Vilnietė Irina nuo šiol gaus didesnę algą. Valdžia minimalų darbo užmokestį padidino nuo 350 iki 380 eurų. Tačiau Irina sako, kad ir už tiek išgyventi neįmanoma, tad dirba du darbus: pluša parduotuvėje ir apsaugos firmoje.
30 eurų „ant popieriaus“ padidėjusia alga nesidžiaugia ir sostinės gatves švarinantis vyriškis. Į rankas ji dar pusšimčiu eurų mažesnė.
Ekonomistai sako: kas tikrai padidėjo – tai gaunančiųjų minimalią algą skaičius.
Pasak Mačiulio, minimalų užmokestį turėtų gauti tik dar mokslų nebaigę, patirties neturintys darbuotojai. Tai esą turi būti laikina, pereinamoji alga. O dabar ją gauna ir apie 80 tūkst. biudžetininkų. Jų algoms iš valstybės iždo bus skirta per 20 mln. eurų. Dirbančiųjų privačiame sektoriuje piniginė našta kris darbdaviams. Jokia ne paslaptis, kad dalis jų, padidinus minimalią algą, žmogui tiesiog sumažina etatą, nors krūvis lieka tas pats.
Tuo metu, didėjant minimaliam užmokesčiui, auga ir kai kurios įmokos. Štai savarankiškai besidraudžiantiems privalomojo sveikatos draudimo įmoka didėja beveik trimis eurais. O trečdalis Europos Sąjungos valstybių išvis nereguliuoja minimalios algos dydžio.
Plačiau žiūrėkite TV3 reportaže: