• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešose vietose neretai galima pamatyti įvairių pamestų daiktų. Pavyzdžiui, pirštinių ar šalikų, kurių tikrieji savininkai greičiausiai jau neras ir nesusigrąžins.

Viešose vietose neretai galima pamatyti įvairių pamestų daiktų. Pavyzdžiui, pirštinių ar šalikų, kurių tikrieji savininkai greičiausiai jau neras ir nesusigrąžins.

REKLAMA

Kiek neįprasta, nors daugeliui pažįstama iš pasakos apie Pelenę būtų istorija, kai vaikinas ieško merginos, kuri pameta batelį.

Tik šiuo atveju viskas – kiek šiuolaikiškiau: vietoje pokylio – autobusų stotelė, vietoje batelio matavimo – įrašas socialiniame tinkle.

Mergina nuvažiavo, o batelis liko

Vienoje beveik 85 tūkst. narių turinčioje „Facebook“ grupėje vaikinas pasidalino gana kurioziška istorija.

Jis papasakojo, kad Šv. Velykų sekmadienį Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, laukė autobuso, kaip ir ten pat buvusi mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikinas įvardijo, kad ji atrodė apie 20–22 metų amžiaus, nors nebuvo tikras, mat „dabar visos atrodo vyresnės, nei iš tikrųjų yra“.

REKLAMA

Ir pridūrė, kad mergina turėjo šviesius plaukus iki pečių ir nešiojo akinius.

Jis nurodė, kad minima mergina skrolino telefone, kol pamatė, kad į stotelę atvažiavo 1G autobusas, ir puolė į jį lipti, nors durys jau užsidarinėjo.

„Būtum spėjusi, bet vieną tavo koją prispaudė užsidarančios autobuso durys. Betraukiant koją iš durų tarpo, tau nusimovė batas. Vairuotojas durų neatidarė ir tu nuvažiavai toliau, o batas liko vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai dabar aš ieškau tavęs, bato savininkės, pridedu ir nuotrauką, kaip batas atrodo. Tad, jeigu tai – tavo batas, sureaguok kažkaip. Grąžinsiu batą, o gal ir kava pavaišinsiu. Crazy (liet. beprotiška) čia istorija, kai pagalvoji, tokia moderni Pelenė“, – kalbėjo įrašo autorius.

Internautai jau laukia „ilgai ir laimingai“

Ši istorija sulaukė 900 reakcijų. Žmonės komentaruose linkėjo vaikinui sėkmės paieškose ir neslėpė, kad labai norėtų sužinoti, kaip ši istorija baigėsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu Pelenės istorija bus sėkminga – visa grupė laukia kvietimų į vestuves“, – pareiškė vienas komentatorius.

„Neįdomus jai tas batas – jai buvo likusios kelios valandos, kol 1G nepavirto moliūgu“, – juokavo kitas internautas.

Buvo žmonių, kuriems buvo labai smalsu, kaip merginai sekėsi važiuoti autobusu su vienu batu.

Komentatoriai kartojo, kad tai – ne tik labai juokinga, bet ir romantiška: „Tai kaip tomis pasakomis netikėti?“

REKLAMA

Identifikuoja pamestus daiktus

O rasti pamestus daiktus ar jų šeimininkus gali padėti ne tik socialiniai tinklai, bet ir tam skirti portalai. Pavyzdžiui, sausį pradėjęs veikti specializuotas rastų ir pamestų daiktų portalas „Radiniai.lt“.

Kaip aiškino įkūrėjas, radinių portalas naudoja modernias technologijas ir pažangius algoritmus, kad šalies gyventojai greitai ir efektyviai rastų pamestus daiktus ar jų savininkus.

REKLAMA

Paprastai kalbant, vartotojai gali tiesiog įvesti informaciją apie rastą ar pamestą daiktą, sistema palygina šią informaciją su duomenų baze ir pateikia vartotojui rezultatus, kuriuose gali būti identifikuotas reikiamas daiktas.

Idėja įkurti tokią internetinę erdvę kilo IT srities atstovui ir interneto projektų kūrėjui Deividui.

Vyras nurodė, kad tokią platformą sukūrė iš asmeninės patirties – kadaise prarado vertingą apyrankę ir vardinius akinius, tad tokio radinių portalo idėją mintyse nešiojosi jau kurį laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi pats porą kartu su daiktų praradimo problema buvau susidūręs ir negavau pagalbos nei socialiniuose tinkluose, nei tam tikrose grupėse, situacijos lyg pasufleravo, kad reikia sukurti įrankį-pagalbininką“, – pasakojo įkūrėjas.

Tikisi sukurti sąžiningumo kultūrą

Deivido aiškinimu, įdėti skelbimą nemokamai gali kiekvienas lankytojas.

Vartotojų patogumui yra sukurta aiški paieška – užtenka užpildyti 1, 2 ar 3 įvedimo laukus, toliau paieškos rezultatai atfiltruojami pagal tipą (radau ar pamečiau), vietą, daikto kategoriją. 

REKLAMA

Anot jo, ši platforma siekia ne tik rasti pamestus daiktus, bet ir sukurti sąžiningumo ir bendradarbiavimo kultūrą tarp žmonių:

„Viliuosi, kad kiekvienas žmogus, radęs vertingą ne savo daiktą, ne dės į savo kišenę, o praneš apie tai ir bandys rasti daikto savininką per radinių portalą“.

Įkūrėjas pasakojo, kad portalas po truputį jau įgauna pagreitį, atsiranda naujų vartotojų ir radinių.

REKLAMA

„Iš tikrųjų, pamesti ką nors yra nesunku, o rasti – gerokai sunkiau. Šiandien yra įkelta apie 30 radinių, tačiau pateikti radybų skaičių – kol kas dar per anksti. 

Žmonės dažniausiai pameta pinigines, raktus ir ausines. Būtent to ir ieško platformoje. Šiuo metu portale daugiausiai daiktų ieškoma Kaune ir Klaipėdoje“, – vardijo Deividas.

Už radinius siūlo atlygį

Kai kurie skelbimai, pasak įkūrėjo, turi ir paskelbtus atlygius už radimą. Pavyzdžiui, vieno skelbimo autorius yra pasiruošęs atsidėkoti net 50 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įdomu tai, kad, pagal Civilinį kodeksą, asmuo, radęs daiktą ir grąžinęs jį pametusiam asmeniui arba perdavęs jį policijai, turi teisę gauti iš pametusio daiktą asmens išlaidų daiktui saugoti ir perduoti atlyginimą ir užmokestį už radimą.

Pametęs daiktą asmuo privalo užmokėti už radimą radusiam daiktą asmeniui 5 proc. rastojo daikto vertės dydžio užmokestį, jeigu daiktą pametęs asmuo nebuvo viešai pažadėjęs didesnės sumos arba jeigu nesusitarė su radusiuoju asmeniu dėl didesnio atlyginimo“, – reglamentą citavo vyras. 

REKLAMA

Deividas pripažino norintis, kad ateityje prie portalo prisijungtų viešosios įstaigos ir organizacijos. Jos galėtų užregistruoti savo paskyrą ir skelbti apie rastus daiktus nemokamai. 

„Dažnai žmonės daiktus pameta tam tikrose įstaigose, vėliau gal skuba išlėkti, o organizacijų įsijungimas greičiausiai padidintų radybų statistiką. Tai padėtų greičiau rasti daiktų savininkus, kadangi visi skelbimai būtų patalpinti vienoje vietoje“, – komentavo įkūrėjas. 

REKLAMA

Jis pasakojo, kad šiandien radinių portalas dar tik pradėjo veiklą, todėl, žinoma, yra vietų, kurias reikia tobulinti, įvesti naują funkcionalumą, naujus paieškos parametrus, pritaikyti naujausiais technologijas.

Deividas pridūrė, kad šiuo metu radinių portalas gyvuoja ne tik Lietuvoje – analoginė jo versija paleista ir Latvijoje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų