„Bandomojo konkurso laimėtojai yra patyrusi komanda, kuri žada suteikti erdvę naujiems talentams išbandyti save ir eksperimentuoti įvairiomis meno formomis. Džiaugiuosi, kad tame pačiame pastate įsikūręs Vilniaus naktinis biuras dainyklos operatoriams galės pasiūlyti ir naujų iniciatyvų išbandymą lankytojų švietimui ar saugumui“, – pranešime cituojama Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.
Jei dainyklos modelis pasitvirtins, kitąmet šį statusą planuojama suteikti ir ne savivaldybės patalpose įsikūrusioms muzikos vietoms taip išplečiant dainyklų tinklą. Tokiu būdu siekiama gyventojams pasiūlyti daugiau alternatyvų laisvalaikio praleidimui mieste vakaro ir nakties metu.
Dainykloje – įvairios veiklos
Dainyklose, be baro veiklos, numatomas platus veiklų spektras – vaidinimai, dainavimai, grojimai, literatūriniai skaitymai, šokiai ar bet koks kitas viešas gyvas kūrinio atlikimas. Pirmenybė teikiama atlikimo įvairovei (skirtingoms formoms) ir kokybei, naujų talentų ir iniciatyvų skatinimui.
Naujos Lukiškių kalėjimo versijos autoriai Povilas Oželis ir Martynas Butkevičius tikisi, kad nauja dainyklos koncepcija ir čia atsirasianti scena pakeis naktinį Vilniaus gyvenimą, augins jau esamus, bet mažiau matomus talentus, padės atrasti naujų.
Sostinės centre esančiam Lukiškių kalėjimui nutraukus savo tiesioginę veiklą, čia įsikūrė „Lukiškių kalėjimas 2.0“ iniciatoriai – šioje vietoje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai, kuria per 350 menininkų.
Dainyklos Vilniaus gatvėje patalpų nuomos laimėtojas išrinktas iš keturių dalyvių. Pasak P. Oželio ir M. Butkevičiaus, dainykla savo duris galėtų atverti dar pavasarį.