Už šeštąją darbo dieną darbuotojams bus mokamas 40 proc. dienos darbo užmokesčio priedas, rašo „Deutsche Welle“.
Graikijos viešbučių ir restoranų sektoriui šis reglamentas netaikomas, nes jame 5 darbo dienų savaitė buvo panaikinta 2023 m.
Teigiama, kad nuo balandžio 1 d. minimalus mėnesinis darbo užmokestis, vadinamiems baltųjų apykaklių darbuotojams padidėjo iki 830 eurų, o vidutinis mėnesinis darbo užmokestis dabar yra apie 1250 eurų, o Graikijos ministras pirmininkas neseniai paskelbė, kad iki 2027 m. planuoja jį padidinti iki 1500 eurų.
Graikija susiduria su daugybe problemų, tokių kaip mažas darbo užmokestis, didelis nedarbas ir mažėjantis gyventojų skaičius, tačiau ji nėra vienintelė. Vis dėlto dirbantys daugiau smarkiai skiriasi nuo daugumos Europos kaimynių.
Keliose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ir Islandijoje, įmonės eksperimentuoja su įvairiais darbo savaitės modeliais. Arba 40 valandų darbo savaitę suspaudžia į keturias intensyvesnes 10 valandų darbo dienas. Arba paprasčiausiai 100 proc. darbo atlikti per 80 proc. laiko, tačiau vis tiek gauti visą atlyginimą.
Šių metų pradžioje Vokietijoje nacionalinė geležinkelių bendrovė „Deutsche Bahn“ ir traukinių mašinistų profsąjunga susitarė palaipsniui sutrumpinti standartinę darbo savaitę nuo 38 iki 35 valandų. Reikalavimai dėl trumpesnės darbo savaitės keliami ir kituose sektoriuose.