Pirmadienį aliuminis kainuoja apie 2,541 tūkst. JAV dolerių už toną. Penktadienio prekybos sesijos pabaigoje jo kaina sudarė 2,615 tūkst. JAV dolerių už toną ir buvo 31 proc. didesnė negu metų pradžioje.
Stambių aliuminio gamintojų „Alcoa“ ir „Norsk Hydro“ akcijų kursai šiemet pakilo atitinkamai 77 ir 45 procentais.
2020-ieji gali aplenkti 2010-uosius ir tapti „didžiausio istorijoje aliuminio paklausos augimo metais“, teigia finansinių paslaugų bendrovės „BMO Capital Markets“ žaliavų rinkos analitikas Colinas Hamiltonas.
Aliuminis plačiai naudojamas pakuotės gamyboje, taip pat statybos ir įvairiuose gamybos sektoriuose, kurie, atsigaunant pasaulio ekonomikai, taip pat atsitiesia.
„Matome visuotinį ekonominio aktyvumo atsigavimą ir, esant tokiomis sąlygomis, aliuminis laimi beveik visomis kryptimis“, – teigia konsultacijų bendrovės CRU analitikas Eoinas Dinsmore’as.
BMO prognozėmis, aliuminio paklausa pasaulyje šiemet padidės 8,5 proc. iki 68,2 mln. tonų.
Tuo tarpu metalo pasiūla gali būti mažesnė negu tikėtasi, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
Pavyzdžiui, Kinijos Junano provincijoje veikiančios aliuminio gamyklos neseniai buvo priverstos sumažinti gamybą. Dėl sausros regione sutriko hidroelektrinių veikimas ir provincijos valdžia aliuminio bendrovių paprašė sumažinti elektros energijos naudojimą.
Ekspertai prognozavo, kad Junano provincija 2020–2023 metais užtikrins apie 50 proc. pasaulinės aliuminio gamybos prieaugio, taigi bet koks gamybos šiame regione sumažėjimas turės pasaulinių pasekmių, aiškina E. Dinsmore‘as.
„Šis regionas aliuminio rinkai yra labai svarbus – būtent čia sutelktas pasiūlos augimas“, – pažymėjo ekspertas.