik ruošėsi savaitgalio atsidarymui. Kavinių darbuotojai dar tik statė lauko baldus, juos valė ir dezinfekavo. Kitur baldai jau buvo sustatyti, tačiau apjuosti „stop“ juosta.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik atsidariusios maitinimo įstaigos vėsią dieną klientus viliojo pietumis, jų kaina siekė nuo 4 iki 7 eurų. Tačiau lauke pietaujančių beveik nebuvo. Užtat nemažai žmonių užsuko į kavines pasiimti maisto ar gėrimų išsinešti. Maisto pristatymo kurjerių gatvėse taip pat netrūko. Prie kai kurių maitinimo vietų nusidriekė ir eilės. Visi atėjo pasiimti iš anksto paruoštų užsakymų.

REKLAMA

Rezervuotų staliukų irgi buvo nedaug. Vos vienas kitas staliukas turėjo kortelę „rezervuota“ ir laukė klientų. Tačiau ir be rezervacijos rasti laisvą staliuką pietums tikrai nebuvo sunku.

Restoranai atsidaryti neskuba

Restoranų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje „Momo grill“ ir „Monai“ vadovas Vytautas Samavičius teigė, kad duris atvers dar ne šiandien, bet rytoj.

„Pirmiausia atsidarysime Vilniuje. Paskui žiūrėsime pagal orą, jeigu jis leis, atsidarysime ir kituose miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

Netikime, kad bus didelis srautas žmonių, todėl ir nusprendėme neskubėti, pirmiausia atsidaryti Vilniuje ir žiūrėti, kokia situacija mūsų laukia“, – aiškino restoranų vadovas.

Anot jo, kol rezervuoti staliukų žmonės neskuba.

„Nepastebime didelio susidomėjimo, viskas priklauso nuo orų. Jeigu leistų viduje bent 30 proc. staliukų užimti, gyventojų susidomėjimas būtų didesnis.

Dabar, kai lauke vos dešimt laipsnių šilumos, kažin kas norėtų vakarieniauti lauke, aš pats nenorėčiau. O orų prognozės nedžiugina tiek ateinantį savaitgalį, tiek kitą savaitę“, – apgailestavo V. Samavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Barai klientų jau lauks, visi norintys netilps

O Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka teigė, kad asociacijos nariai atidarymui ruošiasi ir šiandien jau lauks lankytojų.

„Gyventojai pasiilgo kavinių ir barų, todėl labai daug sulaukėme norinčių rezervuoti staliukus. Dauguma kavinių ir barų priima rezervacijas, tad juose šiandien ir rytoj laisvų staliukų jau nebeliko.

REKLAMA

Kitiems žmonėms, nespėjusiems atlikti rezervacijų, reikia arba ateiti anksčiau, nes kai kurie barai paankstino darbo laiką, arba ieškoti laisvų staliukų baruose, kurie jų apskritai iš anksto nerezervuoja“, – pasakojo asociacijos vadovas.

Jis svarstė, kad parkuose vėl sėdės ir valgys žmonės, nes visi norintys į kavines ir barus paprasčiausiai netilps. Todėl R. Pranka piktinosi valdžios nustatytomis taisyklėmis.

REKLAMA

Piktinosi taisyklėmis

„Ribojimus vertiname neigiamai. Keista, kad trumpinamas darbo laikas. Nemanome, kad trumpesnis darbo laikas kažką pakeis. Juk paskui ir valdžios atstovai pripažino, kad nelabai apgalvojo barų ir kavinių atidarymo taisykles. Jie jas tiesiog nukopijavo nuo ankstesnės Vyriausybės.

Ir nors teigiama, kad kavinės nuo šiandien atsidaro, tačiau iš tikrųjų pusė jų negali to padaryti dėl esamų taisyklių. Pavyzdžiui, kavinės, kurių staliukai šalia pastatų sienų fiziškai negali išlaikyti nustatytų 2 metrų atstumo“, – komentavo asociacijos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar R. Pranką piktina taisyklės, kurios žmonėms esantiems atviroje erdvėje negalioja, tačiau užėjus į kavinę jau ima galioti.

„Pavyzdžiui, kaukių dėvėjimas, juk lauke galima būti be jų, tačiau jeigu nori prisėsti lauko kavinėje, tuos porą metrų iki jo jau reikia eiti užsidėjus kaukę. Su saugiu atstumu lygiai tokia pati situacija, juk teigiama, kad saugus atstumas įprastai yra 1 metras, tačiau lauko kavinėse jis jau siekia 2 metrus.

REKLAMA

Visi šie sprendimai buvo priimti su mumis nepasitarus“, – sakė asociacijos vadovas.

Mažesnis PVM tarifas iki kitų metų pabaigos

Restoranai, kavinės ir barai gali dirbti lauke nuo 7 iki 21 valandos, prie vieno staliuko sėdint daugiausia dviem žmonėms, išskyrus vienos šeimos narius.

Daugelis didesnių prekybos centrų didžiuosiuose miestuose kviečia pirkėjus aplankyti jų terasose įsikūrusias viešojo maitinimo įstaigas.

REKLAMA

Primename, kad šiuo metu Seime svarstomos Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisų projektas. Jomis numatoma, kad iki 2022 m. gruodžio 31 d. lengvatinis 9 proc. mokesčio tarifas būtų taikomas trijų sričių verslams.

Pirma, maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms, išskyrus paslaugas ar paslaugų dalis, kurios susijusios su alkoholiniais gėrimais.

Antra, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui ir kitų asmenų, teikiančių panašias į sporto klubų teikiamas paslaugas, lankymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečia, atlikėjų (aktoriaus, dainininko, muzikanto, dirigento, šokėjo ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) teikiamoms paslaugoms.

Toks pats lengvatinis tarifas iki kitų metų pabaigos jau taikomas ir apgyvendinimo paslaugoms.

Standartinis PVM tarifas yra 21 proc. Jį moka gyventojai kaskart pirkdami daugelį prekių ir paslaugų. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje perkate prekę už 121 eurą, tai pardavėjas pasiliks 100 eurų, o 21 eurą PVM perves Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Mažesnis PVM teoriškai turėtų sumažinti ir galutinę prekės ar paslaugos kainą – šiuo atveju jos turėtų kainuoti 109 eurus. Tačiau patys Seimo nariai pripažįsta, kad priėmus įstatymą mažesnių kainų pirkėjai gali nesitikėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų