• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo paieškos gali užtrukti ne vieną mėnesį. Dažnai darbuotojai skundžiasi, kad darbo neranda, nes turi per mažai patirties. Tačiau nutinka ir priešingai – darbdaviai atsisako priimti darbuotojus, kurių darbo patirtis yra per didelė.

Darbo paieškos gali užtrukti ne vieną mėnesį. Dažnai darbuotojai skundžiasi, kad darbo neranda, nes turi per mažai patirties. Tačiau nutinka ir priešingai – darbdaviai atsisako priimti darbuotojus, kurių darbo patirtis yra per didelė.

REKLAMA

Henrika Bivainienė, atrankų ir žmogiškųjų išteklių sprendimų įmonės „Amston“ vadovaujanti partnerė pastebėjo, kad kartais per didelė patirtis ne padeda, bet trukdo susirasti darbą. Būna, kad kandidatas būtent dėl šios priežasties negauna norimo darbo.

Anot jos, taip gali nutikti, kai kandidatai nepasigilina į pozicijos reikalavimus, o kartais ir patys darbdaviai tik darbo pokalbio metu supranta, kad darbuotojo kompetencijos yra gerokai aukštesnės nei reikalaujama.

„Bet kuriuo atveju, per aukštos kandidato kompetencijos darbdaviams kelia du iššūkius. Pirmiausia, dažnai aukštesnės kompetencijos darbuotojai įmonei tiesiog per brangūs – konkrečiai pozicijai numatomi ir konkretūs atlygio rėžiai, o labiau patyrę darbuotojai nori ir didesnio atlygio, kurio dažnu atveju įmonė mokėti negali.

REKLAMA
REKLAMA

O, jei ir galėtų, kyla kitas klausimas – kaip darbuotoją sėkmingai išlaikyti? Ką darbuotojui pasiūlyti po 6 mėn. ar vienerių metų darbo, jei tik prisijungus prie komandos jo kompetencijos viršija pozicijos rėmus? Tokiais atvejais darbuotojai iš tiesų greitai palieka įmones“, – komentavo žmogiškųjų išteklių specialistė.

REKLAMA

Vardijo darbuotojų priežastis

Tuo metu Giedrė Žentelytė-Linkienė, žmogiškųjų ekspertė ir karjeros mentorė, vardijo priežastis, kodėl darbuotojai kandidatuoja į žemesnes pozicijas nei anksčiau dirbo.

„Pavyzdžiui, darbuotojas ilgą laiką negauna darbo pasiūlymo, nors bando įsidarbinti į tokio paties lygmens arba aukštesnę poziciją nei dirbo anksčiau. Jei jam dėl finansinės padėties būtina dirbti, darbuotojas gali pats sau nuleisti kartelę ir ieškoti pozicijų, kurios yra žemesnės, bet bent jau leistų uždirbti ir pragyventi.

REKLAMA
REKLAMA

Gali būti ir kitokių situacijų. Pavyzdžiui, darbuotojas yra motyvuotas pakeisti savo veiklos sritį arba svajoja dirbti konkrečioje organizacijoje, kurioje šiuo metu nėra laisvų, jo patirtį ir kompetencijas atitinkančių, darbo pozicijų. Tokiu atveju darbuotojas yra motyvuotas kurį laiką dirbti žemesnėje pozicijoje ir mokytis, augti konkrečioje organizacijoje ar darbo vietoje“, – priežastis vardijo G. Žentelytė-Linkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, labai svarbu, kad darbdaviai neatmestų labiau patyrusių kandidatų CV, jei jie kandidatuoja į žemesnio lygio pozicijas.

„O patiems kandidatams svarbu nurodyti savo motyvaciją CV arba motyvaciniame laiške“, – komentavo G. Žentelytė-Linkienė.

Per didelė patirtis – tik dingstis?

Tuo metu karjeros mentorė, žmogiškųjų išteklių, įmonės „Prasmingi pokyčiai“ vadovė Jūratė Jurginytė pripažino, kad kartais „per didelė patirtis“ gali būti tik mandagi dingstis, slepianti kitas priežastis, kodėl vadovas nenori priimti kandidato.

REKLAMA

Reali priežastis gali būti įvairi – nuo amžiaus, kuris vis dar, deja, yra stereotipų šaltinis, iki nesuderinamumo su komandos dinamika ar net asmeninio šališkumo.

Vadovai dažnai vengia atvirai pripažinti, jei kandidatas jiems netinka dėl subjektyvių priežasčių. Pavyzdžiui, jie gali manyti, kad vyresnis darbuotojas sunkiau adaptuosis prie šiuolaikinių darbo metodų ar technologijų, nors tai – nebūtinai tiesa. Kiti galbūt bijo, kad „per patyręs“ kandidatas kels pernelyg aukštus reikalavimus darbo sąlygoms ar apskritai perims iniciatyvą“, – pastebėjo specialistė.

REKLAMA

Anot jos, tokie atvejai rodo ne tik tam tikrą vadovo šališkumą, bet ir komunikacijos spragą.

„Svarbu, kad darbdaviai būtų sąžiningi, aiškiai nurodytų tikrąsias priežastis ir nekurtų dirbtinių pretekstų. Kita vertus, kandidatui taip pat verta atkreipti dėmesį, kaip jis pristato save – ar jo motyvai aiškūs, ar įtikina, kad tikrai nori būtent šios pozicijos.

Toks „mandagumo“ sprendimas nėra sąžiningas, nes trukdo kandidatui tobulėti ar ieškoti tinkamesnių galimybių“, – tikino J. Jurginytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriausia darbo ieškoti metų pradžioje

J. Jurginytė pastebėjo, kad sausis yra vienas aktyviausių mėnesių darbo rinkoje.

„Įmonės, pasitvirtinusios biudžetus ir strategijas, pradeda naujus projektus ir aktyviai ieško specialistų. Tai – taip pat metas, kai darbuotojai, vedami naujų metų tikslų, ieško karjeros pokyčių, todėl skelbimų skaičius auga.

Darbo rinkos aktyvumą lemia ir ekonominė situacija. Jei ekonomika stiprėja, įmonės drąsiau samdo, tačiau infliacija ar neapibrėžtumas gali pristabdyti plėtros planus. Sezoniškumas taip pat svarbus – po švenčių mažmeninės prekybos ir logistikos sektoriai sulėtėja, tačiau kitur prasideda naujų metų darbas“, – komentavo specialistė.

Pasak jos, technologijų plėtra yra dar vienas svarbus veiksnys. IT, skaitmenizacijos ir duomenų analizės specialistų paklausa išlieka didelė.

tv3.lt

Reikia nedirbti už minimuma
Reikia nedirbti už minimuma
Darbdavius reikia smaugt iš paskutinių apsimetinėja kad neturi pinigų ir negali mokėti
Kapitalistai išnaudotojai verslininkai verčia mus dirbti vergiškose sąlygose o patys ničnieko neveikia, gyvena tik iš mūsų uždirbtų pinigų. ATIMTI ĮMONES IŠ VERSLININKŲ IR IŠDALINTI LIAUDŽIAI!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų