Liepą derintam projektui centras nepritarė dėl teisės aktų neatitinkančios vėdinimo sistemos, kitų priežasčių, BNS informavo NVSC Vilniaus departamentas.
„NVSC specialistų vertinimu, šis techninis projektas neatitiko visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimų. Rengėjams pateiktos pastabos ir paprašyta patikslinti informaciją, kuri nebuvo, kaip reikalauja teisės aktai, pateikta, pavyzdžiui – dėl projektuojamų patalpų vėdinimo sprendinių ir kt.“, – teigiama centro komentare.
Projekto rengėjams atsižvelgus į centro pastabas, jis bus svarstomas pakartotinai, tuomet bus siekiama statybų leidimo.
Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas BNS informavo, jog tai tik vienas iš keturių komplekso statybų leidimų, dėl kurio šiuo metu metu vyksta derinimo procedūros.
„Daugiafunkcio komplekso statyboms iš viso reikės 4 statybos leidimų. Pirmasis – Nacionaliniam stadionui – jau yra išduotas, šiuo metu vyksta statybos leidimo Kultūros ir ugdymo centrui derinimo procedūros, likusių dviejų objektų techniniai projektai yra eskpertuojami, dėl jų statybos leidimų procedūros bus pradėtos vėliau“, – nurodė jis.
Savivaldybė su investicijų bendrove „BaltCap“ įmone „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ 2021-ųjų spalį pasirašė koncesijos sutartį, kuri numato, kad iki 2025-ųjų balandžio šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis 15 tūkst. vietų futbolo stadionas su įvairioms sporto šakoms pritaikytu kompleksu.
Kultūros ir ugdymo centras bei biblioteka Ozo gatvėje yra antrasis etapas, o trečiuoju ir ketvirtuoju planuojamas sporto centras, lengvosios atletikos stadionas bei vaikų darželis Šeškinės gatvėje.
Leidimą stadiono statyboms Vilniaus savivaldybė išdavė gegužės 23 dieną.
Stadiono statybų rangove pernai buvo pasirinkta „Veikmės statyba“, tačiau šiemet ji pasiūlė darbus atlikti trečdaliu brangiau – už maždaug 120 mln. eurų, todėl „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ bando ieškoti kito rangovo.
Sostinės meras Valdas Benkunskas birželį teigė, kad statybos jau pradėtos.