23 proc. Lietuvos gyventojų hidroelektrines vertina labai palankiai, o 59 proc. – greičiau palankiai. Vandens energijos vartojimą palankiau vertinti linkę didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei specialistai ir tarnautojai.
Net kas ketvirtas Lietuvos gyventojas – 25 proc. – teigė labai palankiai vertinantys vėjo jėgaines. 56 proc. lietuvių vėjo jėgaines vertina greičiau palankiai. Palankiai į vėjo jėgaines dažniau žvelgia didmiesčių gyventojai (net 87 proc. jų vėjo energijos naudojimą vertina palankiai arba greičiau palankiai), respondentai su aukštuoju išsilavinimu, specialistai ir tarnautojai bei tie, kurių šeimos pajamos viršija 2500 litų per mėnesį.
Saulės energijos naudojimą 23 proc. Lietuvos gyventojų teigė vertinantys labai palankiai, o 57% – greičiau palankiai. Tokią nuomonę dažniau nurodė didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu, specialistai ir tarnautojai bei tie, kurių šeimos pajamos yra didžiausios (daugiau nei 2500 litų per mėnesį).
„Palankus visų atsinaujinančios energijos rūšių vertinimas rodo aukštą visuomenės sąmoningumą. Lietuviai suvokia, kad ši energija – ateities energija, kad ji inovatyvi, saugo gamtą. Tokį teigiamą visuomenės požiūrį lemia tiek augantis informacijos apie pačią atsinaujinančią energiją, klimato pokyčius ir būtinybę juos stabdyti kiekis, tiek tai, kad piliečiai, kurie patys susiduria su atsinaujinančia energija iš arti, suvokia, kad mitai, kuriais ji apipinta, yra nepagrįsti“, – vertindamas apklausos rezultatus, teigia Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) direktorius Saulius Pikšrys.
„Baltijos tyrimai” reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko 2013 m. gruodžio 9-17 d. Iš viso apklausti 1010 15-74 metų Lietuvos gyventojų. Rezultatų paklaida neviršija 3 proc.