Tuo įsitikinome trečiadienio rytą užsukę į centrinį Kėdainių turgų, kur dėvėtais drabužiais tądien prekiavo keletas prekeivių, o tuo tarpu pirkėjų buvo vos vienas kitas.
„Prekyba žlugusi“
Pakalbinti prekeiviai teigė, kad jų darbas yra sezoninis. Daugiausia pirkėjų sulaukiama vasarą, o rudenį, vėstant orams, jų ima mažėti. Žiemą – ypatingas štilis.
„Žiemą prekeiviai turguje stovi tiesiog tik tam, kad išlaikytų prekybines vietas, kad žmonės neatprastų ir nemanytų, kad čia jau nieko nėra. Tai praktiškai su pardavimais išeina toks nulinis variantas“, – teigė prekeivė Virginija.
„Prekyba visiškai žlugusi. Labai mažai žmonių. Šalta, niekas nieko neperka. Kol kas merdėjam“, – jai antrino šalia prekiaujanti Neringa.
Kainos pakilo
Akivaizdu, kad turguje pakilusios ir dėvėtų drabužių kainos.
„Mes patys labai brangiai mokam ir už naujus, ir už dėvėtus drabužius, nes jų tiekėjai mums kelia kainas. Tiesą sakant, kokybė krenta, o kainos didėja. Tačiau pirkėjams mes negalim kainų didinti, nes bus per brangu, nebepirks.
Nors prekybos centruose per išpardavimus žmonės gali nusipirkti drabužių pigiau, bet tikrai kainos nesusilygina, pas mus vis tiek pigiau.
Žinoma, nauji rūbai, su etiketėmis, kainuoja panašiai kaip ir prekybos centruose. O būna, kad ateina pirkėjas ir tikisi, kad pas mus naujas rūbas, su etikete, kainuos porą eurų…“ – kalbėjo prekeivė Virginija.
„Nauji drabužiai tikrai brangūs, tačiau lyginant su dėvėtais pastarųjų kainos tikrai yra prieinamos“, – teigė Neringa.
Ieško stilingų drabužių
Turguje apsilankantys pirkėjai čia gali rasti ne tik dėvėtų ir naujų drabužių, bet ir avalynės, patalynės, rankinių ir kitų daiktų. Dažnas čia ieško sezoninių drabužių, o puoselėjantys išskirtinį stilių – madingų ir stilingų drabužių.
Į turgų užsukusi Roma su dukra Karolina apžiūrinėjo megztukus.
„Šiltuoju metų laiku ieškome vasarinių rūbų, o dabar žiemai ko nors šiltesnio. Ir tikrai galima kažką sau tinkamo rasti. Žinoma, kainų padidėjimas labai jaučiasi, – teigė moterys. – Pridėjus dar tiek pat, galima nusipirkti naują rūbą per išpardavimus. Tačiau prekybos centruose – masinė produkcija, vaikšto paskui visi vienodais rūbais apsirengę. Neįdomu, mums taip nepatinka. Jau geriau ir brangiau sumokėti, bet žinoti, kad antro taip apsirengusio žmogaus nesutiksi. Taip pat pastebėjome, kad tikrai pigiau negu prekybos centruose čia galima įsigyti paltų.“
Kraštietė Lina sakė į turgų užsukanti dažnai ir kaskart randanti ką nors įdomaus ne tik sau, bet ir kitiems suaugusiems šeimos nariams, vaikams: „Iš parduotuvių Lietuvoje nieko neperku, nes brangu. Mano vyras dirba užsienyje, tai atsiunčia drabužių arba nuvykusi pas jį apsiperku. Bet vis tiek labai mėgstu lankytis čia, turguje, ir ką nors įsigyti.“
Paklausta apie kainas, ji net aikteli. „Oi, ką jūs, viskas brangsta, o prie lito tikrai viskas buvo pigiau. Žinau, kad gal nereikėtų to daryti, bet, kai paverčiu eurus litais – negaliu atsistebėti: nejaugi aš tiek mokėjau?! Pavyzdžiui, dėvėtas paltas dabar kainuoja 20 eurų. Neprisimenu, kad anksčiau už paltą būčiau mokėjusi 70 litų.“
Danguolė BARAUSKIENĖ