• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai kai kurie komerciniai bankai savo klientams pranešė, kad didina paslaugų įkainius. Kai kuriems gyventojams mėnesiniai planai brango – dvigubai. Pasipiktinę klientai ėmė svarstyti apie galimybę savo sąskaitas perkelti į kitus bankus, kur įkainiai mažesni.

Neseniai kai kurie komerciniai bankai savo klientams pranešė, kad didina paslaugų įkainius. Kai kuriems gyventojams mėnesiniai planai brango – dvigubai. Pasipiktinę klientai ėmė svarstyti apie galimybę savo sąskaitas perkelti į kitus bankus, kur įkainiai mažesni.

REKLAMA

Bankai tvirtina, kad klientai tokią galimybę turi, tačiau nemato priežasčių, kodėl esami klientai turėtų išeiti kitur.

Tuo metu patys klientai sako, kad priežastis akivaizdi: kai kurių bankų įkainiai tapo dvigubai didesni.

Panašu, kad jiems pritarė ir Lietuvos banko (LB). Jo valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus neseniai viešai patarė gyventojams nebijoti keisti banką, jeigu jo įkainiai per dideli.

Piktinosi bankų įkainiais

Portalo tv3.lt skaitytoja Roma pasipiktino SEB banko pabrangintu mėnesiniu planu.

„Neseniai gavau pranešimą iš banko, kad mano mėnesinis planas brangsta dvigubai. Dabar kas mėnesį turėsiu mokėti 2 eurus, per metus išeina 24 eurai. Taigi už nieką bankas vien iš manęs gauna beveik 25 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Bankų paslaugos brangsta, o išlaidos mažėja, juk jie mažina darbuotojų skaičių, uždaro bankų skyrius mažesniuose miestuose. O jeigu skyrius mieste ir yra, neįmanoma į jį be registracijos patekti“, – piktinosi moteris.

REKLAMA

Ji tikino šiuo metu svarstanti galimybes pereiti į kitą banką.

„Taip pat pasielgiau, kai pabrango telekomunikacijų paslaugos. Tiesiog perėjau į kitą įmonę, kur man pasiūlė pigesnį planą. Galbūt tai įmanoma padaryti ir su bankais? Rinkčiausi tą, kuris taiko mažesnį mėnesinį mokestį, juk iš esmės jokio skirtumo, kur guli mano pinigai“, – tikino moteris.

Tačiau ji baiminosi, kad bankas gali jos taip lengvai neišleisti.

„Turiu pasiėmusi būsto paskolą iš SEB banko. Taigi, bankas tikriausiai nesutiks manęs išleisti. O gal aš klystu?“ – svarstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Tikino, kad planas nėra brangus

SEB banko atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė atkreipė dėmesį, kad banko klientai gali rinktis vieną iš banko siūlomų atnaujintų paslaugų planų, taip pat ir paslaugų planą „Minimalus“, kuris yra sudarytas pagal Lietuvos banko reikalavimus.

„Šiam paslaugų planui taikome mažesnį negu Lietuvos banko reglamentuojamą mokestį. Jis siekia 1,37 euro mėnesiui.

Tačiau banko sąskaitos numerio (IBAN) perkelti iš vieno banko į kito nėra įmanoma, kadangi joje yra užšifruotas banko kodas. Jei klientai nori kitam mokėjimo paslaugų tiekėjui perkelti periodinio mokėjimo, SEPA tiesioginio debeto sutartis ar periodines įplaukas, gali naudotis sąskaitos perkėlimo paslauga“, – paaiškino banko atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė irgi tikino, kad išeiti iš „Luminor“ banko nemato priežasčių, nes banko mėnesinio plano kaina nepasikeitė, o jau paskelbti įkainių pokyčiai palies tik labai nedidelę dalį klientų.

Sąskaitas perkelti gali

Pasak I. Dauguvietytės-Daskevičienės, jei klientui banko sąskaita reikalinga tik tam, kad iš jos būtų nuskaitomos lizingo, būsto paskolos ar pan. įmokos, klientai gali turėti specialią riboto naudojimo sąskaitą, kuri yra nemokama.

REKLAMA

A. Mincienė tikino, kad gyventojai gali perkelti savo sąskaitas į naują banką naudodamiesi vadinamąja sąskaitos perkėlimo paslauga.

„Ja klientams padedama sklandžiai perkelti pasikartojančias operacijas, pavyzdžiui, nuolatinius pavedimus ir elektronines sąskaitas, iš senojo banko į naująjį. Norintys pasinaudoti šia paslauga tiesiog turi pateikti prašymą dėl sąskaitos keitimo paslaugos“, – komentavo specialistė.

Sąskaitas uždaro automatiškai

„Swedbank“ atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė aiškino, kad klientai, kurie nori uždaryti sąskaitą, tai gali padaryti pateikę prašymą per interneto banką ar atvykę į banko padalinį.

REKLAMA

„Lėšų likutis sąskaitoje nemokamai perkeliamas į kitą kliento pasirinktą banką.

Klientui pateikus prašymą uždaryti sąskaitą, bankas įprastai patikrina, ar klientas neturi neįvykdytų įsipareigojimų bankui, pavyzdžiui, delspinigių, nesumokėtų įmokų už suteiktas finansines paslaugas, kitų neįvykdytų mokestinių reikalavimų. Bankas taip pat tikrina, ar nėra kliento sąskaitų areštų, kuriuos uždėjo valstybės institucijos, kaip antai Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“ ir antstoliai“, – komentavo banko atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji atkreipė dėmesį, kad sąskaitos aptarnavimo mokesčiai, jeigu joje nėra pinigų, nesikaupia kaip skola.

„Jei sąskaita ir kitomis banko paslaugomis klientas nesinaudoja ilgiau kaip vienus metus, sąskaita gali būti uždaryta banko iniciatyva prieš tai informavus klientą“, – įspėjo D. Taučkėlaitė. 

Išimtys paskolų turėtojams

A. Mincienė atkreipė dėmesį, kad klientai, turintys paskolų ar kitų įsipareigojimų, gali pakeisti banką tada, kai padengia šiuos įsipareigojimus arba refinansuoja paskolas.

REKLAMA

„Kita galimybė – atsidaryti kredito aptarnavimo sąskaitą, kuri yra skirta tik paskolų mokėjimams, t. y. į ją klientas gali tik pervesti pinigus už paskolą, o jokios kitos paslaugos nėra teikiamos.

Kai kurie mūsų klientai iš tiesų renkasi tokią galimybę, tačiau dauguma visgi naudojasi einamąja sąskaita, nes naudotis ja patogu per interneto banką matyti mokėjimų istoriją, mokėjimo grafikus, prireikus teikti prašymus dėl paskolos sutarties pakeitimų, papildyti sąskaitą per bankomatą ir pan.“ – vardijo banko atstovė.

REKLAMA

D. Taučkėlaitė atkreipė dėmesį, kad jų klientas gali atsidaryti sąskaitą kitame banke ir naudotis jo paslaugomis.

„Vis dėlto jis ir toliau turi vykdyti mūsų banke prisiimtus įsipareigojimus, pavyzdžiui, mokėti būsto paskolos ar lizingo įmokas įprastu grafiku. Norint į kitą banką perkelti turimus įsipareigojimus, reikės refinansuoti turimas paskolas kitame banke.

Per metus uždaromų sąskaitų dalis banke sudaro kelis procentus nuo visų sąskaitų. Ši dalis išlieka stabili jau daugelį metų“, – vardijo banko atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 D. Taučkėlaitė pastebėjo, kad jos atstovaujamas bankas pastaruoju metu nekeitė  paslaugų mokesčių.

Pataria keisti bankus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas G. Šimkus sakė, kad, nepaisant aukšto praėjusių metų pelningumo, dalies Lietuvos komercinių bankų ketinimas didinti paslaugų įkainius yra „liūdinantis faktas“.

„Galiu pripažinti patį faktą, kuris deja yra liūdinantis, kad tokio aukšto pelningumo sąlygomis iš tikrųjų įkainiai yra padidinti, ir tai kelia klausimų tiek mums, tiek ir visai visuomenei“, – tikino G. Šimkus.

REKLAMA

„Finansinės paslaugos nėra dar viena paslauga, kurią gali pasirinkti. Yra ir vartotojo prisirišimas prie finansinių paslaugų teikėjo, yra ir tam tikri regioniniai, finansinio raštingumo klausimai, kurie taip greitai nesisprendžia. Todėl tas įkainių kėlimas, deja, yra ir jautrus, ir skausmingas atskiroms visuomenės dalims“, – kalbėjo LB valdybos pirmininkas.

G. Šimkus ragino žmones nebijoti atsisakyti bankų paslaugų, kuriomis jie yra nepatenkinti, ir rinktis kitų finansų įstaigų teikiamas paslaugas. Jis priminė, kad visų kredito ir mokėjimo įstaigų įkainiai yra skelbiami LB svetainėje.

„Kviečiu finansinių paslaugų vartotojus rinktis, ir jeigu nepatinka teikiamos paslaugos judėti į kitą finansinių paslaugų teikėją, prabalsuoti kojomis, arba pasirinkti tą geriausią paslaugų krepšelį, tame tarpe ir bazinių mokėjimo paslaugų krepšelį, kuris tikiuosi atpigs“, – tikino G. Šimkus.

kam reikslinga tokia neveikli istaiga kai Lietuvos bankas? Simkau tu dirbi ar suda mali?
O pagalvoti apie antrą pono Nausėdos kadenciją? Ar tai lietuviui pernelyg sudėtinga suvesti galus apie žvėriškus bankų įkainius ir bankininką Nausėdą? Ne, pernelyg sudėtinga. Bet savo pinigus skaičiuot mokat, o galvoti tai ne?
Ne straipsnis, o protapisis bei užsakytas bankų klientams eilinis hipnozės seansas. Bandoma įteigti, kad nėra prasmės keisti banką, nes sąlygos visur vienodos... Taip! Visur klientas bus apiplėštas. Lietuvoje pereiti iš vieno banko į kitą palyginčiau kaip su turginio rinkliavų už "stogą" mokėjimą Tulpiniams pakeisti mokėjimu Agurkiniams. Reikia ne keisti banką Lietuvoje, o aplamai banko sąskaitą atsidaryti užsienyje. Tai įmanoma ir labiau apsimoka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų