• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lauke sparčiai krentanti temperatūra siunčia ženklą vairuotojams: artėja automobilio padangų keitimo metas.

Lauke sparčiai krentanti temperatūra siunčia ženklą vairuotojams: artėja automobilio padangų keitimo metas.

REKLAMA

Pakeisti vasarines automobilio padangas į žiemines pagal Lietuvoje galiojančias Kelių eismo taisykles (KET) yra privaloma iki lapkričio 10-osios. Tačiau draudimo ekspertai pataria nelaukti paskutinės minutės – pasirūpinę tuo anksčiau ne tik sutaupysite laiko, bet ir kelyje jausitės gerokai saugiau.

Ragina padangomis pasirūpinti anksčiau

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius teigia, kad apie tai, jog jau atėjo metas keisti padangas, dažnai signalizuoja ir pati gamta.

„Jau spalio viduryje vairuotojus pasitinka neprognozuojami orai: nuo rytinių plikledžių iki staigaus ir netikėto sniego. Oro temperatūra iš teigiamos į neigiamą gali pasikeisti vos per naktį.

REKLAMA
REKLAMA

O, esant kelių laipsnių ar neigiamai temperatūrai, prastėja padangų sukibimas su kelio danga, ilgėja automobilio stabdymo kelias, kyla realus pavojus nesuvaldyti automobilio ir patekti į eismo įvykį. Todėl pradėti rūpintis žieminėmis padangomis reikėtų kur kas anksčiau, nei to reikalauja įstatymas“, – pataria R. Pocius.

REKLAMA

Pasak eksperto, žiemines padangas rekomenduojama pradėti naudoti temperatūrai nukritus žemiau septynių laipsnių. Būtent prie tokios temperatūros savo efektyvumą įprastai praranda vasarinės padangos – dėl šalčio sukietėjusi jų guma tiesiog nesukimba su kelio danga.

„Vasarinių padangų sukibimas su kelio danga šaltą dieną yra gerokai prastesnis, todėl net ir menkiausia šlapdriba kelionę gali padaryti labai rizikinga. Nežiūrėkite į padangų keitimą kaip į formalumą – tinkamos, esamoms oro sąlygoms pritaikytos padangos yra viena svarbiausių priemonių saugumo kelyje užsitikrinimui“, – sako draudikų atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepasirūpinus laiku – gali kainuoti brangiai

Draudimo ekspertas primena, kad laiku nepasirūpinus padangų pakeitimu, tai gali užtraukti baudą nuo 50 iki 100 eurų bei prievolę iš naujo atlikti automobilio techninę apžiūrą. Be to, sukėlus eismo įvykį, netinkamų padangų naudojimas gali būti laikomas ir draudimo sąlygų pažeidimu.

„Nustačius, kad eismo įvykio priežastis yra būtent netinkamų padangų naudojimas, avarijos kaltininkui gali būti nemokama draudimo išmoka, net jei jis yra apsidraudęs Kasko draudimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas tokiu atveju taip pat nepadės – nukentėjusiai pusei atlyginti patirti nuotoliai vėliau gali būti išieškoti iš įvykį sukėlusio asmens“, – įspėja R. Pocius.

Vairuotojai turėtų žinoti, kad žiemą eksploatuojamų padangų protektoriaus gylis privalo būti ne mažesnis nei 3 mm.

Ant tos pačios automobilio ašies esančios padangos privalo būti vienodo modelio, jų protektoriaus gylis negali skirtis daugiau nei 5 mm. Norintys naudoti dygliuotas padangas, jas eksploatuoti gali pradėti nuo lapkričio 1 d.

REKLAMA

„Reikėtų nepamiršti ne tik laiku pasikeisti padangų, bet ir patikrinti jų nusidėvėjimą, pasirūpinti, kad padangos būtų tinkamai parinktos ir sumontuotos: neliestų kėbulo ar pakabos detalių, neribotų ratų apsisukimo kampų ir neišsikištų už kėbulo ribų.

Taip pat reikėtų užtikrinti tinkamą padangų laikymą ir priežiūrą: išmontuotos vasarinės padangos iki kito pavasario turėtų būti laikomos taip, kad jų neveiktų temperatūrų skirtumai ar drėgmė. Priešingu atveju, kitam sezonui jos jau gali būti netinkamos“, – sako draudimo bendrovės atstovas.

Valdžadebiliai kitaip nemoka
Valdžadebiliai kitaip nemoka
Jie tik baudžia, nes yra debilai
Gaunasi dvigubas baudimas už tą patį pažeidimą,tačiau mūsų proto bokštams fas nesuprantama.
Netikekit Tv3 šudmaliu pezalais. Tech apžiūros nepanaikina. Bauda taip. Tik bukapročiai važinėja žiema su vasarinėmis padangomis. Deja tokiu nėra. Tv3 pametė kaulą bedarbiams komentatoriams. Tures šiokį tokį užsiėmimą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų