Naujoji DI sistema, pavadinta „Evo 2“, gali skaityti ir projektuoti visų gyvybės formų genetinius kodus.
Mokslininkai labai tikisi, kad tokia DI technologija smarkiai paspartins mokslinius tyrimus, nes didžiuliuose duomenų kiekiuose tirs dėsningumus, kuriuos analizuoti rankiniu būdu paprastai prireiktų metų.
Sistema mokėsi iš beveik 9 trln. genetinės informacijos vienetų, paimtų iš daugiau kaip 128 tūkst. skirtingų organizmų, įskaitant bakterijas, augalus, žmones.
Ankstyvųjų bandymų metu ji tiksliai nustatė 90 proc. potencialiai žalingų BRCA1 geno, susijusio su krūties vėžiu, mutacijų.
Mokslininkai teigia, kad tai gali padėti sukurti tikslesnius gydymo būdus, įskaitant genų terapiją, nukreiptą tik į konkrečias ląsteles.
DI sistema sukurta panaudojus 2 tūkst. „Nvidia H100“ procesorių „Amazon“ debesijos infrastruktūroje.
Kartu su „Arc Institute“ ir Stanfordo universitetu sukurta „Evo 2“ dabar laisvai prieinama viso pasaulio mokslininkams per „Nvidia“ tyrimų platformą „BioNeMo“.
Mokslininkai mano, kad ši technologija gali padėti ne tik medicinoje, bet ir sukurti javus, kurie geriau atlaikytų klimato kaitą, taip pat sukurti naujus būdus taršai skaidyti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!