• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu šiuolaikinę Kiniją bandytume įsivaizduoti kaip žmogų, jis nebūtų pasiekęs net vidutinio amžiaus krizės. Tiesą sakant, jis vargiai dar būtų įsitraukęs į darbo rinką, nes šiuolaikinė Kinija skaičiuoja vos 20-tus savo gyvavimo metus, rašo „Business Insider“.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant Kinijos jauno amžiaus, šaliai per ateinantį dešimtmetį prognozuojama šlovinga ateitis. Iki 2016-ųjų, pasak Tarptautinio valiutos fondo (TVF), Kinija gali susigrąžins pasaulio lyderio statusą.

REKLAMA

Verslininkams, kurie žada savo ateitį sieti su Kinijos rinka, verta atsiminti penkis svarbius dalykus, kurių galbūt nežinojote apie šią šalį.

1. Nedėkite vizitinių kortelių į marškinių kišenę

Kiekvienas nors kartą viešėjęs Kinijoje daugiau kaip keletą dienų žino, kad vizitinėmis kortelėmis apsikeičiama prilaikant ją abejomis rankomis bei įteikiama pasilenkiant lanku į priekį. Tačiau dauguma užsieniečių pamiršta kitą svarbią detalę – nedėti vizitinės kortelės į marškinių kišenę, o  sėdant pokalbio ją pasidėti ant stalo priešais pašnekovą. Jeigu pokalbio metu stovima, kortelę pageidaujama laikyti abejomis rankomis priešais save tol, kol pokalbis bus baigtas ir tik tuomet kortelę pasidėti ten, kur norite jūs pats.

REKLAMA
REKLAMA

2. Sulankstyti čekiai laikomi negaliojančiais

Viena moneta vertesnė daugiau kaip milijono čekis, jeigu jis yra sulankstytas. Niekada nedėkite čekių į kišenę, nes banko darbuotojai jų tiesiog nepriims. Patariama svarbius čekius laikyti specialiuose blankuose, o parašus sudėti juodos spalvos rašalu. Į mėlynos spalvos parašus Kinijoje žiūrima įtariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Pirma čekis, paskui pinigai

Žodžiai „sąskaita faktūra“ ir „čekis“ Kinijoje reiškia tą patį – sąskaitą faktūrą. Dėl šios priežasties dauguma klientų Kinijoje reikalauja mokesčių kvito prieš bet kokios prekės pristatymą.

REKLAMA

4. Užsieniečiai turi susimokėti ir už bedarbio pašalpą.

2011 metais Kinijoje įsigaliojo naujas įstatymas, kurio esmė tokia: užsieniečiai, gaunantys atlyginimą Kinijoje, šalia įprasto pajamų mokesčio turi susimokėti ir bedarbio pašalpos mokestį. Kas šiame įstatyme yra keisto? Ogi tai, kad leidimas gyventi šalyje yra griežtai susietas su darbdaviu. Be darbo, leidimas gyventi negalioja. Tai reiškia, kad praradus darbą, bedarbio pašalpa užsieniečiui nebepriklauso, nes jis netenka ir leidimo toje šalyje gyventi.

REKLAMA

5. Daug ką lemia vien tai, kad esate užsienietis.

Vienas Australijos pilietis, gyvenantis Šanchajuje, pasidalino tokia istorija: 2010 metais jis buvo pakviestas atidaryti vieno kongreso renginį. Jo pasisakymo tema turėjo būti apie gėluose vandenyse gyvenančias krevetes. Australas iš karto pranešė renginio organizatoriams, kad tokia tema neturi jokios kompetencijos kalbėti, tačiau renginio organizatorius jį nuramino, kad jam jokių specifinių žinių ir nereikės – užteks perskaityti iš anksto paruoštą tekstą renginio auditorijai. Kaip vėliau paaiškėjo, renginio auditorija buvo 35 tūkst. vietinių, susirinkusių sporto stadione, o atidarymo pranešėjas pristatytas kaip Europos gėlų vandenų krevečių asociacijos ministras pirmininkas. Kaip užbaigia pasakojimą „Business Insider“, tokių istorijų neabejotinai „Lonely Planet“ neperskaitysite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų