• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant vasarai vis daugiau žmonių kreipiasi į kelionių agentūras, didžiausias susidomėjimas pastebimas šiltųjų kraštų kurortais. Fiksuojamas ryškesnis keliautojų srautas, jie renkasi brangesnius ir kokybiškesnius variantus.

Artėjant vasarai vis daugiau žmonių kreipiasi į kelionių agentūras, didžiausias susidomėjimas pastebimas šiltųjų kraštų kurortais. Fiksuojamas ryškesnis keliautojų srautas, jie renkasi brangesnius ir kokybiškesnius variantus.

REKLAMA

Ekspertai teigia, kad šiais metais yra užsakoma daugiau kelionių, įmonės ima siūlyti naujų maršrutų.

Auga kelionių paklausa

„TezTour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pasakojo, kad jau yra fiksuojamas didesnis susidomėjimas kelionėmis.

„Per kelis metus trukusią pandemiją itin daug žmonių neatostogavo ir sukaupė nemažai laisvų dienų, taip pat gyventojai labai pasiilgo atostogų svetur. Tad šiais metais stebime itin suaktyvėjusią kelionių paklausą – jau užsakyta beveik pusė vasaros kelionių“, – teigė I. Aukštuolytė.

Ji kalbėjo, kad žmonės vis dar mieliau renkasi išbandytus maršrutus, jie dar yra ne itin linkę eksperimentuoti.

„Vasaros sezoną keliautojams siūlome net 20 atostogų krypčių, tad kiekvienas išsirinks kelionę pagal savo norus. Išankstiniai sezono pardavimai rodo, kad keliautojai vis dar nėra linkę eksperimentuoti – jie renkasi tas poilsio kryptis, kurios yra puikiai žinomos ir laiko patikrintos“, – užsiminė I. Aukštuolytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Novaturo“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė taip pat komentavo, kad šiuo metu yra parduota apie pusė vasaros sezono kelionių.

REKLAMA

„Pardavimus šios vasaros atostogoms pradėjome dar praėjusių metų pabaigoje, o pats sezonas startavo kovo pabaigoje pirmuoju skrydžių į Turkijos kurortus. Šiai dienai esame pardavę apie pusę vasaros atostogų sezono programos, o gegužę pasitinkame su daugiau nei 60 proc. užkrovimu“, – pasakojo D. Zapkutė.

Ji atkreipė dėmesį, kad populiariausių šalių paklausa išlieka, o kelionių agentūra siūlo naujų maršrutų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šios vasaros populiariausių TOP 5: Turkija, Graikijos salos, Madeira, Juodkalnija, Bulgarija. Šią vasarą keliautojams pasiūlysime ir naujienų. Pirmoji – naujas regionas vakarinėje Turkijos pakrantėje – europietišku charakteriu pasižymintis Bodrumas“, – teigė D. Zapkutė.

Ji pristatė ir kryptis, kurios vėl ėmė veikti po pertraukos – keleiviai galės vykti į Tunisą ir Maljorkos salą.

„Į vasaros atostogų pasiūlą po pertraukos grįžta ir Tunisas, laikomas vienu didžiausių SPA paslaugų centru aplink Viduržemio jūrą ir garsėjantis jūros terapijos procedūromis. Šią vasarą keliautojų laukia ir trečioji naujiena – Maljorkos sala“, – pabrėžė komunikacijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Renkasi šiltuosius kurortus

I. Aukštuolytė atkreipė dėmesį, kad vasarą yra labai populiarūs šiltųjų kraštų kurortai, kartais klientai renkasi ir tolimesnes šalis.

„Vasaros sezonui Lietuvos keliautojai dažniausiai renkasi Turkijos kurortus Antaliją, Alaniją, Bodrumą, Marmarį, kuriuose išlieka puikus kainos ir kokybės santykis. Taip pat populiarumu nenusileidžia Graikija su savo salomis Kreta bei Rodu, žemyninėje dalyje esančiu Peloponesas ir naujiena – Korfu sala“, – pasakojo skyriaus vadovė.

REKLAMA

Jos duomenimis, lietuviai noriai renkasi Europos kurortus, didelis susidomėjimas yra kelionėmis į Portugaliją.

„Mėgstamiausių Lietuvos keliautojų krypčių sąraše yra ir Bulgarijos kurortai, gražuolė Maljorka ir ispaniškoji Malaga, Italijos Riminis ir Kalabrija, temperamentingasis Sakartvelas. Atsižvelgę į keliautojų norus, išplėtėme ir kelionių į Portugaliją krypčių skaičių: šalia Algarvės regiono, šį sezoną startavo skrydžiai į Madeirą“, – komentavo I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Paklausta apie naujus kelionių maršrutus, vadovė pristatė kelias kryptis, kuriomis bus galima keliauti šią vasarą.

„Naują vasaros sezoną pasitinkame su dviem naujomis kryptimis: graikiškaisiais Havajais vadinama Korfu sala ir kerinčiu Italijos kurortu Rimini, esančiu Adrijos jūros pakrantėje“, – teigė I. Aukštuolytė.

Nors kelionių kainos per kelerius metus išaugo, viešbučių kainos išlieka beveik tokios pat, kaip ir prieš pandemiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viešbučių kainos, lyginant su priešpandeminiais 2019-aisiais metais, išliko panašaus lygio. Tačiau vertinant bendrą kainų augimą, kelionių visomis kryptimis kainos vidutiniškai ūgtelėjo 5,5 proc.“ – aiškino vadovė.

Jos duomenimis, kelionių kainos išaugo dėl brangstančių degalų ir dėl uždarytų valstybių pakitusių kelionių maršrutų.

„Tokį kainų kilimą lėmė išaugusi skrydžių organizavimo savikaina: reikšmingai pabrango degalai, kelionių kainų pokyčiams daro įtaką ir dėl uždarytų trijų valstybių oro erdvių pailgėję skrydžiai“, – komentavo I. Aukštuolytė.

REKLAMA

 Peržvelgus keliaujančių lietuvių biudžetą buvo pastebėta, kad jie mieliau renkasi kokybiškesnes, prabangesnes keliones.

„Augančią vidutinę kelionės kainą lemia ir dar viena priežastis – pastebime, kad rinkdamiesi savo atostogų pasiūlymus, lietuviai skiria didesnį biudžetą nei anksčiau. Jie daugiau investuoja į kokybišką poilsį, renkasi aukštesnės klasės viešbučius, ilgesnę atostogų trukmę, „viskas įskaičiuota“ paketus, o tai taip pat išaugina ir bendrą įsigyjamos kelionės kainą“, – kalbėjo I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Dažniausiai keleiviai apsistoja viešbučiuose, labiausiai domimasi „viskas įskaičiuota“ paketais, kuriuose būna įskaičiuotas maitinimas.

„Mūsų keliautojai linkę investuoti į kokybišką ir patogų poilsį, todėl didžioji dalis jų renkasi apgyvendinimo viešbučiuose paslaugą. Turkijos ir Egipto viešbučiai siūlo itin patrauklius „viskas įskaičiuota“ paketus, kai patiems poilsiautojams nereikia savarankiškai rūpintis maitinimu“, – pasakojo vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad šalyse, kuriose galima daugiau laiko praleisti keliaujant, klientai mieliau renkasi nemokamai valgyti vieną ar du kartus per dieną.

„Europos kurortuose, kur patogu po šalį keliauti ir savarankiškai, lietuviai renkasi maitinimo tipą – „pusryčiai“ arba „pusryčiai + vakarienė“. Taip galima išvengti maisto ruošimo rutinos, bet kartu paragauti ir vietinio maisto. Toks maitinimo tipas itin populiarus Ispanijos, Graikijos, Italijos kurortuose“, – aiškino I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Kelionės brango dėl degalų brangimo

D. Zapkutė kalbėjo, kad šiais metais kelionių kainos išaugo dėl naftos kainų augimo, didelės įtakos turėjo ir infliacija.

„Lyginant su praėjusiais metais, šiemet kelionių kainos ūgtelėjo. Naftos kainos pradėjo augt dar praėjusias metais. Išaugusios naftos kainos drastiškai pakoregavo ir aviacinio kuro kainas. Skaičiuojant nuo 2022-ųjų metų pradžios aviacinio kuro kaina pabrango apie 60 proc. Tokie kuro kainų šuoliai turi tiesioginės įtakos turizmo industrijai, nes transportavimo dalis paslaugos kainoje vidutiniškai sudaro apie 30 proc. Didesnėms kainoms turi įtakos ir infliacija, išaugusios paslaugų ir produktų kainos“, – aiškino D. Zapkutė.

REKLAMA

Kiekvienas klientas gali išsirinkti jiems tinkamiausią kelionių planą, tai priklauso nuo pirkėjo poreikių.

„Mūsų keliautojai visose atostogų kryptyse gali rasti įvairių kainų pasiūlymų. Viskas priklauso nuo žmonių lūkesčių ir norų. Pavyzdžiui, savaitės trukmės atostogos 5 žvaigždučių viešbutyje Turkijos kurortuose žmogui gali kainuoti ir apie 350 eurų, ir apie 800 eurų, priklausomai nuo keliautojų poreikių“, – komentavo D. Zapkutė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, uždaryta oro erdvė sukėlė problemų skrydžių maršrutams, nuostolių patyrė šalys, į kurias anksčiau noriai keliaudavo rusai.

„Dėl karo Ukrainoje uždaryta oro erdvė visiems Rusijai priklausantiems, joje registruotiems arba jos kontroliuojamiems orlaiviams. Tai didelė rinka ir šis draudimas neišvengiamai turi įtakos toms šalims, į kurias paprastai atostogauti vykdavo Rusijos piliečiai“, – kalbėjo komunikacijos vadovė.

Iš nuostolius patiriančių šalių ji labiausiai išskyrė Turkiją. Vadovės teigimu, šios šalies viešbučiai gali siūlyti mažesnę kainodarą.

„Turkija yra viena tokių šalių. Dėl susitraukusių turistų skaičiaus iš Rusijos, šalies turizmo sektoriui reikia skubiai galvoti kaip amortizuoti keliautojų srautų persiskirstymą ir gali būti, kad viešbučiai taikys mažesnę kainodarą norėdami prisitraukti klientų šios vasaros sezonui“, – užsiminė D. Zapkutė.

Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad paklausiausi yra viešbučiai, kiti renkasi atokiau nuo kitų pastatų esančias vilas.

„Didžioji dauguma mūsų keliautojų mieliau renkasi viešbučius. Keliaujantys su draugų kompanija ir didesnės šeimos, pageidaujančios daugiau privatumo, teiraujasi viešbučių, kurie gali pasiūlyti ir atskiras, atokiau nuo pagrindinių pastatų esančias vilas. Vilos, apartamentai taip pat yra paklausesni tokiose atostogų šalyse kaip Tenerifė ar Graikijos salos“, – pasakojo D. Zapkutė.

Skubėkite pirkti, bilietų neliks, tai durina žmogelius , tai puls dabar pirkti, panašiai, kai kruapas makaronus, tik cia kontingentas bus kitoks, ne babulkos su nukarusiais pasmakreje ansnukiais, o ponickos kurios prisipirkau šios sodos už 30centu dabar pardavinėja po du eurus už pakeli
O per lietuviškas agenturas galima ir nevažiuoti, yra užsienyje pilna agentūrų, kurios daugiau pigiau siūlo kelionės už spekuliantus lietuvoje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų