• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie politikai ir valdininkai mėgsta džiaugtis, kaip Lietuvoje nuolatos yra didinamos pensijos, kiek jos išaugo nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

Kai kurie politikai ir valdininkai mėgsta džiaugtis, kaip Lietuvoje nuolatos yra didinamos pensijos, kiek jos išaugo nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

REKLAMA

Tačiau oficialioji statistika rodo, kad iš tikrųjų pensijoms Lietuva išleidžia beveik mažiausiai iš visų bendrijos valstybių.

Pensijoms skiriama kur kas mažiau pinigų

Vienas iš būdų suskaičiuoti, kiek pinigų išleidžiama pensijoms, yra tokias išlaidas palyginti su šalies bendruoju vidaus produktu (BVP). Paprastai kalbant, palyginti, kiek visi gyventojai sukuria vertės ir kokią jos dalį skiria vyriausiajai kartai.

Kaip rodo neseniai paskelbti „Eurostat“ duomenys, visoje Europos Sąjungoje pensijoms išleidžiama daugiau kaip dešimtadalis – 12,9 proc. – BVP.

Didžiausios išlaidos pensijoms yra Graikijoje (16,4 proc. BVP), Italijoje (16,3 proc.), Austrijoje (15,0 proc.), Prancūzijoje (14,9 proc.) ir Portugalijoje (14,2 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje pensininkams atitenka dvigubai mažiau – vos 7,1 proc. šalies BVP.

REKLAMA

Dar mažiau pensijoms yra skiriama tik Vengrijoje (7 proc.), Maltoje (6,4 proc.) ir Airijoje (4,5 proc.).

Už Lietuvą pensijoms daugiau išleidžia tiek Lenkija (10,8 proc.), tiek Latvija (7,9 proc.), tiek Estija (8,1 proc.). Taip pat pensijoms daugiau išleidžia ir Rumunija (8,8 proc.) ar Bulgarija (7,8 proc.).

Išlaidos pensijoms sudaro išlaidas, susijusias su tokiomis socialinėmis išmokomis: neįgalumo (netekto darbingumo) pensijomis, išankstinėmis pensijomis, senatvės pensijomis, našlių pensijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, naujausi „Eurostat“ pateikiami duomenys yra tik 2021 m. Tačiau ir dabar Lietuvos išlaidos pensijoms vargiai siekia bent Europos Sąjungos vidurkį.

Skurdo lygis – bene didžiausias

Paprastai pensininkai yra viena iš pažeidžiamų visuomenės grupių, nes bene vienintelės jų pajamos ir yra iš pensijų.

Dėl to nereikia stebėtis, kad, nepaisant visos pažangos ir džiaugsmo, kad „taip gerai dar negyvenome“, Lietuvoje taip pat yra bene daugiausia skurdo arba socialinės atskirties riziką patiriančių gyventojų.

Pernai tokių gyventojų dalis mūsų šalyje sudarė 24,3 proc.

Daugiau skurdo riziką patiriančių žmonių buvo tik Latvijoje (25,6 proc.), Graikijoje (26,1 proc.), Ispanijoje (26,5 proc.), Bulgarijoje (30 proc.) ir Rumunijoje (32 proc.).

Šiuo metu vidutinė senatvės pensija Lietuvoje yra 596 eurai.

tv3.lt

Reikia dalyvauti rinkimuose, kad tie pensininkai vėl ant savo galvų Landsbergio partijos neišsirinktų.
Užtat MORTOS mokyklos PARAZITUOJA biudžeto sąskaitą
Avigalviai išsirinks pedokoncervų generolą šmonką ir vėl" trukt uź vadžių ir viskas iš pradžių"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų