• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pensinio amžiaus sulaukę gyventojai, privalo „Sodrai“ pateikti prašymus pensijai gauti. Kitu atveju, pinigų jie negaus. „Sodra“ primena, kad vieno prašymo neužteks. Tai aktualu tiems gyventojams, kurie pensijai kaupia papildomai.

Pensinio amžiaus sulaukę gyventojai, privalo „Sodrai“ pateikti prašymus pensijai gauti. Kitu atveju, pinigų jie negaus. „Sodra“ primena, kad vieno prašymo neužteks. Tai aktualu tiems gyventojams, kurie pensijai kaupia papildomai.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Jolanta pasakojo, kad po mėnesio taps pensininke.

„Prašymą pensijai gauti „Sodroje“ jau užpildžiau. Taip pat kaupiau pinigus antroje pensijų pakopoje. Daug nesukaupiau, bet vis šis tas.

Tačiau tik neseniai sužinojau, kad šiuos pinigus galėsiu gauti, tik užpildžiusi dar du prašymus. To pirmojo prašymo pensijai gauti, pasirodo, kad neužteks“, – pasakojo moteris.

Ji skundėsi, kad norint gauti pensiją reikia jos prašyti bent kelis kartus.

„Kodėl neužtenka vieno prašymo? Apskritai juk pensija tai mano sukaupti ir uždirbti pinigai, visą gyvenimą dirbau tam, kad ją gaučiau. Tačiau turiu savo pinigų paprašyti, jeigu to nepadarysiu, tai ir negausiu“, – piktinosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tikino jau prieš keletą mėnesiu, prieš išeidama į pensiją, bandė ją apskaičiuoti įvairiose skaičiuoklėse, vėliau kreipėsi į „Sodrą“, kad ši paaiškintų, kur ir kaip pateikti juos prašymus.

REKLAMA

Prašymas – būtinas

Pasak „Sodros“ dėl senatvės pensijos skyrimo reikėtų kreiptis likus ne mažiau nei 3 mėnesiams iki sukaks pensijos amžius ar bet kuriuo metu vėliau.

„Prašymą skirti pensiją galima užpildyti prisijungus prie asmeninės paskyros arba bet kuriame „Sodros“ priimamajame.

„Sodros“ interneto puslapyje galima rasti visą informaciją apie pensijos apskaičiavimą, skyrimą ir mokėjimą. Pasinaudojusieji prognozuojamos pensijos skaičiuokle matys savo senatvės pensijos prognozę.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės, nesinaudojantys internetu, visą reikiamą informaciją ras „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuose: juose platinami lankstinukai, plakatai, atmintinės.

Informacija reguliariai skelbiama nacionalinėje ir regioninėje žiniasklaidoje. Telefonu 1883 arba (+370) 5 250 08 83 teikiamos asmeninės konsultacijos.

„Sodra“ informavo, kad pensija pradedama mokėti, kai žmogus pateikia prašymą jai skirti.

„Jei žmogus kreipėsi vėliau nei sukako senatvės pensijos amžių, senatvės pensija jam bus išmokėta už praėjusį laikotarpį, ne ilgesnį nei 12 mėnesių iki prašymo gavimo dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybinio socialinio draudimo sistema veikia einamojo finansavimo, o ne kaupiamuoju principu, todėl gavėjams neišmokėti pinigai lieka „Sodros“ biudžete ir naudojami įstatymų numatytoms išmokoms“, – teigė „Sodra“.

Pinigai mokami tik tiems, kurie išėjo į pensiją

„Sodra“ pažymėjo, kad išsiimti pensijų fonde sukauptas lėšas žmonės gali tik sulaukę senatvės pensijos amžiaus arba tuo atveju, jeigu jiems yra paskirta išankstinė socialinio draudimo senatvės pensija.

REKLAMA

Priklausomai nuo sukauptos sumos dydžio, galima pasirinkti skirtingus išmokų variantus.

„Jei žmogus turi sukaupęs mažiau nei 5403 eurus, jis gali pasirinkti vienkartinę išmoką arba įsigyti pensijų anuitetą iš „Sodros“. Jei sukaupta suma didesnė nei 5403 eurai, bet mažesnė nei 10807 eurai, galima pasirinkti periodines išmokas, kurias mokės pensijų kaupimo bendrovė, arba įsigyti pensijų anuitetą.

Jei sukaupta suma didesnė nei 10807 eurai ir žmogus nori gauti išmokas iš savo sukauptos sumos, būtina įsigyti pensijų anuitetą iš „Sodros“. Nurodyti dydžiai kas trejus metus indeksuojami“, – komentavo „Sodra“.

REKLAMA

Anot jos, net ir sulaukę senatvės pensijos amžiaus, pensijų kaupimo dalyviai turi teisę nukelti pensijų anuiteto įsigijimo pradžią.

„Jei žmogus nesikreips į pensijų kaupimo bendrovę dėl pensijų išmokos sutarties sudarymo, bus laikoma, kad jis pasinaudojo teise nukelti pensijų anuiteto įsigijimą. Tokiu atveju jis toliau dalyvaus pensijų kaupime. Ši tvarka galioja ir kitoms pensijų išmokoms iš pensijų fonde sukauptų sumų.

Jei žmogus nusprendžia įsigyti pensijų anuitetą, jam reikia apsispręsti, kurią pensijų anuiteto rūšį norėtų įsigyti. Prieš priimant sprendimą galima susipažinti su „Sodros“ interneto puslapyje pateikta informacija, pasinaudoti anuitetų skaičiuokle, atlikti pensijų anuiteto rūšies pasirinkimo testą, prireikus kreiptis konsultacijos telefonu 1883 arba atvykti į artimiausią „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių“, – patarė „Sodra“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtina pateikti dar vieną prašymą

Kai žmogus išsirenka jam tinkamiausią anuitetą, jis turi pateikti prašymą dėl pensijų anuiteto įsigijimo.

„Šį prašymą galima pateikti pensijų kaupimo bendrovėje, „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuose bei prisijungus prie asmeninės „Sodros“.

Pensijų kaupimo bendrovėje taip pat būtina pateikti prašymą dėl pensijų išmokos sutarties sudarymo. Gavusi prašymą dėl pensijų išmokos sutarties sudarymo, pensijų kaupimo bendrovė sudarys pensijų išmokos sutartį ir kitą darbo dieną žmogui priklausančius pensijų fondo vienetus konvertuos į pinigus“, – komentavo „Sodra“.

Anot jos, kaip rodo ligšiolinė praktika, rinkdamiesi pensijų anuitetą pensijų fondų dalyviai, sukakę senatvės pensijos amžių ar gaunantys išankstinę pensiją, pirmenybę teikia išmokų stabilumui, antras prioritetas – paveldėjimo galimybė, todėl standartinius pensijų anuitetus renkasi beveik 90 proc., o paveldimą standartinį pensijų anuitetą – 68 proc. visų anuitantų.

Gyvent technologijų,kompiuterių ir net dirbtinio intelekto amžiuje - vis dar bujoja biurokratija,kaip gūdžiam sovietmetyje. Viskas jau seniai turėjo būti automatizuota,kad žmonės tai kas jiems priklauso gautų be jokių biurokratinių formalumų. Kaip kokie viduramžiai - žmogus,kad gautų tai kas jam priklauso - dar turi paprašyti.
Pasijaučia valdininku tik tada, kai jo kažkas kažko prašo. Dar geriau būtų, kad prašytu atsiklaupe. Taigi jūs parazitai esat valstybės tarnautojai, kaip surandant žmogu paimti įmokoms ir visokiems PSD, taip suraskit ir išmoketi išmokoms. Dirbkite Bridai savo darbą, o ne poilsiauti ateikite į darbo vietą.
Na, kokie tie pensininkai keistuoliai
Na, kokie tie pensininkai keistuoliai
Juk valdžia Lietuvoje yra būtent tam, kad senoliai jos nuolat visko prašytų: pensijų, kompensacijų, išmokų, paramos laidotuvėms. Čia yra pagrindinis Gerovės valstybės principas: valstybei, tiksliau - valdžios klerkams - gerai, o visi kiti turi eiti pas juos visko prašyti. Kad gerovės nebūtų per daug. Klerkas jos duos kiekvienam tiek, kad per daug nebūtų. Kai Lietuva buvo normali valstybė, dar prieš Gerovės valstybės laikus, kai kurie lietuviai praturtėjo, pradėjo pirkti namus, automobilius, jachtas, ėmė poilsiauti ne prie išdžiūvusios Neries ar Bebrusų ežerėlio, bet prie Viduržemio jūros ar net Arabų emyratuose. Taip neturi būti. Gerovės tada aiškiai buvo per daug. Viską, ką valdžia nuspręs, gausite. Bet turite eiti ir prašyti. Ypač pensininkai - pagyvenote anoje valstybėje, pagyvenote per gerai, dabar bus blogiau, bet iki mirties viskas išsilygins, galėsite sakyti, kad imant vidutiniškai per paskutinius 30 metų gyvenote visą laiką kaip Gerovės valstybėje. Prašymo formas duos Sodra. Nors ji čia ir nė prie ko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų