• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimasis premjeras Gintautas Paluckas žada konkrečius sprendimus dėl mokesčių didinimo labiausiai pasiturtintiems asmenims pristatyti kitais metais, tačiau pažymi, kad tai yra pirmiausia teisingumo klausimas.

Būsimasis premjeras Gintautas Paluckas žada konkrečius sprendimus dėl mokesčių didinimo labiausiai pasiturtintiems asmenims pristatyti kitais metais, tačiau pažymi, kad tai yra pirmiausia teisingumo klausimas.

REKLAMA

„Pagrindinis principas šiandien yra tas, jog mūsų mokesčių sistema yra moraliai neteisinga ir apie tai ne tik mes kalbame, bet ir tarptautinės institucijos“, – interviu tinklalaidėje politika.lt sakė G. Paluckas.

Socialdemokratas aiškina, kad šiandien Lietuvoje turime regresyvią mokesčių sistemą, kur didžiausias pajamas uždirbantys žmonės sumoka tokią pačią dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) kaip ir mažiausiai pasiturintieji.

„Tiems, kurie uždirba mažas pajamas, taikomas efektyvus GPM tarifas – 6,9 proc. Vidutines pajamas uždirbantys jau apmokestinami 12–14 proc., priklausomai nuo tų išskaitų, kokias gali patirti. Ir matome tuos, kurie per mėnesį iš įvairių šaltinių gauna pajamų virš 20 tūkstančių eurų. Džiaugiamės, kad sugeba tiek žmonės uždirbti, bet jau jų tarifas yra tik 6,9 proc.“, – nurodė būsimasis ministras pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai čia tokia kreivė, kuri kuo daugiau uždirbi, tuo labiau riečiasi į apačią, bet kurioje šalyje, bet kurioje mokesčių sistemoje vadinama neteisinga“, – pridūrė jis.

REKLAMA

G. Paluckas: turime netvarią finansų sistemą

Paskirtasis premjeras tikina, kad sprendimai dėl mokestinės sistemos pertvarkos yra reikalingi ir todėl, kad Lietuvos biudžetas yra deficitinis, o valstybės skola neužilgo priartės prie 50 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) ribos, kurią pasiekus finansų sistema bus laikoma netvaria.

„Jau nebereikia aiškinti, kai tu pamatai biudžeto pajamas 15 mlrd. eurų (su Europos Sąjungos lėšomis 17 mlrd. eurų), o išlaidas 23 mlrd. eurų, supranti, kad tie skolinti 5 mlrd. eurų gal ir atrodo 3 proc. deficitas nuo BVP, bet tai yra 28 proc. pajamas viršijančios išlaidos nuo viso biudžeto. Tai yra kosminė suma“, – teigė socialdemokratas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu mes nerasime tvarių finansavimo šaltinių, jau 2027-ais metais skolos santykis su BVP jau sieks 50 proc. ir daugiau. Priartėsime prie viršutinės vadinamosios Mastrichto ribos, nuo kurios jau finansų sistema vadinama netvaria“, – tvirtino jis.

G. Palucko teigimu, būsimoji Vyriausybė ir toliau žada skolintis, tačiau padidintais mokesčiais bus galima geriau valdyti valstybės skolos augimą ir jos aptarnavimo kaštus, kurie kasmet vis auga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes galime sakyti, jog galime pasiskolinti per tam tikrą laikotarpį, bet skola bus aptarnaujama ir grąžinta iš tų šiek tiek padidėjusių mokesčių. Mes perkame laiką išsimokėtinai ir tai yra logiška“, – tikina jis.

Politikas pažėrė kritikos nueinančiai Ingridos Šimonytės Vyriausybei, kuri, jo teigimu, paruošė mokesčių reformos projektą be platesnės diskusijos su visuomene. Pasak G. Palucko, tokie veiksmai davė valstybei pasitikėjimo žalą.

REKLAMA

„Visi diskutavo, niekas dorai nieko nesuprato ir atitinkamai tas projektas realiai net nepasiekė Seimo plenarinių posėdžių salės, tik atskiros jo dalys. Todėl tų klaidų tikrai nekartosime. Pirmiausia pasiruošime, padiskutuosime“, – žadėjo jis.

Kaip anksčiau skelbė ELTA, Gintauto Palucko Vyriausybės programoje numatyta didinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) progresyvumą, suvienodinti sąlygas Lietuvos ir užsienio investuotojams bei mažinti biurokratizmo naštą.

Vyriausybės programa Seimui turėtų būti pateikta ketvirtadienį. Naujasis G. Palucko Ministrų kabinetas įgis įgaliojimus tik tada, kai pastarajai programai pritars parlamentas – tą valdantieji viliasi padaryti gruodžio 12 d.

tv3.lt

Viešieji finansai naudojami neefektyviai. Sėdintys ant mokesčių mokėtojų pinigų, skiria juos ne mokytojams, gydytojams ar bedarbiams, o biurokratams ir naujoms biurokratų darbo vietoms (jų vaikams ir kitiems giminaičiams). Ir tada mes sužinome, kad "mokesčių sistema yra moraliai neteisinga", kas išvertus reiškia, kad "norime daugiau jūsų pinigų, nes mums reikia". Tai gal problema ne mokesčių mokėtojų moralė, o mokesčių naudotojų moralė? Kodėl biudžetui didėjant dešimtimis kartų vis daugiau viešųjų paslaugų tampa nepasiekiamos? Didelė valstybė - tai ne didelė širdis. Tai didelė šikna.
As tai noriu zinoti kiek pvz 50 didžiausiu Lietuvos imoniu sumoka mokesciu Lietuvoje . Vargsas, vargsas nezino kad ,, demokratiniame ,, pasaulyje dideles kompanijos is viso nemoka mokesciu . Turciai paprasčiausiai lobsta neturtingu sąskaita vat ir visa ,, demokratija ,, .
Viskas teisingai. Mūsų verslas nelabai dalinasi su visuomene, o tada prasideda kitos problemos, būtent Lietuvių emigracija
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų