„Jeigu yra tokių bendrovių, kur yra dominuojantis moterų skaičius, tai pagal šią direktyvą, esant vienodoms kompetencijoms, turėtų būti pasirinktas tas kandidatas, kuris yra mažiau atstovaujamos lyties. Be abejo, pagrindinis problema vis dar būtų moterų, nes pas mus atstovavimas yra didesnis, bet noriu pabrėžti, kad tai (užtikrinamos – ELTA) yra lygios galimybės“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį sakė M. Navickienė.
„Lietuvoje mes vis dar turime gana didelį atotrūkį – tarkime, moterų inžinierių arba moterų mokslininkių skaičius Lietuvoje yra pakankamai geras, lyginant su Europos Sąjungos vidurkiu. Bet moterų atstovavimas valdybose arba direktorių pozicijose atsilieka ir atsilieka gana ženkliai. Jeigu Europos Sąjungoje maždaug 27 valstybėse (moterų vadovaujančiose pozicijose skaičius – ELTA) yra maždaug 33 proc., Lietuvoje nesiekia 25 proc.“ – pridūrė ministrė.
Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai vadovaujančios politikės, jeigu šis Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo projektas būtų patvirtintas Seime, naujoji tvarka Lietuvoje įsigaliotų nuo 2026 birželio mėn., tad įmonės turėtų laiko pasiruošti ją taikyti praktiškai.