Stambiausio Šveicarijos banko UBS vadovu paskirtas Serdžijas Ermotis (Sergi Ermotti). Iki tol S. Ermotis pusantro mėnesio buvo laikinasis banko direktorius.
Kaip buvo skelbta, 2011 m. rugsėjį UBS vadovas Osvaldas Griubelis (Oswald Gruebel) atsistatydino.
51-erių metų S. Ermotis iki UBS dirbo bankuose „UniCredit“ ir „Merril Lynch“. UBS įsitikinęs, kad S. Ermotis - tinkamiausia kandidatūra į banko vadovo postą siekiant užtikrinti stabilią banko plėtrą, teigia „Bloomberg“.
2012 m. planuojama dar kartą perrikiuoti UBS vadovybę. Direktorių tarybos pirmininkas Kasparas Viligeris (Kaspar Villiger) ketina palikti savo postą. Pagrindiniu pretendentu į jo vietą laikomas Vokietijos centrinio banko vadovas Akselis Vėberis (Axel Weber).
Per ketvirtadienį vyksiantį metinį akcininkų susirinkimą bankas pristatys naująją plėtros strategiją. UBS planuoja apriboti savo investicinę veiklą siekdamas pagerinti banko aktyvų kokybę. Bankas ketina plėstis kaip universalusis bankas. Šveicarijos grupė planuoja pritraukti kuo daugiau mokių klientų ir laipsniškai sumažinti rizikingų investicijų apimtis.
O. Griubelis atsistatydino iš UBS vadovo posto po skandalo su UBS Londono padalinio darbuotoji Kveku Adoboliu (Kweku Adoboli), dirbusiu su banko vertybiniais popieriais - jis padarė bankui 2,3 mlrd. dolerių nuostolių. Tuomet direktorių tarybos pirmininkas K. Viligeris pareiškė, kad toks sprendimas įrodo A. Grubelio „dorumą ir principingumą“, nes jis prisiėmė visą atsakomybę už patirtus nuostolius.
Apie J. Adobolio sukčiavimus paaiškėjo rugsėjo viduryje. UBS darbuotojas vykdė nesankcionuotas biržos operacijas. Londono policija sulaikė įtariamąjį, K. Adoboliui pateikti kaltinimai sukčiavimu ir finansinių dokumentų klastojimu.
Dėl skandalo UBS ketina atsisakyti investicinio verslo dalies, dėl ko teks atleisti apie tūkstantį darbuotojų.