• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Butas ar namas Vilniuje, ypač centrinėje jo dalyje, kainuoja didelius pinigus. Tačiau sumokėjus juos ir apsigyvenus išsirinktame būste gali paaiškėti, kad gyventi ten yra tikra kančia. Ypač dėl dūmų ir kvapų, kuriuos skleidžia aplink kai kuriuos gyvenamus namus, buvusių gamyklų ar kitose pramoninėse zonose veikiantys įvairūs verslai. Gyventojai prašo institucijų pagalbos, tačiau jų siekiai gyventi sveikiau ir švariau kartais atsimuša į sieną.

Butas ar namas Vilniuje, ypač centrinėje jo dalyje, kainuoja didelius pinigus. Tačiau sumokėjus juos ir apsigyvenus išsirinktame būste gali paaiškėti, kad gyventi ten yra tikra kančia. Ypač dėl dūmų ir kvapų, kuriuos skleidžia aplink kai kuriuos gyvenamus namus, buvusių gamyklų ar kitose pramoninėse zonose veikiantys įvairūs verslai. Gyventojai prašo institucijų pagalbos, tačiau jų siekiai gyventi sveikiau ir švariau kartais atsimuša į sieną.

REKLAMA

Užuot aiškinęsi situaciją ir gynę viešąjį interesą, valdininkai atkerta miestiečiams: patys kalti, kad čia gyvenate.

Portalo tv3.lt skaitytojas vilnietis Ignas (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundėsi, kad jau kelerius metus yra priverstas kvėpuoti kaimynų dūmais, o savivaldybė ir kitos institucijos esą niekuo padėti negali.

„Dėl dūmų kenčia visi kaimynai, gyvenantys Vytenio g. daugiabutyje. Kitoje gatvės pusėje, garažuose yra įsikūręs automobilių servisas, netoli jo – furnitūros parduotuvė ir gamykla, kavinė. Visuose šiuose pastatuose įrengti kaminai, iš kurių dūmai eina tiesiai į mūsų daugiabutį“, – piktinosi vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikino, kad dėl dūmų skundėsi Vilniaus savivaldybei.

„Gavome atsakymą, kad atvyks specialistai, kurie matuos ir uostys dūmų taršą. Tačiau jie taip ir neatvyko.

REKLAMA

Dar kartą parašėme elektroninį laišką ir jį išsiuntėme miesto merui. Gavome jo atstovo atsakymą, kad mūsų skundo nenagrinės, nes jis nėra pasirašytas. Tačiau juk paskambinus į savivaldybę bendruoju telefono numeriu, liepiama skundus pateikti elektroniniu paštu ir tada jie bus nagrinėjami. Vis dėlto parašius tokį laišką skundas vis tiek nepriimamas“, – piktinosi Ignas.

Vyras prisiminė, kad paskambinus ir pasiskundus dėl dūmų, savivaldybės specialistas esą apkaltino pačius gyventojus.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasakė, kad mes patys kalti, kad ten nusipirkome butus. Todėl neturime teisės tikėtis, kad kitoje gatvės pusėje esantys kaminai bus nugriauti.

Tačiau neseniai kaimynystėje buvo pastatytas naujas daugiabutis. Dabar jame kuriasi nauji gyventojai, kurie irgi bus priversti kęsti dūmų taršą. Tai šie gyventojai irgi patys kalti? Keista, kad miesto plėtra vykdoma bet kaip, šalia įmonių, kurios teršia orą, vis tiek statomi daugiabučiai“, – piktinosi vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, dūmais gyventojai kvėpuoja jau keletą metų, tačiau niekas nesiima priemonių to išspręsti.

„Tačiau juk dūmai kenkia mūsų sveikatai“, – sakė Ignas.

Tikino, kad oro neteršia

Kitoje gatvės pusėje, įsikūrusios baldų furnitūros įmonės „Brasa“ vadovas Jonas Vilčinskas tikino, kad sulaukė vieno gyventojo skundo.

„Norėdami geranoriškai padėti, prašėme patikslinti informaciją, kurie tiksliai kaminai gyventojui tariamai teršia orą, nes aplinkui mūsų pastatą yra daugybė kitų veiklas vykdančių įmonių – auto servisai, restoranas ir t.t., kurie mums nepriklauso, ir yra niekaip nesusiję su mūsų veikla.

REKLAMA

Patikslinimo negavome. Tačiau esame visada suinteresuoti gerais santykiais su kaimynais, reaguojame į užklausas“, – komentavo įmonės vadovas.

Anot verslininko, jo valdoma įmonė oro neteršia.

„Prieš kelias savaites buvo papildomai atliktas aplinkosaugininkų tyrimas / patikrinimas, kuris turbūt irgi buvo atliktas dėl gauto skundo, kurio išvados yra irgi tokios pačios, oro neteršiame“, – aiškino J. Vilčinskas.

REKLAMA

Savivaldybė pažeidimų nenustatė, tačiau išvadų dar laukia

Vilniaus miesto savivaldybė dėkojo gyventojams už pilietiškumą, pranešant apie problemas.

„Tačiau pagal Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisykles, raštu pateiktas prašymas ar skundas privalo būti pasirašytas. Prašymus ir skundus taip pat galima pateikti žodžiu“, – pastebėjo savivaldybės atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jų, minimas atvejis dėl kaminų yra nagrinėjamas. Gruodžio pabaigoje specialistai buvo nuvykę patikrinti situacijos, patikrinimo metu dūmai rūko iš trijų kaminų, tačiau kadangi sklype yra 9 statiniai ir 1 negyvenamoji patalpa, buvo kreiptasi į Registrų centrą dėl pastatų išdėstymo schemos, pagal kurią buvo vertinama, koks nustatytas pastatų šildymo būdas.

Patikrinus informaciją pagal iš Registrų centro gautus duomenis, nustatyta, kad 4 ten esantys kaminai priklauso 3 pastatams. Iš šių trijų pastatų dviem šildymo būdas, Nekilnojamojo turto registro duomenimis, nėra numatytas, vienam – numatytas šildymas centrinio šildymo sistema. Sklypas ir juose esantys statiniai pagal Šilumos ūkio specialųjį planą patenka į centralizuoto šilumos tiekimo zoną“, – komentavo savivaldybė.

REKLAMA

Anot jos, tai reiškia, kad šioje teritorijoje naujai statomiems, rekonstruojamiems ir kapitaliai remontuojamiems pastatams šilumos tiekimas turi būti numatytas centralizuotu būdu.

„Šioje zonoje taip pat neleidžiama statyti ir įrengti lokalių kieto, skysto ir dujinio kuro katilinių arba dujinį kurą deginančių prietaisų, naudojamų patalpų šildymui ir karštam vandeniui ruošti.

REKLAMA

Įvertinus šias faktines aplinkybes ir tai, kad savivaldybė nėra gavusi sklype esančių pastatų savininkų prašymų dėl šildymo būdo keitimo ar įrengimo, Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą bei Aplinkos apsaugos departamentą, kad šios institucijos pagal kompetenciją įvertintų situaciją: ar nėra statybos pažeidimų, ar statiniai eksploatuojami nepažeidžiant gaisrinės saugos reikalavimų ir ar degimo proceso metu išsiskiriančios medžiagos nepažeidžia aplinkosauginių reikalavimų“, – tikino savivaldybė.

Kol kas komentarų iš institucijų savivaldybė negavo.

tv3.lt

Aha, neteršia tokie kaminai, o mašinos teršia ? Taip yra, kai liečia verslo interesus. O kur Gentviliukas su savo matuokle ir jo tikrintojų kuopa? Kur žaliasis kursas? Blusos ieškojimas, arklio nematymas.
Super, kad kreipėsi. Palaikau!!
Aiškiai kietųjų dalelių koncentracija viršija normą.
kurie perka pigų butą pramoniniam rajone tikisi uždaryti visą pramonę aplink ir tada butą parduoti brangiai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų