Geriausiai iš 40 vertintų bendrovių viešai atsiskaito „Panevėžio energija“ (88 balai) ir „Dzūkijos vandenys“ (83 balai). Bendras didžiausių įmonių atskaitingumo lygis tesiekia vidutiniškai 35 balus.
„Akivaizdu, kad jos turi dirbti skaidriau ir dar nemažai nuveikti, kad galėtų išsklaidyti abejones dėl, pavyzdžiui, savo priklausomybės kuriai nors politinei partijai. Daugelis tyrime vertintų įmonių palankiai atsižvelgė į pasiūlymus ir domisi, kaip ateityje geriau atsiskaityti visuomenei“, - pranešime sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.
Mažiausiai informacijos įmonės, kaip ir savivaldybės, teikia apie savo korupcinių rizikų suvaldymą. Tik ketvirtadalis jų (11 iš 40) viešai skelbia etikos kodeksus, kas penkta (8 iš 40) - dovanų politiką,kas dešimta - būdus, kaip jos darbuotojai gali pranešti apie galimus korupcijos atvejus.
Korupcinių rizikų valdymo skiltyje daugiausiai taškų surinko „Panevėžio energija“, gavusi 85 balų iš 100 galimų.
Apie savo struktūrą, antrines bei asocijuotas įmones išsamiausiai atsiskaito taip pat „Panevėžio energija“, „Dzūkijos vandenys“, „Aukštaitijos vandenys“, Alytaus regiono ir Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centrai, Panevėžio autobusų parkas bei „Susisiekimo paslaugos“, surinkusios po 100 balų.
„Kauno energija“, kuri yra kotiruojama biržoje, teikia daugiausiai informacijos (100 balų) apie biudžetą, pajamas, mokesčius, vadovų bei darbuotojų atlyginimus. Be jos, tik dar trys įmonės skelbia tikslius vadovų atlyginimus.
Geriausiai atsiskaito vandens ir komunalinių paslaugų (vidutiniškai 46 balai iš 100 balų), atliekų tvarkymo (37 balai), šilumos (35), transporto bendrovės (26 balai).
Tyrime vertinta, kiek daugiausiai pajamų 2013 metais gavusios įmonės savo interneto svetainėse viešina informacijos, kaip suvaldo korupcines rizikas, ar atskleidžia struktūrą bei finansinę informaciją.