• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maitinimo įstaigoms skelbiant bankrotus ar skundžiantis, kad dabartinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra per didelis, tiek valdančiuosius, tiek opoziciją atstovaujantys Seimo nariai vertina, jog prie diskusijos šiuo klausimu reikės grįžti.  

Maitinimo įstaigoms skelbiant bankrotus ar skundžiantis, kad dabartinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra per didelis, tiek valdančiuosius, tiek opoziciją atstovaujantys Seimo nariai vertina, jog prie diskusijos šiuo klausimu reikės grįžti.  

REKLAMA

Seimo „laisviečių“ frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas teigia, kad sektoriaus situacija rodo – prie šio klausimo teks grįžti. Tuo metu Seimo pirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad diskusija tikriausiai bus, bet išlieka klausimas kaip, įvedus lengvatą, būtų kompensuotos prarastos lėšos.  

„Aš maniau, kad ta diskusija po COVID-19 pasibaigė ir viskas su tuo buvo baigta. Bet matant tokią situaciją aš manau, kad prie šio klausimo gali tekti grįžti ir jį persvarstyti“, – šią savaitę Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) organizuotos diskusijos metu teigė V. Mitalas.

„Diskusija galima ir tikriausiai ji bus. Bet reikia aiškiai suvokti, kokia to žingsnio kaina ir pagalvoti, kaip tai kompensuosime ir paimsime lėšas. Nes taip pat reikia galvoti ir apie perskirstymo didinimą“, – vertino V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau konservatorius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mindaugas Lingė nemano, kad šis klausimas turėtų būti nagrinėjamas dabar.

REKLAMA

„Šiame etape ne. Galime sukurti sąlyga, kad kai Lietuva turės perskirstymą, siekiantį 38 proc., tai tikrai diskusiją galėsime turėti ir atvirumą šiai lengvatai“, – diskusijos metu tvirtino jis.

Kai kurios partijos siektų lengvatos ir maitinimo įstaigoms, ir vietinės kilmės maisto produktams

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovė Jekaterina Rojaka įvertino, kad PVM lengvatos siūlymas „yra diskutuotinas“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Giedrius Surplys tvirtina, kad partija siekia lengvatos tiek maitinimo įstaigoms, tiek vietinės kilmės maisto produktams.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų partijos pozicija yra, dėl lengvatinio PVM kai kuriems maisto produktams, ypač vietinės kilmės taip. Pažiūrėti į Lenkiją, tai veikia. O dėl lengvatos maitinimo įstaigoms, tai matome rezultatus, kad be jos verslas užsidarinėja. Tai ji turėtų būti“, – aiškino Giedrius Surplys.  

O socialdemokratų poziciją atstovavusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė paminėjo, kad partijos programoje lengvatos norima tik būtiniausiems maisto produktams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Restoranai ketina streikuoti

Kaip anksčiau skelbė ELTA, Baltijos šalių maitinimo ir restoranų sektoriaus įmonės spalio pabaigoje planuojana streiką dėl, jų teigimu, per didelio PVM tarifo.

Kaip liepą yra teigusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė – restoranai streikuos, nes našta jiems yra nepakeliama dėl panaikintos PVM lengvatos ir per kelis metus apie 70 proc. išaugusio minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA).

REKLAMA

Lietuvos restoranai 2024 m. balandį jau yra protestavę dėl, anot jų, siekiančio PVM ir reikalavo sugrąžinti ankstesnę lengvatą.

Nuo naujųjų metų nustojo galioti lengvatinis 9 proc. PVM tarifas restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms ir išsinešti teikiamam maistui.

Finansų ministerijos atstovas Irmantas Mikulėnas yra tvirtinęs, kad nustosianti galioti PVM lengvata maitinimo sektoriui valstybės ir savivaldybių biudžetams atneš papildomus 140 mln. eurų.

Tai tegul streikuoja,užkniso jau.Į kainas tegul pasižiūri LT ir užsienį.Pas mus jau MONAKAS
Absurdas. Kodėl kažkokioms verslo nišoms kažkokios privilegijos??? Kur rinkos,pasiūlos-paklausos dėsniai ir verslo konkurencija??? Kokią teisę politikai turi kištis į privatų verslą??? Kieno interesus atstovauja politikai - verslo ar žmonių??? Kai buvo mažesnis PVM ar kavinėse ir restoranuose dėl to mažėjo kainos??? Kainos visvien kilo! O skirtumą nuo PVM verslininkai krovėsi sau į kišenę.

Kodėl nėra PVM lengvatos net būtiniausiems maisto produktams??? Nemažoje dalyje Europos PVM maisto produktams siekia 5-9 proc. O pas mus 21 proc - nuo kiekvieno nupirkto batono valdžia paima sau 4 riekes ir nuo kiekvieno litro pieno valdžia išgeria 1 stiklinę.

Kavinės ir restoranai nėra pirmo būtinumo paslauga - tai nišinis verslas žmonėms su aukštesnėmis nei vidutinės pajamos,į restoranus eina pasiturintys žmonės galintys sau leisti mokėti daugiau. Tad ar socialiai teisingą taikyti lengvatas verslui skirtam pasiturintiems žmonėms - bet iš pensiniko ir invalido prekybos centrę lupti visus 21 proc už bulves,morkas ir makaronus??? Norite lengvatų??? Taikykite jas būtiniausiems maisto produktams - o ne kažkokiam vienam verslui proteguoti.

tai kaip fiziniai asmenys nebankrutuoja kai jiems už maista reikia mokėti 21proc.pvm?....kas per durniu šalis. Gi matot kad pilnos tos kavines, tai kelkit kainas, kas trukdo? Bus daugiau pelno. Arba keiskit veiklos krypti i spa.centrus ten 0proc,pvm arba i viešbučius ten 9pvm...aš kaip fizinis asmuo už viska sumoku 9-21proc.pvm, dauguma.man viskas.21proc. Bet įmones tuos.pvm susigrąžina pirktadamos.sau prekes ir paslaugas, jos.kurą,popierių,elektra, viska jo perka be pvm nes pvm susigrąžina, o man kaip fiziniam asmeniui gal man bankrotą skelbti kad aš pvm už.viska sumoku, uz maištą, vandenį,elektra, man pvm 21proc! Klounai
Patylekit
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų